Warszawa – ferie w mieście 2021 r. – gdzie z dzieckiem?

Mieszkasz w Warszawie, Twoje dziecko nie wyjeżdża na ferie zimowe i martwisz się, że będzie się nudzić? Sprawdź koniecznie nasz subiektywny przegląd bezpłatnych i płatnych atrakcji na 2021 rok! Ferie w mieście nie muszą być nudne i wasze dzieci już zaraz mogą się o tym przekonać.

ferie zimowe 2019 co robić z dzieckiem w warszawie zajęcia dla uczniów opinie

Ferie 2021 w Warszawie – atrakcje

Zima w mieście 

Ferie zimowe w Warszawie 2021 rozpoczynają się w tym samym terminie co w całym kraju – 4 stycznia i potrwają do 15 stycznia 2021 r. W tym czasie uczniowie warszawskich szkół będą mogli skorzystać z atrakcji miejskiego programu „Zima w mieście„, a naprawdę jest w czym wybierać!

Sprawdź również

WEST_ arkadia atrakcje przyjazne dzieciom Warszawa 2020

Na dzieci czekają zajęcia edukacyjne, plastyczne, sportowe i kulturalne w 108 szkołach, w tym 8 specjalnych. W czasie akcji „Zima w mieście” 2021 r. placówki edukacyjne będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-8:00 do 16:00-17:00. Dzieci pod opieką dorosłych będą mogły skorzystać z zajęć w placówkach. Opłata za opiekę nad dziećmi i posiłki jest zgodna z regulaminem placówki/szkoły, a uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady, również teraz nie muszą za to płacić. Wystarczy, że dostarczą zaświadczenie z macierzystej szkoły. Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 rozpoczynają się 7 grudnia o godz. 12.00 i potrwają do 11 grudnia (do godziny 00.00). Rodzice rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, a po wprowadzeniu niezbędnych informacji i wyborze turnusów muszą oni wskazać preferowane szkoły. Co najlepsze, można wybrać dowolną liczbę szkół na każdym z dostępnych dwóch turnusów (trwają one po 5 dni każdy, od poniedziałku do piątku).

ferie zimowe warszawa zima w mieście 2019 atrakcje dla dzieci opinie

Uczniowie, którzy cenią sobie zajęcia rekreacyjno-sportowe z pewnością nie będą zawiedzeni, ponieważ do wyboru mają mnóstwo placówek oferujących różnego rodzaju zajęcia. Nawet podczas pandemii będzie można ciekawie spędzić czas!

Kolejne ciekawe zajęcia to te, które odbędą się w pracowni artystycznej Kontrastownia. W tym roku odbędą się tam liczne kursy rysunku i malarstwa – zarówno dla tych, którzy pragną dostać się na uczelnie artystyczne, ale też dla osób pragnących hobbystycznie doszkolić się z tych umiejętności. Kursy te dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego z was! Cennik kursów na rysunek i malarstwo dla dzieci prezentuje się następująco:

  • Cena tygodnia zajęć: 390 zł (dla kursantów pracowni 320 zł)
  • Cena dwóch tygodni zajęć: 750 zł (dla kursantów pracowni 600 zł)

Więcej szczegółów oferty znajdziecie TUTAJ

zajecia dla dzieci kontrastownia ferie zimowe 2021 atrakcje

Mimo panującej pandemii, nadal możemy zajrzeć do warszawskiego Muzeum Życia w PRL podczas ferii zimowych! Jak to możliwe? Otóż to proste! Przez cały okres trwania ferii zimowych, Muzeum oferuje wynajem swojej przestrzeni za bagatela jedyne 50 zł/godzinę. W tej cenie otrzymujemy do dyspozycji pełną przestrzeń muzeum włącznie z salą kinową, kawiarnią, przedszkolem czy mieszkaniem.

muzeum zycia w prl atrakcje dla dzieci ferie warszawa

Na życzenie możliwe jest też udostępnienie rzutnik Ania z wybraną bajką. Ta unikalna opcja na wizytę Muzeum Życia w PRL pozwoli rodzinie na żywo obejrzeć wystawę bez kontaktu z innymi gośćmi (naraz mogą wejść maksymalnie 4 osoby). Po każdym wynajmie tej powierzchni jest ono dezynfekowane.

