Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Składające się z trzech głównych wystaw Muzeum Bursztynu w nadmorskim Jarosławcu jest jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć podczas wakacji nad morzem. Jeżeli nigdy tu nie byliście lub też szukacie ciekawej atrakcji, szczególnie gdy pogoda jest raczej kapryśna… być może znaleźliście coś dla siebie! Zapraszamy do lektury przygotowanego przez nas artykułu!

 

Sprawdź koniecznie:

jarosławiec gdzie z dzieckiem opinie noclegi z atrakcjami

Muzeum Bursztynu – atrakcje

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu zostało otwarte w 2014 roku i mimo upływu lat, nadal jest miejscem, do którego bardzo chętnie zaglądają turyści z całej Polski. To miejsce nie tylko wprowadzi nas w niezwykły świat bałtyckiego bursztynu, ale i pomoże nam zrozumieć podstawową kwestię, którą jest odpowiedź na pytanie: czym tak właściwie jest bursztyn? Kamieniem? Szkłem wytworzonym przez morze? A może po prostu minerałem? Tego dowiemy się na miejscu, odwiedzając Muzeum Bursztynu w Jarosławcu!

atrakcje dla dzieci jarosławiec muzem bursztynu opinie

To niezwykłe miejsce zostało podzielone na trzy główne części, wśród których znajdziemy około – uwaga – 1500 eksponatów, z czego około dwustu jest cyklicznie wymieniane na inne. W czasie sezonu letniego będziemy mieli również możliwość przyjrzenia się dedykowanym wystawom traktującym zarówno o bursztynie, jak i historii samego Jarosławca. Atrakcja ta powinna być na szczycie waszej listy, niezależnie od tego, czy pogoda na zewnątrz pozwala na plażowanie, czy też raczej do niego zniechęca!

Pierwszą wystawą jest Bursztynowy Las. To tutaj poznamy genezę bursztynu, dowiemy się czym właściwie jest bursztyn i przeniesiemy się w przeszłość o ponad 40 milionów lat, aby na własne oczy zobaczyć ściekającą po drzewach żywicę. Po tym niezwykłym doświadczeniu czeka na nas Kopalnia – miejsce, w którym głęboko pod ziemią odkryjemy złoża bursztynu. Warto dodać, że właśnie w tym miejscu znajduje się ważąca blisko 3 kg bryła bursztynu bałtyckiego. Ostatnim miejscem w muzeum są inkluzje, gdzie na własne oczy zobaczymy ukrytą w bursztynie faunę i florę – to naprawdę niezwykłe doświadczenie. Rzadko kiedy zdarza się sytuacja, w której możecie poznać tak dobrze historię bursztynu!

Dodatkowo na terenie muzeum znajduje się sklep z wyrobami z bursztynu i pamiątkami – świetna okazja, by zapamiętać wizytę w Muzeum Bursztynu na dłużej i zawsze mieć przy sobie cząstkę tego niezwykłego minerału. Ciężko o lepszą pamiątkę znad morza, niż właśnie „złoto północy”! Mamy nadzieję, że planujecie już swoją wyprawę do tego muzeum!

bursztyn muzeum bursztynu atrakcje jarosławiec atrakcje dla dzieci opinie

Muzeum Bursztynu Jarosławiec – godziny otwarcia

  • maj – 10:00 – 18:00
  • czerwiec – 10:00 – 19:00
  • wakacje – 10:00 – 21:00

Cennik Muzeum Bursztynu Jarosławiec

  • Normalny 26 zł
  • Ulgowy 22 zł
  • Grupowy 16 zł

Lokalizacja Muzeum Bursztynu Jarosławiec

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację Muzeum Bursztynu w Jarosławcu.

Sprawdźcie też przygotowany przez nas artykuł:

Jarosławiec – atrakcje dla dzieci