Zakopane-narty z dzieckiem

kids park szymoszkowa narty i snowboard z dziecmi

Corocznie Zakopane przyciąga ogromne ilości ludzi kochających sporty zimowe — i nie ma się co temu dziwić! Nie inaczej jest w przypadku rodzin z dziećmi, poszukujących miejsca na spędzenie ferii czy przerwy świątecznej w „towarzystwie” nart czy snowboardu. Właśnie dlatego, kluczowe jest znalezienie ośrodka, który nie tylko pozwoli na zimową zabawę, ale też pozwoli na bezpieczną zabawę dla najmłodszych. Właśnie dlatego, dziś pokażemy wam 2 miejsca w Zakopanem, idealne na wyjazd z dziećmi!

Zakopane – gdzie na narty z dziećmi?

Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal

Spora część rodziców z dziećmi powiedziałaby, że jest to najlepsze miejsce dla tych dzieci, które nigdy jeszcze nie miały styczności z nartami lub snowboardem… i nie byłoby to dalekie od prawdy. Nosal to ośrodek znajdująca się w Zakopanem na zboczu szczytu o tej samej nazwie, nastawiony na to, aby postawić swoje pierwsze kroki w obu sportach i wykonać pierwsze zjazdy pod czujnym okiem instruktora.

nosal narty i snowboard z dziećmi zakopane

Dzięki temu cała zabawa będzie znacznie bezpieczniejsza, a dzieci nie zrażą się do jednego (bądź obu sportów). Obecne tu łagodne stoki są wręcz idealne do nauki — to tutaj dzieci mogą spokojnie nabrać poprawnych nawyków i czuć się coraz pewniej na jednej z sześciu dostępnych tras. Ich długość waha się od 145 do 250 metrów. Ciężko o lepsze miejsce do postawienia pierwszych kroków w stolicy polskiego narciarstwa!

nosal mapa

Kids Park Szymoszkowa

Kids Park Szymoszkowa to pewnego rodzaju „kolejny poziom” nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Znajdziemy tutaj trasy wzbogacone o wyciągi orczykowe oraz kolej linową — nie tylko dla najmłodszych, ale też takie, na których będą mogli pojeździć dorośli. Warto też pamiętać, że Polana Szymoszkowa usytuowana jest obok dolnej stacji kolejki prowadzącego na szczyt Gubałówki, skąd rozpościerają się przepiękne widoki!

kids park szymoszkowa narty i snowboard z dziecmi 2

Na terenie stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa znajduje się też przedszkole narciarsko- snowboardowe (przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat) oraz zimowy plac zabaw dla dzieci. Dzięki obecności tych obiektów rodzice będą mogli mieć pewność, że ich dzieci spędzają ciekawie czas, podczas gdy oni w spokoju pozjeżdżają na dostępnych trasach. A po wszystkim można spróbować wspólnej jazdy lub skorzystać z obecności karczmy i baru na Polanie Szymoszkowej!

mapa polana szymoszkowa

Co dalej?

To oczywiście nie wszystko, co do zaoferowania ma Zakopane i jego okolica, szczególnie jeżeli interesuje was jazda na nartach czy snowboardzie. Gdy wy oraz wasze pociechy poczujecie się już pewniej w tej materii, warto też odwiedzić stoki, które są nieco bardziej wymagające. Warto wspomnieć tutaj, chociażby o Stacji Narciarskiej Harenda — skąd trafiając na jedną z dwóch dostępnych tras, można się nieco bardziej wyszaleć — szczególnie jeżeli wasza technika będzie na odpowiednim poziomie! To oczywiście zaledwie początek całej oferty, więc zalecamy wam samodzielnie zbadanie dostępnych wyciągów!

Sprawdź również:
Najlepsze miejsca na narty z dzieckiem w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *