Muzeum Tirpitz Blåvand Dania

Poznajcie wyjątkowe połączenie muzeum i interaktywnego centrum nauki i rozrywki utworzone w zabytkowym bunkrze Tirpitz na terenie Danii.

Zdobądź złoto Bałtyku

Z kartą Be Happy Pass otrzymasz 50 % zniżki na zestaw do poszukiwań bursztynów.

Odwiedzając to Muzeum poczujesz adrenalinę podczas akcji ratunkowej w trakcie show 4D, odkryjesz tajemnice jednego z największych bunkrów i poznasz przeszłość zachowaną w kawałkach bursztynu. To świetne miejsce na wycieczkę z dzieckiem, tym bardziej że dzieci i młodzież do lat 18 korzystają z atrakcji bezpłatnie.

Dowiedz się więcej o karcie zniżkowej “Be Happy Pass” – jak ją zdobyć i na jakie zniżki możesz liczyć?

Tymczasem koniecznie zobacz video poniżej o wyjątkowych atrakcjach Muzeum Tirpitz.

Na wybrzeżu Jutlandii w zachodniej części Danii podczas II wojny światowej Niemcy zamierzali wznieść fortyfikacje będące częścią Wału Atlantyckiego, ciągnącego się od Hiszpanii aż do Norwegii. Nigdy nie udało im się dokończyć tego projektu, ale do dzisiaj zachowało się wiele elementów umocnień. Jednym z nich jest bunkier Tirpitz w miejscowości Blåvand, który miał bronić wejścia do portu Ejsberg. Nazwę nadano mu na cześć niemieckiego grossadmirała Alfreda von Tirpitza (jego imię nosił też słynny niemiecki pancernik z II wojny światowej, któremu poświęcono muzeum w Norwegii, więc można się pomylić). Bunkier jest obecnie udostępniony do zwiedzania, a wokół niego powstały fascynujące atrakcje skierowane przede wszystkim do dzieci (dzieci i młodzież do 18 lat wchodzą do Muzeum BEZPŁATNIE). W 2017 r. Muzeum Tirpitz zostało wyróżnione tytułem Najlepszego Muzeum Tematycznego w Danii.

Muzeum Tirpitz zostało otwarte w 2017 roku. Na plaży ukryty jest ogromny betonowy bunkier ze ścianami o grubości 3,5 m, ciemnymi korytarzami, które są podświetlane za pomocą reflektorów, i rekonstrukcjami potężnych dział. Można się do niego dostać podziemnym tunelem. Poza tym na wydmach obok działają jeszcze 3 wystawy stałe. Wszystkie z nich trzeba zwiedzać z pilotem otrzymanym przy wejściu. Dzięki niemu możemy odtwarzać filmy, dźwięki i opowieści.

Armia Betonu – wystawa poświęcona projektowi Wału Atlantyckiego – nigdy niedokończonego marzenia Hitlera, które miało zapewnić Niemcom obronę przed desantem aliantów. Można tu też poznać losy mieszkańców podczas II wojny światowej.

Opowieści Zachodniego Wybrzeża – historia regionu na przestrzeni 20000 lat w pigułce. Największą atrakcją jest wprowadzająca do sali projekcja 4D, podczas której widzowie znajdują się w łodzi ratunkowej, a także 12 dramatycznych historii ujętych w dioramy oraz ścieżka dla odważnych dzieci.

Złoto Morza – ekspozycja w formie zaczarowanego lasu ukazująca największą kolekcję bursztynu w Danii. Maluchy mogą się tu dowiedzieć o magicznych właściwościach tego cennego kruszcu, a nawet nauczyć się go szukać.

W Muzeum Tirpitz działają też wystawy czasowe, sklep i kawiarnia.

Godziny otwarcia Muzeum Tirpitz Blåvand

Cały rok od 10.00 do 17.00.

W grudniu i styczniu zamknięte w poniedziałki.

Od 1 do 15 sierpnia otwarte muzeum działa od 9.00 do 19.00.

Tirpitz Museet

Tirpitzvej 1

6857 Blåvand

Dania

Poznaj inne atrakcje w okolicy LEGOLAND Billund...


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /nowe_dzieckowpodrozy/strona/legoland/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184
[Głosów:0    Średnia:0/5]