Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Składające się z trzech głównych wystaw Muzeum Bursztynu w nadmorskim Jarosławcu jest jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wakacji nad morzem.

 

Sprawdź koniecznie:

jarosławiec gdzie z dzieckiem opinie noclegi z atrakcjami

Muzeum Bursztynu – atrakcje

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu zostało otwarte w 2014 roku i jest miejscem, do którego bardzo chętnie zaglądają turyści. To miejsce nie tylko wprowadzi nas w niezwykły świat bałtyckiego bursztynu, ale i pomoże nam zrozumieć czym tak właściwie jest bursztyn. Kamieniem? Szkłem wytworzonym przez morze? Minerałem? Tego dowiemy się na miejscu.atrakcje dla dzieci jarosławiec muzem bursztynu opinie

To niezwykłe miejsce zostało podzielone na trzy główne części, wśród których znajdziemy około 1500 eksponatów, z czego około dwustu jest cyklicznie wymieniane na inne. W czasie sezonu letniego będziemy mieli również możliwość przyjrzenia się dedykowanym wystawom traktującym zarówno o bursztynie, jak i historii samego Jarosławca.

Pierwszą wystawą jest Bursztynowy Las. To tutaj poznamy genezę bursztynu, dowiemy się czym właściwie jest bursztyn i przeniesiemy się w przeszłość o ponad 40 milionów lat, aby na własne oczy zobaczyć ściekającą po drzewach żywicę. Po tym niezwykłym doświadczeniu czeka na nas Kopalnia – miejsce, w którym głęboko pod ziemią odkryjemy złoża bursztynu. Warto dodać, że właśnie w tym miejscu znajduje się ważąca blisko 3 kg bryła bursztynu bałtyckiego. Ostatnim miejscem w muzeum są inkluzje, gdzie na własne oczy zobaczymy ukrytą w bursztynie faunę i florę – to naprawdę niezwykłe doświadczenie.

Dodatkowo na terenie muzeum znajduje się sklep z wyrobami z bursztynu i pamiątkami – świetna okazja, by zapamiętać wizytę w Muzeum Bursztynu na dłużej i zawsze mieć przy sobie cząstkę tego niezwykłego minerału.

 

bursztyn muzeum bursztynu atrakcje jarosławiec atrakcje dla dzieci opinie

Cennik i godziny otwarcia

Godziny otwarcia:

Od listopada do końca kwietnia: 12:00 – 16:00
Maj: 9:00 – 16:00
Czerwiec: 9:00 – 18:00
Lipiec – sierpień: 9:00 – 21:00
Wrzesień: 10:00 – 18:00
Październik: 10:00 – 16:00

Ceny biletów:

Bilet normalny: 19 zł
Bilet ulgowy: 15 zł
Bilety grupowe: 12 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *