Wrześniowe atrakcje dla dzieci w całej Polsce

Castle Triathlon Malbork
Wrzesień, dzieci wracają do szkół. Jednak to nie oznacza, że najmłodsi nie mogą liczyć na atrakcje w czasie wolnym od nauki. Portal dzieckowpodrozy.pl przedstawia wybrane wydarzenia w tym miesiącu, na które warto zabrać pociechy.

7 września

W Malborku odbędzie się kolejna edycja Castle Triathlon. Oprócz zawodników rywalizujących na czterech dystansach, to na starcie pojawią się też dzieci. To będzie okazja dla najmłodszych do spróbowania sił biegowych w Malbork KIDS. Dzieci w wieku 1-7 lat sprawdzą się na dystansie 200 metrów. Starsze (8-11 lat) wystartują na 500 metrach. Dzieci w wieku 12-15 będą musiały pokonać dystans 1000 metrów.

Oprócz zmagań sportowych, dzieci w Kieleckim Centrum Kultury będą mogły świętować urodziny Świnki Peppy. Spektakl pt. Świnka Peppa – Wielka Niespodzianka potrwa godzinę. To przedstawienie będzie grane trzy razy tego dnia: 10; 13 oraz o 16. Podczas tego wydarzenia będzie wiele piosenek  oraz tańców. Artyści zaprezentują się w znakomitych kostiumach, pośród dekoracji przeniesionych z kreskówki na scenę. Dzieci będą miały okazję do wspólnej zabawy ze Świnką Peppą. Specjalnie pojawi się na żywo. Spotka się z najmłodszymi widzami. Świnka Peppa to bohaterka jednej z najpopularniejszej kreskówek wśród dzieci. Znana jest w 85 krajach.

Świnka Peppa Kielce

Zobacz też:

->Gdańsk z dzieckiem – 25 atrakcji nie tylko na weekend!<-

 8 września

W Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się inauguracyjny koncert dla dzieci oraz niemowląt z rodzicami. Zgromadzeni widzowie posłuchają kilkuletniej pracy podsumowanej płytą „Maluchy w krainie dźwięku”. Będzie można usłyszeć takie utwory, jak: Piosenka o Osiołku ,Panie pomidorze ,Kameleonie, rytmiczanki o samochodziku i krokodylku.

W toruńskim Centrum Kultury Dworze Artusa odbędzie się bajkowy spektakl improwizacyjny „W magicznej krainie”. Wezmą w nim udział dwie formacje: duet Bujda i Bajania oraz Trzy Słowa. W czasie występu dzieci będą miały okazję dołączyć do artystów. Odegrają rolę m.in.: księcia lub żaby. Uczestnicy sami zdecydują o treści bajki. Kto w niej wystąpi oraz jak się zakończy. Organizatorzy zapraszają dzieci  od 4 do 11 roku życia.

12 września

Jak polubić potwora? to warsztaty dla dzieci przygotowane przez Zespół Karuzeli Sztuki. Te zajęcia odbędą się w Warszawie. Podczas tych zajęć dzieci będą oswajać zewnętrzne i wewnętrzne potwory, lęki oraz obawy. Podczas zajęć dzieci wraz z prowadzącymi rozbroją strach na cząstki elementarne. Przyjrzą mu się z perspektywy różnych dziedzin sztuki: malarstwa, filmu, fotografii. Rozważania przyjmą formę pogadanki, działań interaktywnych i manualnych. Dzieci będą miały możliwość, aby twórczo i ekspresyjnie rozbroić strach.

14 września

Wszystkich miłośników gry na bębnach zapraszamy do Warszawy. Tam dzieci będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach bębniarskich. Uczestnicy poznają techniki gry na bębnach DJEMBE. Dowiedzą się co to jest bas, ton i slap. Poznają autentyczne rytmy afrykańskie. W godzinach 11-11:45 warsztaty są przewidziane dla dzieci w wieku 7-9 lat. Dla osób od 16 roku życia zajęcia rozpoczną się o 12.

