Ustka gdzie z dzieckiem? Najlepsze atrakcje!

Znana i lubiana Ustka to kurort o dużej renomie i bardzo dobrej infrastrukturze dla turystów. Rodziny z dziećmi mogą tu liczyć na dobre warunki i sporo ciekawych atrakcji.

Sprawdź koniecznie:

jarosławiec gdzie z dzieckiem opinie noclegi z atrakcjami

Ustka to dawna wieś rybacka, która kiedyś należała do Słupska. I dziś jest z tym miastem mocno związana, bowiem razem tworzą Dwumiasto połączone komunikacją autobusową i kolejową. Obecnie Ustka jest nadmorskim uzdrowiskiem w pełni tego słowa znaczeniu. Poza klimatem o właściwościach leczniczych posiada złoża torfu leczniczego i źródła solankowe, sanatoria, zakłady przyrodolecznicze i przychodnię uzdrowiskową. Są tu też dwa kąpieliska strzeżone z przepięknymi plażami przy falochronie wschodnim i zachodnim. Plaża Wschodnia otrzymała certyfikat „Błękitnej Flagi”, a niedawno zakończyły się prace przy budowie „sztucznej rafy” – specjalnych progów podwodnych, które zabezpieczą brzeg przed skutkami erozji, a jednocześnie sprawią, że plaża będzie jeszcze szersza. To jednak nie jedyna tak spektakularna inwestycja w Ustce w ostatnich latach. Od 2013 roku działa tu obrotowa kładka łącząca dwa brzegi kanału portowego.

Ustka to także miasto z bardzo bogatą historią, której ślady można zobaczyć jeszcze na własne oczy. Zachował się układ średniowiecznej wsi, kilka secesyjnych kamienic, Usteckie Łazienki z XIX wieku, zabytkowe spichlerze portowe, dawna baza ratowników czy magazyn spirytusu. Jest też  reprezentacyjna dzielnica willowa z Willą Red z 1890 roku i tarasem widokowym, oraz zbudowana w 1875 roku Promenada Nadmorska. Na spacer warto się wybrać również po falochronach portowych pełniących funkcję molo. Na wschodnim znajduje się rozpoznawalny pomnik Usteckiej Syrenki. Nie lada atrakcję stanowi też udostępniona do zwiedzania zabytkowa latarnia morska z 1892 roku. Na uwagę zasługują tutejsze muzea – Muzeum Ziemi Usteckiej i Muzeum Piekarnictwa i Cukiernictwa działające na poddaszu starej piekarni.

Ustka rodzinne noclegi opinie

W okolicy Ustki przebiega kilka malowniczych szlaków pieszych i rowerowych. Przy Plaży Zachodniej zwiedzać można kompleks niemieckich bunkrów z czasów II wojny światowej. W stworzonym Parku spotkań z historią przechodzi się podziemnymi korytarzami i można zobaczyć stanowiska potężnych baterii. Hitler wiązał z Ustką wielkie nadzieje i chciał zbudować tu wielki terminal portowy. Dziś pozostałością po tych planach jest tzw. trzecie molo, czyli 200-metrowy fragment niedokończonego nabrzeża.

Ustka - atrakcje dla dzieci

W tej pięknej miejscowości nie brakuje również atrakcji dla dzieci. Jedną z nich jest MegaLandia - Zaczarowana Kraina w Ustce. To spora przestrzeń na świeżym powietrzu, w której znajdziemy ślady działalności Czarodzieja Megaliusza, który powiększył zwykłe przedmioty do niewyobrażalnych rozmiarów. Są też dmuchańce, minigolf czy mega gry!

ustka gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje dla dzieci pomorskie opinie

Szukając egzotycznych wrażeń możemy udać się do Motylarni i Muzeum Figur Woskowych w Ustce. Może to właśnie przy Nadmorskiej Promenadzie będziemy mogli sfotografować nasze dziecko z kolorowym motylem, które na nim usiądzie? Świetną atrakcją w tym miejscu są również gady (między innymi węże), które możemy zobaczyć na własne oczy. Dodatkowo w Muzeum Figur Woskowych będziemy musieli zmierzyć się z wywróconą do góry nogami kajutą Kapitana Jacka Sparrowa!

ustka rodzinne atrakcje dla dzieci motylarnia gdzie z dzieckiem pomorskie opinie ustka rodzinne atrakcje dla dzieci muzeum figur woskowych opinie

Nieopodal portu w Ustce czekają na nas Bunkry Blüchera, które przyciągają nie tylko fanów militariów, ale i całe rodziny z dziećmi! Poniemieckie bunkry, które wiele lat temu były tajną, niemiecką bazą dziś udostępnione są do zwiedzania. Zobaczymy tam też hologramy, interaktywne pokazy czy realistyczne manekiny. W sezonie letnim możemy również postrzelać z prawdziwej broni!

rodzinne atrakcje dla dzieci bunkry w ustce opinie ceny

Oddalony o jedynie 24 km Park Wodny Redzikowo to prawdziwa atrakcja regionu. Choć największą popularnością cieszą się oczywiście baseny (w tym wodny plac zabaw dla najmłodszych dzieci), to na terenie parku możemy również skorzystać z zabawy w kręgielni i strefy odnowy, gdzie czekają na nas siłownie, jacuzzi i sauny.

basen dla dzieci pomorskie rodzinne atrakcje dla dzieci aqua park opinie

W pobliżu Słupska znajduje się również ZOO i Wodne ZOO Safari - Dolina Charlotty. W tym wyjątkowym miejscu na własne oczy zobaczymy egzotyczne zwierzęta, które do tej pory znaliśmy tylko z książek przyrodniczych - a wszystko to na wysepkach znajdujących się z Wodnym ZOO, do których dopływa się motorówkami.W ZOO Charlotta czekają na nas lamy, wietnamskie dziki, Kraina Bajek i plac zabaw dla dzieci. To świetna atrakcja dla całej rodziny.

W Dolinie Charlotty czeka na nas również wspaniałe Fokarium - Dolina Charlotty, gdzie całe rodziny mogą oglądać życie fok z zupełnie innej perspektywy - pod wodą! Zobaczymy też trening medyczny połączony z karmieniem fok. Te urocze ssaki znają naprawdę świetne sztuczki!

 gdzie z dzieckiem ustka rodzinne atrakcje pomorskie opinie

Ustka z dzieckiem - noclegi:

Chcecie odwiedzić Ustkę i szukacie najlepszego noclegu? Mamy kilka typów i rekomendacji, jednak najlepiej będzie, jeśli sprawdzisz pełną listę najlepszych miejsc nad morzem przyjaznych dla rodzin z dziećmi:

Sprawdź: Hotele z atrakcjami dla dzieci nad morzem

ustka gdzie z dzieckiem opinie noclegi z atrakcjami

noclegi hotel przyjazny dzieciom UstkaHotel Grand Lubicz Ustka Opinie