ZOO Gdańsk-Oliwa

Ogród zoologiczny zawsze stanowi nie lada atrakcję, zwłaszcza dla dzieci. W końcu niecodziennie można spotkać słonia, tygrysa czy żyrafę. Nic więc dziwnego, że słynne oliwskie ZOO należy do najciekawszych tego typu obiektów w Polsce i każdego roku przyciąga setki tysięcy gości.

zwierzęta Słonie ZOO Gdańsk opinie ceny atrakcje dla dzieci

Najlepsze miejsce na zakupy w Gdańsku

Gdańsk atrakcje dla dzieci rodzinne 2023

Pełna nazwa gdańskiego zoo to Miejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeża”. Jego początki sięgają 1954 roku. Dużą zaletą jest sama lokalizacja na uboczu najstarszej dzielnicy Gdańska – Oliwy, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Łącznie zobaczyć można tu około 200 gatunków zwierząt, nawet takich z najodleglejszych zakątków świata. Część z nich nie występuje już na wolności, więc jest to dla nich szansa na przetrwanie, a dla gości gdańskiego ZOO jedyna okazja, by je zobaczyć.

Atrakcje dla dzieci Gdańsk ZOO OliwaMieszkające tu kondory wielkie, hipopotamy karłowate czy wilki grzywiaste to niezwykle cenne gatunki, które zagrożone są wyginięciem. Dlatego wizyta w ogrodzie zoologicznym powinna być ważnym elementem edukacji dzieci, dzięki czemu zrozumieją one, jak ważny jest szacunek dla wszystkich istot żywych. Szczególnie, że taka wizyta może dostarczyć jednocześnie wiele radości, jak i wiedzy na temat poszczególnych zwierząt! W oliwskim ZOO często pojawiają się nowe zwierzęta, stąd też jednorazowa wizyta na pewno nie okaże się wystarczająca!

Atrakcje ZOO Gdańsk

W oliwskim ZOO można spędzić cały dzień podziwiając niezwykłe małpki, żyrafy, kangury czy wielbłądy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić też ptaszarnię pełną ptaków, których nie widzimy na co dzień, gadziarnię czy nowo otwartą lwiarnię. Należy pamiętać, że możemy także  zwiedzać ogród podczas wycieczki kolejką retro, a także wybrać się na przejażdżkę konną. Jest tu też wypożyczalnia oryginalnych drewnianych wózków dla dzieci, aby nie musiały pieszo pokonywać rozległego terenu. Warto także przynajmniej raz na własne oczy zobaczyć karmienie zwierząt, takich jak tygrysy, foki czy pingwiny!

ZOO Oliwa atrakcje dla dzieci GdańskNaszej uwadze nie powinno umknąć „Małe ZOO”, w którym dzieci mogą karmić i dotykać oswojonych zwierzątek, jak owieczki, kózki czy króliki. Mieszka tu też lama i świnka wietnamska. Na terenie parku działa tez park linowy „Małpi Jar”, w którym znajdują się trasy odpowiednie dla każdego wieku oraz park dinozaurów. Gdy zgłodniejecie - możecie posilić się w którymś z dostępnych barów, a po obiedzie zrobić zakupy na stoisku z pamiątkami. Taką wizytę trzeba upamiętnić! Zoo Gdańsk Oliwa atrakcje opinie godziny otwarcia ceny

Warto także pamiętać o tym, że już sama droga do ZOO może być dla dziecka niezwykłą przygodą. Wszystko dzięki uruchomieniu specjalnego autobusu autonomicznego (czyli takiego, niesterowanego przez człowieka). Linia 322, bo taki numer ma ten autobus, jeździ codziennie przez 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00 - 15:00, zabierając ze sobą maksymalnie 12 osób. Trasa tego autobusu wiedzie od przystanku przy wejściu do ogrodu zoologicznego do przystanku zlokalizowanego na ulicy Spacerowej.

Sprawdź również: Gdańsk z dzieckiem - najlepsze atrakcje!

dojazd do Zoo Gdańsk atrakcje

Ceny biletów i godziny otwarcia ZOO Gdańsk-Oliwa

Okres letni (01.04-31.10):

ulgowy – 10 zł normalny – 20 zł „Małe ZOO” – 2 zł

Okres zimowy (01.11-31.03):

bilet ulgowy – 10 zł bilet normalny – 15 zł bilet rodzinny – 40 zł

Godziny otwarcia ZOO: poniedziałek - niedziela: 9:00 - 15:00 (kasy zamykane są o 14:00)

>>Pobierz mapę ZOO Gdańsk<<