Jeśli dzieci nie będą zainteresowane tymi warsztatami to jest ciekawa alternatywa.  W Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie odbędzie się spektakl  „Ja, Maluch i morze”. Dzieci zostaną zabrane w niezwykłą podróż z pięcioletnią bohaterką i jej najlepszym przyjacielem Maluchem, fiatem 126 p, w głąb morza. Poznają jego mieszkańców oraz morskie tajemnice.

Ja, maluch i morze-spektakl

15 września

Dla dzieci i rodziców w Białostockim Centrum im. Ludwika Zamenhofa zostaną zorganizowane specjalne warsztaty edukacyjne. Rozwijają zdolności manualne z elementami szycia. Na początku uczestnicy zwiedzają wystawę Rina Nikova – biblijna balerina. Poznają jej postać. Dowiedzą się o talencie artystki urodzonej w Białymstoku. Następnie wykorzystując tiul i tekturę wykonają baletnicę / tancerza baletu. Dzięki prostemu doświadczeniu kinetyki, wprowadzą postać w ruch. W warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku 6-12 lat.

Jeśli rodzice będą szukać innych atrakcji dla swoich pociech, to mogą zwrócić uwagę na Kraków. W Krakowskim Forum Kultury odbędzie się spektakl baletowy pt. ”Brzydkie kaczątko”. To edukacyjno-artystyczny projekt. W ramach jego od czerwca 2019 r. grupa młodych tancerzy wyłonionych z castingu ( dzieci w wieku 9 – 12 lat) , ćwiczy pod okiem profesjonalistów. Efekty tych przygotowań zostaną zaprezentowane właśnie w Krakowie.

 

21 września

Chętne dzieci od 4 do 6 lat wraz z opiekunami mogą przyjść do warszawskiego Domu Kultury i Kadr. Tam wezmą udziały w warsztatach „Ruchome rzeźby”. Podczas nich będą wymyślać, wycinać, kleić, łączyć i malować. Każde dziecko wraz z opiekunem będzie mogło stworzyć kinetyczną rzeźbę. Efekt pracy zabiorą do domu.

Najmłodszym pasjonatom kulinariów proponujemy specjalne warsztaty z Patrykiem Piskorzem w Food Lab Mini na warszawskim Żoliborzu. Z uwagi na rozpoczęcie roku szkolnego, jednym z głównych tematów będzie II śniadanie. Na zajęciach tematami rozmów będą: sposoby przechowywania żywności w celu zachowania świeżości, nauka odczytywania daty przydatności i o odpowiedniej ilości posiłków dziennie. Te zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 8-14 lat.

Jeśli rodzice szukają sposoby, aby zachęcić dzieci do sportu, to Sulvival Race Kids we Wrocławiu będzie znakomitą okazją. Najmłodsi będą mieli okazję wystartować na trzech trasach:

KRASNAL (3-6 lat) – ok. 700 m trasy + ok. 10 przeszkód

PIRAT (7-10 lat) – ok. 1 400 m trasy + ok. 10 przeszkód

NINJA (11-13 lat) – ok. 2 000 m trasy + ok. 15 przeszkód

29 września

Wszystkim miłośnikom polecamy koncert familijny Okulalary w Chorzowskim Centrum Kultury. To wydarzenie będzie w formie spektaklu. Krasnal Szomol opowie bajkę. Oprowadzi słuchaczy po kolorowym świecie skrzatów.  Podczas koncertu śpiewane będą wiersze Juliana Tuwima. Bedą one oprawione w szatę muzyczną kompozytora Włodzimierza Szomańskiego. Koncert jest przeznaczony dla małych i młodych odbiorców.

Okulalary- koncert

Sprawdź również:
Gdzie we wrześniu nad morze z dzieckiem?

1