LEGOLAND we wrześniu czy jesienią? Sprawdź dlaczego warto!

jesień LEGOLAND we wrześniu czy warto opinie

Dzięki setkom różnorodnych atrakcji w LEGOLANDZIE, ale także w okolicy, pobyt w Billund może być wspaniałą zabawą nie tylko latem, ale także jesienią. Znaleźliśmy dla Was bilety lotnicze już od 39 zł! Na końcu artykułu do pobrania bezpłatny bilet do LEGOLAND.

legoland jesienią - wrzesień ceny opinie czy warto atrakcje

Większość rodzin z dziećmi odwiedza duński LEGOLAND w wakacje lub w maju czy czerwcu. I właśnie dlatego… lepiej pojechać tam w innym terminie. Szczyt sezonu turystycznego zawsze ma pewne minusy, do których należą dłuższe kolejki do każdej atrakcji, większy tłok w komunikacji i restauracjach czy korki na drogach. No i oczywiście ceny – często znacznie wyższe niż poza sezonem. Dotyczy to zarówno cen w hotelach, jak i np. biletów samolotowych. Do Billund z kilku polskich miast latają tanie linie lotnicze. Z Gdańska, Warszawy, Krakowa czy Poznania do Billund dostaniecie się zaledwie w godzinę i to w cenach rozpoczynających się od 39 zł. Sprawdźcie niżej kilka wybranych dat, które dla Was wyszukaliśmy.

tanie loty legoland billund ceny wrzesień 2019

Wrzesień czy październik to zatem doskonały okres, aby cieszyć się pobytem w Danii i możliwościami, jakie daje nam region LEGOLAND Billund Resort. Aura często jest jeszcze całkiem przyjazna, ceny niższe, a dostęp do atrakcji szybszy i łatwiejszy.

Duński LEGOLAND otwarty jest od początku kwietnia lub końca marca aż do początku listopada. To jeden z największych i najpopularniejszych parków rozrywki na świecie, w którym czeka ponad 50 różnego rodzaju przejażdżek i aż 65 milionów klocków. Tuż obok LEGOLANDU działa dostępny przez cały rok największy w Skandynawii park wodny LALANDIA (10000 m2) ze zjeżdżalniami, placami zabaw, sztuczną plażą, strefą restauracyjno-handlową oraz całorocznym lodowiskiem.

lalandia najwiekszy aquapark dania skandynawia opinie atrakcje

W Billund koniecznie trzeba odwiedzić też spektakularne centrum rozrywki LEGO House, również otwarte przez cały rok. Obiekt został zaprojektowany tak, aby przypominać ogromną budowlę z klocków i doskonale oddaje to jego charakter. W Domu LEGO znajdziecie 4 Strefy Doświadczeń pełne multimediów i interaktywnych stanowisk. Można tu budować, przeprowadzać eksperymenty, programować roboty, i wspólnie bawić się na tysiące sposobów. Do tego wystawy konstrukcji i historycznych zestawów LEGO. Łącznie 25 milionów klocków!

  jesień Legoland Billund czy warto ceny opinie wrzesień legoland jesienią czy warto opinie wycieczka Billund ceny

Około 20 km od Billund leży Givskud Zoo. Działa od kwietnia do końca października i ma formę safari, a więc poruszać się po nim można własnym samochodem lub autobusem należącym do zoo. Daje to niepowtarzalną okazję zobaczenia dzikich zwierząt z bardzo bliska, przechadzających się, jakby żyły na wolności. W sumie zoo ma powierzchnię ponad 65 ha i zobaczyć tu można zwierzęta z ponad 50 gatunków, w tym słonie, lwy, żyrafy, szympansy czy wielbłądy, które nawet można karmić. Poza tym na miejscu znajdziemy place zabaw i park dinozaurów.

Lwy Safari Givskud ZOO -atrakcje blisko Legolandu Dania

W okolicach Billund nie brak zresztą i innych wartych odwiedzenia miejsc, które czynne będą również jesienią albo przez cały rok. Niedaleko leży Jelling, w którym znajdują się wpisane na listę UNESCO kurhany i kamienie runiczne z czasów pierwszego króla Danii, a także multimedialne Centrum Kongernes prezentujące potęgę Wikingów. Niewiele dalej położona jest miejscowość Kolding, w której warto zwiedzić historyczną siedzibą królów Danii – zamek Koldinghus. Kolejne historyczne atrakcje czekają w Ribe – najstarszym mieście w Danii, które słynie z Centrum i Muzeum Wikingów z ciekawymi wystawami i zajęciami dla najmłodszych. Niedaleko Ribe działa też Wadden Sea Centre – obiekt o oryginalnej konstrukcji, który stanowi bramę do wpisanego na listę UNESCO Parku Narodowego Morza Wattowego. Ten niezwykły akwen w czasie odpływów regularnie odsłania morskie dno. W centrum zobaczymy wystawę o powierzchni 1000 m2, która doskonale pozwala poznać specyfikę Morza Wattowego.

wrzesień LEGOLAND i okolice czy warto jesienią 2019 Muzeum Zamek Koldinghus Dania jesienią do LEGOLAND czy warto opinie wrzesień

Następne atrakcje czekają w nadmorskim Esbjergu, gdzie poza wspaniałymi widokami zobaczymy XIX-wieczną wieżę wodociągową i liczne muzea, m.in. Muzeum Drukarstwa, Muzeum Latarników czy Muzeum Morza i Rybołówstwa z Oceanarium. W tej okolicy znajduje się również Muzeum Tirpitz mieszczące się w niemieckim bunkrze z czasów II wojny światowej. Tutejsze wystawy poświęcone są historii i przyrodzie i pełne technicznych nowinek. Tirpitz zostało uznane najlepszym tematycznym muzeum w Danii w 2017 roku, a dzieci do 18. roku życia mają bezpłatny wstęp.

wrzesień LEGOLAND i okolice czy warto jesienią 2019

Po drugiej stronie Półwyspu Jutlandzkiego, nad cieśniną Mały Bełt, leży miasto Fredericia z jednymi z największych i najlepiej zachowanych fortyfikacji z XIX wieku. W 1849 roku miasto przetrwało jedną z bitew w I wojnie o Szlezwik. Obecnie, od kwietnia do końca października organizowana jest tutaj gra historyczna dla dzieci, podczas której otrzymuje się zestaw żołnierza i wypełnia rozkazy generała, poznając jednocześnie fortyfikacje.

Pobierz BEZPŁATNY Bilet dla dziecka do LEGOLAND

Sprawdź również: Samochodem do LEGOLAND - koszty