LEGO® HOUSE – NAJLEPSZE MIEJSCE DO ZABAWY NA  ŚWIECIE

Nowa niezwykła atrakcja dla wszystkich miłośników LEGO. Przygotujcie się na całą masę kreatywnej zabawy. 

W duńskim Billund, miejscu, w którym narodziły się najpopularniejsze na świecie klocki, powstał obiekt jedyny w swoim rodzaju. Wyglądem przypomina budowlę stworzoną z ogromnych klocków LEGO, a w środku dzieci i dorośli będą mogą korzystać z mnóstwa rozwijających atrakcji, jakich nie można znaleźć nigdzie indziej. Połączenie wyjątkowego designu, multimediów i 25 milionów klocków zrobi wrażenie na każdym, kto odwiedzi to miejsce!

drzewo z lego - LEGOHOUSE Billund - atrakcje- co zobaczyć opinie- 2019 - 148Tutaj granice wyznacza jedynie wyobraźnia! LEGO House otwarto 28 września 2017 r. – wszystko jeszcze pachnie nowością! Tylko tu znajdziecie niesamowite atrakcje i rozwiązania, które ożywią Wasze budowle z klocków. Ilość i jakość multimedialnych rozwiań zrobi wrażenie nie tylko na dzieciach. Co ważne, Dom LEGO jest otwarty przez cały rok i stanowi świetne uzupełnienie, albo kolejny powód by odwiedzić LEGOLAND Billund.

Dla czytelników Dzieckowpodrozy.pl dostępna jest promocja 30 DKK zniżki na każdy bilet po wpisaniu “dzieckowpodrozy” w pole Kod Promocyjny. Opcja dostępna jest tylko online >>tutaj<<.

Pomysł stworzenia Domu LEGO, będącego swoistym centrum kreatywności, zrodził się już 9 lat temu. W konkursie wybrano projekt znanego duńskiego architekta Bjarke Engelsa, który wymyślił konstrukcję składającą się z 21 modułowych elementów nałożonych na siebie tak, aby przypominały budowlę z klocków wielkiej skali. W skład kompleksu wchodzą strefa biletowana i strefa ogólnodostępna (bezpłatna).

Strefa biletowana to znajdujące się wewnątrz obiektu 2 wystawy i 4 Strefy Doświadczeń(Expierience Zones), w których można uczyć się na różne sposoby, wszystkie jednak związane są z zabawą.

 

Strefa Czerwona – tutaj zrealizujecie wszystkie swoje pomysły i zbudujecie nawet najbardziej wyszukane budowle dzięki niezliczonym możliwościom nieograniczonej liczby klocków LEGO i DUPLO. Zobaczycie tu wodospady klocków, możecie też wziąć udział w zajęciach w laboratorium pod okiem instruktora.

strefa Duplo LEGO House Billund atrakcje dla małych dzieci 0 opinie -2019

Strefa Zielona – stworzona do zabawy z innymi. Tutaj czekają na odkrycie 3 wyspy zbudowane w całości z klocków LEGO, możecie też stworzyć własną postać, dobierając odpowiednie elementy, albo nagrać film ze swoim scenariuszem. Rodzice mają okazję bawić się wspólnie ze swoimi pociechami w wyimaginowanym świecie dzięki klockom DUPLO.

Lego-House-atrakcje-dla-dzieci-co-zobaczyć-czy-warto-2019

Green-Zone-LEGOHOUSE-dom-lego-interaktywne-atrakcje-lego

Strefa Niebieska – wykorzystajcie swoje zdolności poznawcze, programując roboty w Robo Lab, planując układ urbanistyczny w trakcie zabawy City Architect i budując niezwykłe pojazdy w dziale Test Driver. Maluchy mogą budować ciuchcię z klocków DUPLO.

architekci LEGO miasta z klocków - LEGO House atrakcje - 2019a

wyścigi LEGO House - atrakcje - strefa niebieska -2 019

Strefa Żółta – tutaj rządzą przede wszystkim emocje, które można wykorzystać w zabawie. Po skonstruowaniu ryb i innych zwierząt możemy śledzić ich zachowanie na interaktywnych ekranach. Możliwe jest też stworzenie własnych kompozycji kwiatowych z klocków.

