Skandynawia z dziećmi – TOP 7 wycieczek na 2024

Wycieczki do Skandynawii Dania z dzieckiem Szwecja promem oferty 2022

Skandynawia już dawno przestała nam się kojarzyć wyłącznie z wszechobecnym zimnem, a zaczęła z bardzo ciekawą opcją na spędzenie czasu — również w rodzinnym gronie! Zdajemy sobie jednak sprawę, że samodzielne zaplanowanie wyprawy do jednego ze skandynawskich krajów może być naprawdę wymagające, dlatego dziś pokażemy wam aż 7 polecanych przez nas wycieczek w 2024 roku! Takie planowane wycieczki mają swoją jedną, najważniejszą zaletę – nie musimy zajmować się organizacją całej logistyki podróży, noclegów i przejazdów, gdyż ktoś czyni to za nas. To także idealna opcja na sprawdzenie jak czujemy się w Skandynawii i czy chcemy poznawać ją dalej! Zapraszamy do lektury!

Wakacyjny zawrót głowy – Liseberg

Pierwsza proponowana wycieczka wystartuje w Świnoujściu, a zwiedzanie rozpoczniemy od szwedzkiego portowego miasta Helsingborg. Charakterystycznym miejscem, którego nie można pominąć jest plac Stortorget, przy którym stoi neogotycki ratusz, barokowy budynek banku, czy też gotycki kościół św. Marii z zabytkowym wnętrzem. Następnym punktem wyprawy będzie kolejne portowe miasto – Göteborg. Zwiedzanie tego miasta jest naprawdę nie lada gratką, szczególnie że nie brakuje tu ciekawych obiektów. Podczas wycieczki zobaczymy kamienny pomost Stenpiren, ratusz z XVII w. czy największy żaglowiec zbudowany w Skandynawii, cumujący w porcie Lilla Bommen. Mamy też pewność, że szerokie aleje czy parki tego pięknego miasta również znajdą u was uznanie. Oczywiście żadna wycieczka do Göteborga nie może też odbyć się bez wejścia do Parku Liseberg – największego lunaparku w Skandynawii!

Sprawdź cenę i datę tej wycieczki >> tutaj

Liesberg Park Rozrywki Skandynawia wycieczki dla rodzin z dziećmi 2022

Zabawa na całego LEGOLAND i Kopenhaga dla każdego

Które dziecko nie marzyłoby przynajmniej raz w życiu odwiedzić Legoland? Dzięki tej wycieczce stanie się to możliwe! Pierwszego dnia przejedziemy jednym z najdłuższych połączeń między lądami w Europie, aż w końcu trafimy do Legoland Billund największego parku Legoland na całym świecie, w którym absolutnie wszystko jest z klocków Lego! Znajdziemy tam miniatury znanych duńskich budowli (np. stadion drużyny FC København), jak również z innych zakątków świata — niech za przykład posłuży Statua Wolności! Odwiedzimy Odense, będące rodzinną miejscowością Hansa Christiana Andersena, w którym nie brakuje miejsc z nim związanych! Na sam koniec poznamy bliżej stolicę Danii – Kopenhagę. W tym mieście trzeba koniecznie zobaczyć takie miejsca jak Przystań Królewska, Park Langeline, Port Nyhavn czy Pałac Amailenborg, będący zimową rezydencją duńskiej rodziny.

Sprawdź cenę i datę tej wycieczki >> tutaj

wycieczka do LEGOLAND Billund z dzieckiem oferty ceny 2022 biuro podróży1

Kopenhaga prosto z mostu

Most w nazwie tej wycieczki nie pojawia się bez powodu! Główną rolę gra tu Øresund – jeden z najdłuższych w Europie mostów pomiędzy dwoma lądami. Most ten łączy dwa główne punkty całej wycieczki – szwedzkie miasto Malmö i duńską Kopenhagę. W Malmö zobaczymy m.in. zabytkową część miasta Gamla Staden, dobrze znane place Lilla Torg i Stortorget, czy ultranowoczesną, ekodzielnicę z jej słynnym wieżowcem Turning Torso. Pobyt w Kopenhadze również zapowiada się ciekawie, a to za sprawą słynnych zabytków: Fontanny Bogini Gefion, Pałacu Amalienborg czy XVIII-wiecznej dzielnicy portowa Nyhavn. Atrakcją dla całej rodziny będzie również rejs kopenhaskimi kanałami!

