Dojazd do LEGOLAND

LEGOLAND® Billund Resort to pełna rodzinnych atrakcji okolica. Najważniejszym magnesem przyciągającym miliony turystów jest oczywiście LEGOLAND®, jednak nie należy zapominać o pozostałych atrakcjach takich jak: park wodny LALANDIA®; LEGO House czy GIVSKUD SAFARI. Również okoliczne miejscowości potrafią zachwycić swoją architekturą. Kluczową kwestią pozostaje jednak dojazd – sprawdźmy zatem najlepsze trasy i możliwości dotarcia do Billund w Danii.

Samochodem

Opcja pierwsza to przejazd samochodem. Dla przykładu trasa Warszawa – Billund liczy ponad 1100 km i wiedzie przez okolice Berlina i Hamburga. Biorąc pod uwagę dostępność autostrad na całej trasie, przejazd nie powinien być męczący, mimo wszystko odległość jest nie mała. Spora część wyjazdów organizowana jest z przystankiem w Niemczech.

Czytaj relację z wycieczki samochodowej do LEGOLAND (koszty)

Poniżej trasa Warszawa-Billund (Dania):

Samolotem do LEGOLAND Billund

Jeśli interesuje Was wycieczka do LEGOLANDU, najwygodniejszą formą transportu będzie oczywiście przelot samolotem (ten trwa ok. 1,5 h). Wejście do LEGOLANDU znajduje się zaledwie kilkaset metrów od wyjścia z lotniska Billund. W chwili obecnej bezpośrednie tanie loty oferuje Wizzair na trasie Gdańsk-Billund, a także na trasie Kraków-Billund oraz z Warszawa-Billund (z lotniska Chopina w sezonie wiosna-lato). Dodatkowo linie Ryanair oferują bezpośrednie połączenie Poznań-BillundCeny biletów rozpoczynają się od 39 pln w jedną stronę.

połączenia do LEGOLAND loty tanie Billund Warszawa ceny dniJeśli preferujecie tradycyjne linie lotnicze, komfortowe połączenia oferuje LOT – te odbywają się 7 dni w tygodniu, a od poniedziałku do piątku aż 2 razy dziennie. To doskonała okazja do zorganizowania np. weekendowego rodzinnego wypadu.

Loty z Polski do LEGOLAND Billund:

  • Kraków – Billund (LEGOLAND Dania) Wizzair – loty w do końca lipca w środy i niedziele, a od sierpnia w czwartki i niedziele – od 39 pln >>sprawdź ceny<<
  • Warszawa – Billund (LEGOLAND Dania) Wizzair – loty we wtorki i soboty –  od 31 marca 2020 – od 39 pln >>sprawdź ceny<<
  • Gdańsk – Billund (LEGOLAND Dania) Wizzair – loty we wtorki i soboty do końca maja 2020;  od 1 czerwca w poniedziałki i piątki – od 39 pln >>sprawdź ceny<<
  • Poznań – Billund (LEGOLAND Dania) Ryanir- loty w czwartek i niedzielę – od 29 marca 2020 – od 39 pln
  • Warszawa – Billund (LEGOLAND Dania) LOT – codzienne 2 loty rano i wieczorem – od 262 pln

samolotem do Legoland Billund tanie połączenia

Czytaj – zniżki na atrakcje LEGOLAND i bezpłatny bilet

Do Billund promem przez Szwecję

To bardzo ciekawa alternatywa, szczególnie dla osób, które chciałyby trochę więcej zasmakować oferty turystycznej Skandynawii. A zdecydowanie warto! Z Gdyni do Karlskrony dwa razy dziennie odpływają promy pasażerskie Stena Line, na które spokojnie wjedziecie własnym samochodem. Samo przepłynięcie promem z rozrywką i wyśmienitym jedzeniem na pokładzie jest już atrakcją samą w sobie –zobacz info o rejsach rodzinnych do Szwecji.. Jeśli wybierzecie opcję przepłynięcia nocą, rano wypoczęci wyruszacie w dalszą drogę. Jeśli macie czas, to gorąco polecamy zwiedzanie Karlskrony, ale jeszcze bardziej okolicznego miasta i zamku w Kalmarze, parku rozrywki na wyspie Olandia, czy huty szkła Pukeberg.

Jak dojechać do Legolandu w Danii (Billund)

Jeśli jednak chcecie zmierzać bezpośrednio w kierunku Billund, czeka na Was 500 km przyjemnych tras otoczonych skandynawskimi plenerami. Kolejną atrakcją po drodze będzie przejazd najdłuższym mostem w Europie – ten łączący Szwecję z Danią (Malmo-Kopenhaga) składa się z mostu o długości 8 km, dodatkowo 4 km sztucznej wyspy z której wjedziecie do podwodnego tunelu o długości 3,5 km. Ta przyjemność kosztuje 46 Euro. Naszym zdaniem warto zatrzymać się choć na jeden dzień w Kopenhadze, obok której będziecie przejeżdżać. To piękne miasto zachęca architekturą, ale też najstarszym parkiem rozrywki na świecie czyli Tivoli. Oczywiście trasę Karlskrona-Billund możecie pokonać bezpośrednio bez przystanków – zajmie to Wam ok. 5 godzin.

Wybierasz się do LEGOLAND Billund? Przeczytaj również...


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /nowe_dzieckowpodrozy/strona/legoland/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184
[Głosów:50    Średnia:3.7/5]