Interaktywne Akwarium LEGO House zabawy dla dzieci z LEGO Billund - 2019

LEGO HOUSE atrakcje dla dzieci Billund - 2019 - no91

NOWOŚĆ 2022 – Mood Mixer 

mood mixer nowość Lego House 2022 atrakcje

Zbuduj i dodaj swojej budowli życia! W LEGO® House możesz budować bez końca tak jak w domu, jednak tylko tu, dzięki interaktywnej atrakcji Mood Mixer, zbudowane przez Ciebie emotki “narodzą” się na wielkim ekranie i wykonają dla Ciebie taniec. Stwórz swoją emotkę i wybierz jej aktualny nastrój, zanim ożywisz ją na interaktywnej scenie.

 

 

 

 

 

Poza tym warto odwiedzić galerię Masterpiece Gallery, w której prezentowane są najwspanialsze konstrukcje stworzone na całym świecie, oraz wystawę History Collection, gdzie zobaczyć można 500 zestawów klocków LEGO z różnych okresów i prześledzić historię małego warsztatu, który stał się uwielbianą na całym świecie firmą.

 

Dinozaury LEGO w Billund Lego House atrakcje ceny opinie - 2019 -1314
Muzeum LEGO House Billund - zwiedzanie -ceny - bilety -2019 1

Strefie Publicznej znajdzie dostępny dla wszystkich (bezpłatnie) główny plac LEGO Square, 3 restauracje, sklep z pamiątkami oraz LEGO Forum. Poza tym na 9 tarasach dostępne nowoczesne place zabaw, na których mogą bawić się dzieci w różnym wieku. Zobaczcie niżej place zabaw i przeczytajcie informację o największym na świecie drzewie z klocków LEGO.

Budynek z LEGO House Billund Dania - z dzieckiem - 2019 - 13j1najlepsze place zabaw dla dzieci

najlepsze place zabaw dla dzieci opinie Lego House m

najlepszy plac zabaw dla dzieci Lego House opinie atrakcje m

plac zabaw Billund Lego House opinie dom lego atrakcje m

plac zabaw dom lego house opinie atrakcje m

plac zabaw lego house opinie blisko legoland atrakcje m

plac zabaw legoland opinie atrakcje z dzieckiem Dania m

Budynek z LEGO House Billund Dania - z dzieckiem - 2019 - 13j1

Tree of Creativity

Na samym środku LEGO Square (wejście bezpłatne) czeka na Was niezwykła budowla – jedna z największych na świecie wykonanych z klocków. Drzewo „Tree of Creativity” – ma ponad 15 metrów wysokości, a jakością i detalami wykonania zaskoczy nawet największych entuzjastów LEGO. Ten unikalny model został wykonany z 6 316 611 standardowych klocków LEGO bricks, a jego złożenie zajęło aż 24 350 godzin.

Ceny biletów LEGO House Billund

dorośli i dzieci w wieku 3-12 l. – 199/269/299 DKK  (cena uzależniona od sezonu)  dzieci w wieku 0-2 l. – bezpłatnie.  Dla czytelników Dzieckowpodrozy.pl dostępna jest promocja 30 DKK zniżki na każdy bilet po wpisaniu “dzieckowpodrozy” w pole Kod Promocyjny. Opcja dostępna jest tylko online >>tutaj<<.

Strefę Publiczną LEGO House (skwer, place zabaw) można zwiedzać bezpłatnie, bilety obowiązują w Strefach Doświadczeń i w kinie. Na stronie LEGOLAND.dk dostępne są też pakiety biletów do LEGOLAND i LEGO House.

Sprawdź koniecznie: atrakcje w okolicy LEGOLAND

W budynku dostępne są też 3 restauracje w tym takie, w których menu wybieracie układając klocki, a Twój posiłek serwują roboty LEGO.

LEGO House restauracje - 2019

Wybierasz się z dziećmi do LEGOLAND Billund? Przeczytaj koniecznie...


Warning: preg_match(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 12 in /nowe_dzieckowpodrozy/strona/legoland/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/shortcodes/vc-basic-grid.php on line 184
[Głosów:64    Średnia:3.9/5]