Sprawdź cenę i datę tej wycieczki >> tutaj

kopenhaga prosto z mostu skandynawia top 7 wycieczek 2022 dla rodzin z dziećmi

Rowerowy Raj

Szwecję można bardzo łatwo pokonać rowerem — o czym zresztą przekonacie się na miejscu! Ta rowerowa przygoda rozpocznie się od zwiedzania Ystad — urokliwego miasteczka portowego. Zachwyci was ono średniowieczną szachulcową zabudową i pięknym, gotyckim kościołem! Następnie przejedziemy się do zagadkowego Kręgu Wikingów – Ales Stenar, gdzie zwiedzimy kamienny monument składający się z prawie 60 głazów! Tajemnicy temu miejscu dodaje fakt, że nie ma pewności, w jakim celu i kiedy został on wzniesiony! Na uwagę podczas tej wycieczki zasługują też Skillinge – malownicze miasteczko portowe, czy twierdza Glimmingenhus – XVI wieczny zamek pełen tajemnic! Kolejnym punktem na trasie jest Simrishamn – nieformalna stolica Österlen, gdzie znajduje się największy port rybacki w całej Szwecji. Cała wyprawa zakończy się w miejscowości Ystad – gdzie wsiądziemy na prom do Świnoujścia!

Sprawdź cenę i datę tej wycieczki >> tutaj

rowerowy raj skandynawia top 7 wycieczek 2022 dla rodzin z dziećmi

Odwiedziny u Hamleta i w królewskiej Kopenhadze

Ta wycieczka to nie lada gratka dla miłośników twórczości Williama Szekszpira. Odwiedziny rozpoczniemy od przejazdu do Helsingborga, a następne przeprawy promowej do duńskiego Helsingor, gdzie czeka na nas Zamek Kronborg, znany też jako… Zamek Hamleta! To właśnie tutaj odbywała się akcja dramatu Williama Szekspira, a warto też pamiętać o tym, że zamek ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO! To jednak zaledwie początek całej wycieczki. Czeka nas przejazd słynną cieśniną Sund (nazywaną rónież „Duńską Riwierą”), gdzie doświadczymy pięknych krajobrazów na tle morza. Następnie dotrzemy do stolicy Danii – Kopenhagi, gdzie należy zobaczyć miejsca takie jak Fontanna Bogini Gefion, Pałac Amalienborg, czy XVIII-wieczna dzielnica portowa Nyhavn. Na koniec rejs kopenhaskimi  kanałami pozwoli wam na zobaczenie tego miasta z całkowicie innej perspektywy!

Sprawdź cenę i datę tej wycieczki >> tutaj

odwiedziny u hamleta skandynawia top 7 wycieczek 2022 dla rodzin z dziećmi

GEOspacer – Bosjökloster
(w kuźni Thora – szlakiem wygasłych wulkanów)

GEOspacer to kolejna, niezwykle ciekawa propozycja na zwiedzanie Skandynawii. Spacer rozpocznie się w Parku Narodowym Söderasen – jednym z największych obszarów chronionych lasów w Europie Północnej. To wręcz idealne miejsce dla miłośników przyrody, szczególnie jeżeli kochacie piesze wędrówki. Trafimy tu do kuźni boga Thora – pełnej pozostałości dawnych stożków oraz kominów wulkanicznych. Odwiedzimy też fantastyczny wąwóz Skäralid, nazywany Skandynawskim Wielkim Kanionem oraz jezioro Odensjön, powstałe w kraterze wulkanu. Po przejeździe do Bosjökloster – zawitamy do murów średniowiecznego klasztoru, gdzie dziś możemy… napić się pysznej kawy i zjeść coś słodkiego!  Nie zabraknie też zwiedzania Ales Stenar – kamiennego monumentu składającego się z niemal 60 głazów. Ten krąg wikingów wciąż owiewa mgła tajemnicy, gdyż do dziś nie ma pewności kto, kiedy i w jakim celu go zbudował!

Sprawdź cenę i datę tej wycieczki >> tutaj

Bosjokloster Skandynawia wycieczki dla rodzin z dziećmi biuro podróży 2022 oferty 1

Bornholm – zielona wyspa na Bałtyku

Jeśli nigdy nie słyszeliście o Bornholmie, to być może zdziwicie się, jak niesamowicie piękne miejsce czeka na was zaledwie… 100 kilometrów od polskiego wybrzeża! Co zobaczymy w trakcie wycieczki? Otóż zajrzymy między innymi do Rønne – stolicy Bornholmu ze słynnym XIII-wiecznym kościołem. Zobaczymy ruiny zamku Hammershus – najsłynniejszej fortyfikacji wyspy – i Gudhjem, piękne, urocze miasteczko. Warto zwrócić uwagę na zapierające dech widoki i jedną z najpiękniejszych plaż na całym Starym Kontynencie! Momentami aż ciężko uwierzyć, że wszystko to jest położone w otoczeniu dobrze nam znanego Morza Bałtyckiego!

Sprawdź cenę i datę tej wycieczki >> tutaj

bornholm skandynawia top 7 wycieczek 2022 dla rodzin z dziećmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *