Ustka gdzie z dzieckiem?

Znana i lubiana Ustka to kurort o dużej renomie i bardzo dobrej infrastrukturze dla turystów. Rodziny z dziećmi mogą tu liczyć na dobre warunki i sporo ciekawych atrakcji.

Szukasz noclegów przyjaznych dzieciom? Sprawdź na końcu artykułu!

Ustka to dawna wieś rybacka, która kiedyś należała do Słupska. I dziś jest z tym miastem mocno związana, bowiem razem tworzą Dwumiasto połączone komunikacją autobusową i kolejową. Obecnie Ustka jest nadmorskim uzdrowiskiem w pełni tego słowa znaczeniu. Poza klimatem o właściwościach leczniczych posiada złoża torfu leczniczego i źródła solankowe, sanatoria, zakłady przyrodolecznicze i przychodnię uzdrowiskową. Są tu też dwa kąpieliska strzeżone z przepięknymi plażami przy falochronie wschodnim i zachodnim. Plaża Wschodnia otrzymała certyfikat „Błękitnej Flagi”, a niedawno zakończyły się prace przy budowie „sztucznej rafy” – specjalnych progów podwodnych, które zabezpieczą brzeg przed skutkami erozji, a jednocześnie sprawią, że plaża będzie jeszcze szersza. To jednak nie jedyna tak spektakularna inwestycja w Ustce w ostatnich latach. Od 2013 roku działa tu obrotowa kładka łącząca dwa brzegi kanału portowego (aktualnie w remoncie - ale podobno wkrótce ma być ponownie czynna).

Ustka to także miasto z bardzo bogatą historią, której ślady można zobaczyć jeszcze na własne oczy. Zachował się układ średniowiecznej wsi, kilka secesyjnych kamienic, Usteckie Łazienki z XIX wieku, zabytkowe spichlerze portowe, dawna baza ratowników czy magazyn spirytusu. Jest też  reprezentacyjna dzielnica willowa z Willą Red z 1890 roku i tarasem widokowym, oraz zbudowana w 1875 roku Promenada Nadmorska. Na spacer warto się wybrać również po falochronach portowych pełniących funkcję molo. Na wschodnim znajduje się rozpoznawalny pomnik Usteckiej Syrenki. Nie lada atrakcję stanowi też udostępniona do zwiedzania zabytkowa latarnia morska z 1892 roku. Na uwagę zasługują tutejsze muzea – Muzeum Ziemi Usteckiej i Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa działające na poddaszu starej piekarni.

Ustka rodzinne noclegi opinie

W okolicy Ustki przebiega kilka malowniczych szlaków pieszych i rowerowych. Przy Plaży Zachodniej zwiedzać można kompleks niemieckich bunkrów z czasów II wojny światowej. W stworzonym Parku spotkań z historią przechodzi się podziemnymi korytarzami i można zobaczyć stanowiska potężnych baterii. Hitler wiązał z Ustką wielkie nadzieje i chciał zbudować tu wielki terminal portowy. Dziś pozostałością po tych planach jest tzw. trzecie molo, czyli 200-metrowy fragment niedokończonego nabrzeża. Do największych atrakcji miasta należy zaliczyć też odbywający się co roku festiwal sztucznych ogni Lech Fire Festival.

Ustka z dzieckiem - noclegi:

Chcecie odwiedzić Ustkę i szukacie najlepszego noclegu? Mamy kilka typów i rekomendacji, jednak najlepiej będzie, jeśli sprawdzisz pełną listę najlepszych miejsc nad morzem przyjaznych dla rodzin z dziećmi:

Sprawdź: Hotele z atrakcjami dla dzieci nad morzem

noclegi hotel przyjazny dzieciom UstkaHotel Grand Lubicz Ustka Opinie 

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *