Wieża widokowa w koronach drzew –Krynica Zdrój

Wieża widokowa w koronach drzew - dzieckowpodrozy.pl

Szukacie wyjątkowych miejsc, do których warto wybrać się z dzieckiem? Pomimo, że Krynica Zdrój jest znana przede wszystkim ze źródeł leczniczych, to posiada wyjątkową konstrukcję. Wieżę widokową w koronach drzew.

Wieża widokowa w Krynicy – Zdrój jest zbudowana z drewna. Mierzy 49,5 metra wysokości. Znajduje się na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 metrów n.p.m) wśród lasów pasma Jaworzyny Krynickiej. Do Wieży prowadzi specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka”. Wznosi się stopniowo do góry. Podpierana jest przez 18 wież wsporczych oraz 87 słupów. Dzięki zastosowaniu wyjątkowego drewna z robinii akacjowej potocznie jest nazywana akacją. Inżynierowie stworzyli solidną konstrukcję, która spełnia standardy bezpieczeństwa. Gwarantuje też walory estetyczne.

Umiejscowienie trasy w koronach drzew potęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łącznie ścieżka mierzy 1030 metrów długości. Turyści podczas poruszania się poznają okoliczną przyrodę oraz historię regionu. Zapewniają to edukacyjne instalacje.

Wieża widokowa w koronach drzew Krynica Zdrój

Zobacz również:

->Krynica-Zdrój – morze atrakcji<-

Dodatkowe atrakcje dla dzieci

Dodatkową atrakcją, szczególnie dla najmłodszych jest 60 metrowa zjeżdżalnia. Na Wieżę można się dostać nowoczesną, sześcioosobową kolejką krzesełkową Doppelmayr. Jest wyposażona w osłony przeciwwiatrowe. Jeśli ktoś preferuje aktywność fizyczną, to może wejść spacerem utwardzoną, widokową drogą.

Do wieży prowadzi ścieżka w koronach drzew. Ta wyjątkowa konstrukcja powstała wśród pięknego i bogatego drzewostanu. Na niego składają się drzewa takie jak: buki, jodły oraz świerki.

Ten wyjątkowy projekt jest pierwszym tego typu w Polsce i w Europie. To najwyższa drewniana wieża widokowa zaprojektowana i wykonana przez polskich konstruktorów, architektów oraz cieśli.

Krynica Zdrój atrakcje dla dzieci zjeżdżalnia wieża widokowa

Godziny otwarcia oraz CENNIK

 • Codziennie od godziny 9 do 19

Ceny biletów:

Wejście na Wieżę widokową: bilet normalny – 39 zł, ulgowy – 32 zł

Wejście na Wieżę widokową + wjazd koleją krzesełkową kosztuje: bilet normalny – 57 zł, ulgowy 47 złotych

Wejście na Wieżę widokową + wjazd i zjazd koleją krzesełkową: Bilet normalny –           69 zł, ulgowy – 55 zł

Jeden zjazd na zjeżdżalni kosztuje 9 złotych

zjeżdżalnia – pakiet 6 zjazdów – 50 zł

Rodzinny 2 dzieci + 2 dorosłych + wjazd i zjazd koleją krzesełkową            – 199 zł

Rodzinny 1 dziecko + 2 dorosłych + zjazd i wjazd koleją krzesełkową – 179 zł

dzieci do 3 lat gratis

1 wjazd koleją krzesełkową: normalny – 18 zł, ulgowy – 15 zł

1 zjazd koleją krzesełkową: normalny – 18 zł, ulgowy – 15 zł

1 wjazd i zjazd koleją krzesełkową: normalny – 32 zł, ulgowy – 25 zł

wypożyczenie rowerka dla dzieci PUKY – 20 zł

Grupy przedszkolne, szkolne, kolonijne (pn-pt), opiekun gratis przy 10 osobach   30 zł / dziecko + wjazd i zjazd koleją

Przewodnik dla grup zorganizowanych – 90 zł

Warsztaty dla dzieci (grupy przedszkolne i wczesnoszkolne). Czas trwania 60 min (grupa do 15 osób) – 200 zł

Warsztaty dla dzieci (klasa 4-8). Czas trwania 90 min (grupa do 15 osób) – 200 zł

Krynica Zdrój Wieża Widokowa cennik godziny otwarcia

Wieża Widokowa Krynica Zdrój – dodatkowe informacje

Bilety ulgowe przysługują dzieciom do 12 lat na podstawie ważnej legitymacji szkolnej oraz seniorom powyżej 60 roku życia. Bilet rodzinny przysługuje: 2 dorosłych plus 1 dziecko lub 2 dzieci do 12 roku życia. Zniżki wynikające z Karty Seniora i Karty Dużej Rodziny nie łączą się z innymi promocjami. W kasach można płacić kartą i gotówką. Promocje i rabaty nie podlegają łączeniu. Wybrane promocje oraz rabaty mogą wykluczać obowiązywanie innych promocji lub rabatów oraz obowiązywać tylko przez określony czas. Informacje o tym zawarte są każdorazowo w regulaminie lub warunkach danej promocji bądź rabatu. Bilety wstępu na wieżę sprzedawane są w kasach w dolnej części ośrodka Słotwiny Arena i przy wejściu na wieżę widokową. Sprzedaż biletów wstępu i ostatnie wejście na wieżę odbywa się na godzinę przed zamknięciem atrakcji. Przy wejściu przygotowane są bezpieczne i wygodne kojce, w których zwiedzający mogą zostawić psy. Dzieci do 3 roku życia mają bezpłatny wstęp. Każde dziecko do 12 lat musi przebywać na wieży pod opieką osoby dorosłej.

Sprawdź koniecznie:
Tatry – ścieżka w koronach drzew

11 comments

Leave Comment
  • Marek

   Ceny bardzo przystępne – tylko 29zł za wielka atrakcję, a za ponad połowę mniejszą Słowacy żądają aż 35 zł!!!

 1. Aga

  Właśnie wróciłam z Krynicy byłam na Slotwinach – ceny mnie sszokowały 69 złoty za wjazd ,wyjscie na wieze i zjazd ….cena powalajaca

 2. rynekok

  Ceny z kosmosu, w sierpniu w sobotę kolejka na dole 3 godz, poszedłem pieszo do góry i tam kolejka do kasy na 3 godziny, nie wszedłem na wieże i na dół na piechote. Taka pamiatka, nie polecam zdecydowanie.

 3. luki

  Nie polecam czas stracony a kwoty urywają głowę za widok na drzewka tyle pieniędzy i za parking kasują 10 złotych,ludzi mnóstwo zero porządnej organizacji.

 4. WŁADZIA

  Nie polecam. Ceny z kosmosu… Kupiłam wjazd + zjazd dla męża siebie i dziecka- koszt ok. 90 zł, pani w okienku powiedziała, że u góry można dokupić biletu na wieżę widokową, a tam bilet dla dorosłego 49 zł a dziecko 42 zł . – oczywiście biletów nie kupiłam… porażka. Wolę za te pieniądze zabrać dziecko do teatru ( cena biletu 35 zł i ilu aktorów musza za to opłacić)

 5. Grzes

  Ceny ,ceny i jeszcze raz ceny!! Powiem tylko tak – powariowali!!za te pieniadze kupuje bilet dla calej rodziny do Bałtowa- caly dzien atrakcji.Osobiscie nie polecam .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *