Wieża widokowa w koronach drzew –Krynica Zdrój

Wieża widokowa w koronach drzew - dzieckowpodrozy.pl

Szukacie wyjątkowych miejsc, do których warto wybrać się z dzieckiem? Pomimo, że Krynica Zdrój jest znana przede wszystkim ze źródeł leczniczych, to posiada wyjątkową konstrukcję. Wieżę widokową w koronach drzew.

Wieża widokowa w Krynicy – Zdrój jest zbudowana z drewna. Mierzy 49,5 metra wysokości. Znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 metrów n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do Wieży prowadzi specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka”. Wznosi się stopniowo do góry. Podpierana jest przez 18 wież wsporczych oraz 87 słupów. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej potocznie jest nazywana akacją. Inżynierowie stworzyli solidną konstrukcję, która spełnia standardy bezpieczeństwa. Gwarantuje też walory estetyczne.

Umiejscowienie trasy w koronach drzew potęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łącznie ścieżka mierzy 1030 metrów długości. Turyści podczas poruszania się poznają okoliczną przyrodę oraz historię regionu. Zapewniają to edukacyjne instalacje.

Wieża widokowa w koronach drzew Krynica Zdrój

Zobacz również:

->Krynica-Zdrój – morze atrakcji<-

Dodatkowe atrakcje dla dzieci

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych jest 60 metrowa zjeżdżalnia. Na Wieżę można się dostać nowoczesną, sześcioosobową kolejką krzesełkową Doppelmayr. Jest wyposażona w osłony przeciwwiatrowe. Jeśli ktoś preferuje aktywność fizyczną, to może wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą.

Do wieży prowadzi ścieżka w koronach drzew. Ta wyjątkowa konstrukcja powstała wśród pięknego i bogatego drzewostanu. Na niego składają się drzewa takie jak: buki, jodły oraz świerki.

Ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i w Europie. To najwyższa drewniana wieża widokowa zaprojektowana i wykonana przez polskich konstruktorów, architektów oraz cieśli.

Krynica Zdrój atrakcje dla dzieci zjeżdżalnia wieża widokowa

Godziny otwarcia Wieża widokowa Krynica Zdrój

  • Codziennie: od godziny 9:00 do 17:00

Cennik biletów Wieża widokowa Krynica Zdrój

BILET INDYWIDUALNY NORMALNE ULGOWE
wejście na Wieżę widokową 49 zł 42 zł
wejście na Wieżę widokową + wjazd koleją krzesełkową 57 zł 47 zł
wejście na Wieżę widokową + zjazd koleją krzesełkową 57 zł 47 zł
wejście na Wieżę widokową + wjazd i zjazd koleją krzesełkową 69 zł 55 zł
wejście na Wieżę dla narciarzy 39 zł 32 zł
zjeżdżalnia – 1 zjazd 9 zł
zjeżdżalnia – pakiet 6 zjazdów 50 zł
rodzinny 2 dzieci + 2 dorosłych + wjazd i zjazd koleją krzesełkową 199 zł
rodzinny 1 dziecko + 2 dorosłych + zjazd i wjazd koleją krzesełkową 179 zł
dzieci do 3 lat gratis
1 wjazd koleją krzesełkową 18 zł 15 zł
1 zjazd koleją krzesełkową 18 zł 15 zł
1 wjazd i zjazd koleją krzesełkową 32 zł 25 zł
wypożyczenie rowerka dla dzieci PUKY 20 zł

Krynica Zdrój Wieża Widokowa cennik godziny otwarcia

Wieża Widokowa Krynica Zdrój – dodatkowe informacje

Bilety ulgowe przysługują dzieciom do 12 lat na podstawie ważnej legitymacji szkolnej oraz seniorom powyżej 60 roku życia. Bilet rodzinny przysługuje: 2 dorosłych plus 1 dziecko lub 2 dzieci do 12 roku życia. Zniżki wynikające z Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny nie łączą się z innymi promocjami. W kasach można płacić kartą i gotówką. Promocje i rabaty nie podlegają łączeniu. Wybrane promocje oraz rabaty mogą wykluczać obowiązywanie innych promocji lub rabatów oraz obowiązywać tylko przez określony czas. Informacje o tym zawarte są każdorazowo w regulaminie lub warunkach danej promocji bądź rabatu. Bilety wstępu na wieżę sprzedawane są w kasach w dolnej części ośrodka Słotwiny Arena i przy wejściu na wieżę widokową. Sprzedaż biletów wstępu i ostatnie wejście na wieżę odbywa się na godzinę przed zamknięciem atrakcji. Przy wejściu przygotowane są bezpieczne i wygodne kojce, w których zwiedzający mogą zostawić psy. Dzieci do 3 roku życia mają bezpłatny wstęp. Każde dziecko do 12 lat musi przebywać na wieży pod opieką osoby dorosłej.

Lokalizacja Wieża widokowa Krynica Zdrój

Sprawdź koniecznie:
Tatry – ścieżka w koronach drzew

11 comments

Leave Comment