Latarnia Morska Jarosławiec

Latarnia Morska Jarosławiec ceny godziny otwarcia

Będąc nad morzem, na pewno nie zadowolimy się tylko tym, aby wylegiwać się na plaży czy tez zażywać orzeźwiających kąpieli w Bałtyku. Podążając Szlakiem Latarni Morskich, który mieści się w województwie pomorskim i zachodniopomorskim – z pewnością natkniemy się na Latarnię w Jarosławcu. Co szczególnego ją wyróżnia i czy warto zobaczyć to miejsce? Sprawdźcie to czytając nasz artykuł, traktujący o tej atrakcji!

Sprawdź koniecznie:

jarosławiec gdzie z dzieckiem opinie noclegi z atrakcjami
Historia latarni w Jarosławcu

Wybudowana w 1838 roku z glazurowanej i czerwonej cegły Latarnia Morska w Jarosławcu jest jedną z atrakcji tego nadmorskiego miasta. Spoglądając do kronik dokumentujących dawne czasy, dowiemy się, że już w… 1818 roku pisano o „konieczności budowy latarni morskiej w tym miejscu„, którą częściowo ukończono już w 1829 roku. Wysoka na nieco ponad trzydzieści trzy metry czerwona latarnia jest nie tylko jedną z jedenastu stacji brzegowych nad Bałtykiem, która umożliwia monitorowanie statków w strefie przybrzeżnej, ale i świetnym punktem widokowym Jarosławca i zarazem jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji tej miejscowości. Uroku dodaje jej to, że jest ona usytuowana w odległości 400 metrów od brzegu i niemalże sąsiaduje ze starymi zabudowaniami, które pozostały po poprzedniej latarni (okazała się ona zbyt niska).

W 1993 roku położona wspomniane czterysta metrów od brzegu Latarnia Morska w Jarosławcu została oficjalnie wpisana na listę zabytków. Jej niewątpliwie silną stroną jest lokalizacja, gdyż usytuowana jest ona w samym centrum Jarosławca, więc turyści nie powinni mieć najmniejszych problemów ze znalezieniem tego obiektu.

Sprawdź koniecznie:
Atrakcje dla dzieci w Ustce

Na szczyt latarni morskiej prowadzi około stu dwudziestu krętych, betonowych schodów, jednak na szczęście są one tak skonstruowane (niskie stopnie), że nawet rodziny z kilkuletnim dzieckiem nie mają żadnych problemów, aby dostać się na jej szczyt. Nie oznacza to jednak tego, że wyprawa ta nie zmęczy was ani trochę! Z tarasu widokowego rozpościera się przepiękny widok na panoramę Jarosławca, Morza Bałtyckiego i okolic. To obowiązkowy punkt dla każdego turysty. Aby uwiecznić wizytę w Latarni Morskiej możemy również dokonać zakupu pamiątek, które z pewnością będą świetną atrakcją dla najmłodszych turystów. Gwarantujemy wam, odwiedzenie tego miejsca będzie zapamiętane na długie lata, a widoki naprawdę potrafią zapierać dech w piersiach!

Sprawdź także: Noclegi nad morzem przyjazne dzieciom

Latarnia Morska Jarosławiec – cennik

  • Bilet normalny: 8 zł
  • Bilet ulgowy: 6 zł

Latarnia Morska Jarosławiec – godziny otwarcia

  • Maj, czerwiec: od 15:00 do 17:00.
  • Lipiec, sierpień: od 10:00 do zachodu słońca.
  • Wrzesień: od 15:00 – 17:00.

Latarnia Morska Jarosławiec – lokalizacja

Poniżej znajdziecie mapkę z dokładną lokalizacją omawianej dziś Latarni Morskiej w Jarosławcu.

Sprawdź też:

Zachodniopomorskie – gdzie z dzieckiem?