Latarnia Morska Jarosławiec

Latarnia Morska Jarosławiec ceny godziny otwarcia

Podążając Szlakiem Latarni Morskich, który mieści się w województwie Pomorskim i Zachodniopomorskim – z pewnością natkniemy się na Latarnię w Jarosławcu. Co szczególnego ją wyróżnia i czy warto zobaczyć to miejsce?

Sprawdź koniecznie:

jarosławiec gdzie z dzieckiem opinie noclegi z atrakcjami
Historia latarni w Jarosławcu

Wybudowana w 1838 roku z glazurowanej i czerwonej cegły Latarnia Morska w Jarosławcu jest jedną z atrakcji tego nadmorskiego miejsca. Spoglądając do kronik dowiemy się, że już 1818 roku pisano o konieczności budowy latarni morskiej w tym miejscu, którą częściowo ukończono już w 1829 roku. Wysoka na trzydzieści trzy metry czerwona latarnia jest nie tylko jedną z jedenastu stacji brzegowych nad Bałtykiem, która umożliwia monitorowanie statków w strefie przybrzeżnej, ale i świetnym punktem widokowym Jarosławca.

W 1993 roku położona czterysta metrów od brzegu Latarnia Morska w Jarosławcu została oficjalnie wpisana na listę zabytków. Usytuowana jest w samym centrum Jarosławca, więc turyści nie powinni mieć najmniejszych problemów ze znalezieniem tego obiektu.

Sprawdź koniecznie:
Atrakcje dla dzieci w Ustce

Na szczyt latarni morskiej prowadzi około stu dwudziestu krętych, betonowych schodów, jednak na szczęście są one tak skonstruowane (niskie stopnie), że nawet rodziny z kilkuletnim dzieckiem nie mają żadnych problemów, aby dostać się na jej szczyt. Z tarasu widokowego rozpościera się przepiękny widok na panoramę Jarosławca, Morza Bałtyckiego i okolic. To obowiązkowy punkt dla każdego turysty. Aby uwiecznić wizytę w Latarni Morskiej możemy również dokonać zakupu pamiątek, które z pewnością będą świetną atrakcją dla najmłodszych turystów.

Sprawdź także: Noclegi nad morzem przyjazne dzieciom

Latarnia Morska Jarosławiec
– cennik i godziny otwarcia

Ceny

Bilet normalny: 8 zł
Bilet ulgowy: 6 zł

Godziny otwarcia

Maj, czerwiec: od 15:00 do 17:00.
Lipiec, sierpień: od 10:00 do zachodu słońca.
Wrzesień: od 15:00 – 17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *