Ogrody Kapias Goczałkowice-Zdrój

atrakcje dla dzieci śląskie

Niezwykła różnorodność barw i zapachów, rozkosz dla zmysłów, albo po prostu świetny pomysł na spędzenie czasu z rodziną – to właśnie Ogrody Kapias.

Zwyczajna możliwość obcowania z pięknem w naturalnej postaci sprawia, że czujemy się lepiej. Pośród kolorowych i pachnących kwiatów i roślin od razu poprawia się samopoczucie. Dlatego tworzone przez Bartosza Kapiasa od 1979 roku Ogrody do Zwiedzania doskonale wpisują się w klimat Goczałkowic-Zdroju, miasta uzdrowiskowego. Obecnie, po latach starań, na obszarze około 4,5 ha można tutaj podziwiać ogromne bogactwo szaty roślinnej, albo zwyczajnie odpocząć w pięknej scenerii, w jednym z malowniczych zakątków, na ławeczce czy w altanie.

Ogrody do Zwiedzania atrakcje dla dzieci

Atrakcje Ogrody Kapias Goczałkowice-Zdrój

Cały kompleks podzielony jest na dwie części – Stare i Nowe Ogrody. Pierwsza z nich to przede wszystkim kolekcja drzew i krzewów, a większość okazów posiada opis w języku polskim i łacińskim. W Starych Ogrodach pełno jest altanek, stawów, skalniaków i zakątków tematycznych, np. Zaułek Romantyczny, Zaułek Holenderski, Zaułek z Fontannami. Poza tym stworzono tu Ogród Japoński i osobliwość – Pokój w Ogrodzie, który przypominać ma prawdziwe pomieszczenie mieszkalne.

Goczałkowice Zdrój Śląsk rodzinne atrakcje

Nowe Ogrody są dużo większe i posiadają dodatkowe atrakcje dla dzieci, jak plac zabaw Zaczarowany Ogród, bluszczowe igloo czy roślinny labirynt. Są tu też Tarasy Widokowe nad tunelem, altany, stawy i wrzosowiska. W tej części znajdziemy również ogrody tematyczne, m.in. pachnący ziołami Ogród Wiejski z drewnianą chatą, położony na uboczu Ogród Cisza, albo biało-czerwony Ogród w Barwach Narodowych. Ciekawostką podczas zwiedzania są ustawione w każdym zaułku tabliczki z kodami QR. Po pobraniu na urządzenie mobilne z Internetem można od razu wyświetlić opis danego miejsca. Organizowane są też zajęcia na ścieżce edukacyjnej, podczas których dzieci i młodzież mogą nauczyć się poszanowania dla przyrody. Po terenie ogrodów mogą bez przeszkód poruszać osoby niepełnosprawne i rodziny z wózkami dla dzieci. Są tu toalety, restauracja i Centrum Ogrodnicze.

Ogród botaniczny Kapias śląskie atrakcje opinie

Wstęp do ogrodów jest bezpłatny!

Ogrody do Zwiedzania Kapias
ul. Św. Anny 4
43-230 Goczałkowice-Zdrój

Więcej szczegółów tutaj