Więcej na: MUZEUM ŻYCIA W PRL

Kultowe atrakcje podczas ferii zimowych w Warszawie

Szczęśliwice –  narty w środku miasta

Druga miejscówka, która w czasie ferii zawsze przyciąga warszawiaków, to Górka Szczęśliwicka. W czasie ferii zimowych będą odbywały się tu zajęcia edukacyjne. Dzieci będą mogły nauczyć się jazdy na nartach i desce snowboardowej podczas specjalnie przygotowanych, odpłatnych kursów. 5 dni szkolenia i aż 10 godzin na stoku to wystarczający czas, by z nartami czy deską poczuć się pewnie. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu. Poza płatnymi kursami z górki można oczywiście zjeżdżać indywidualnie. Stok jest otwarty dla wszystkich codziennie między 10:00 a 20:00.

Warszawa atrakcje dla dzieci ferie zimowe 2019 opinie

Sprawdź koniecznie:
–> Najlepsze lodowiska w Warszawie 2020 <–

A kiedy już spadnie śnieg… kulig

O ile w czasie ferii 2021 pojawi się odrobina potrzebnego śniegu, trzeba pamiętać o klasyku nad klasykami. Kulig! W okolicach Józefowa, Celestynowa i Otwocka otwarte są stadniny koni, które organizują przejazdy dla rodzin z dziećmi. Często towarzyszą temu muzyka lub inne atrakcje integracyjne, jak np. spacery czy ogniska. Któremu dziecku nie spodoba się taka rozrywka?

Biegiem do lasu… na nartach

Grzechem byłoby jeszcze nie wspomnieć o narciarstwie biegowym, które możemy uprawiać w mieście razem z dziećmi zupełnie za darmo. Załóżmy pozytywny scenariusz, w którym w Polsce wreszcie pojawia się piękna, śnieżna zima – gdzie warto wybrać się na biegówki w Warszawie i bliskich okolicach? Las Kabacki, Las Młociński, tereny nad Wisłą, Wesoła, Choszczówka lub w okolicach Warszawy – Puszcza Kampinoska lub Mazowiecki Park Krajobrazowy. Tutaj często czekają na nas specjalnie przygotowane trasy oraz mnóstwo ścieżek, które możemy eksplorować sami. Pokażmy dzieciom taką wersję spędzania czasu poza domem, a być może zrodzi się w nich (i w nas) nowa pasja.

warszawa 2020 ferie co robić w warszawie biegówki

Sanki – to się dzieciom nie znudzi

I jeszcze stare, dobre sanki. Choć dzieciom niewiele potrzeba do szczęścia i każda górka, a zwłaszcza ta najbliższa domu, nadaje się do zjeżdżania, w Warszawie i okolicach są miejsca wprost do tego stworzone. Wspomnijmy chociażby o Górze Meran w Otwocku (najwyższa wydma w okolicy) czy Górce Szymona w Zalesiu Dolnym – to dwa miejsca znane mieszkańcom okolic, ale już niekoniecznie warszawskim „mieszczuchom”.

warszawa 2020 ferie co robić w warszawie gdzie na sanki

Kreatywne zimowe półkolonie – płatne ferie bez cienia nudy

Czy jesteś starszy, czy młodszy, w Warszawie zawsze znajdzie się dla ciebie coś ciekawego. Dzieci podczas ferii zimowych 2020 w Warszawie mogą skorzystać z bogatej gamy zajęć i płatnych półkolonii. Zajęcia z reguły zaplanowane są od rana do wczesnych godzin wieczornych i dają dzieciom niezliczone możliwości rozwoju, ale też okazję do zabawy i spotkań z rówieśnikami – a rodzicom szansę na normalne chodzenie do pracy.

Zima z golfem dla dzieci

W czasie ferii zimowych warto także sprawdzić całkowite nowości dla dzieci takie jak półkolonie z golfem. Półkolonie te odbywają się w Studio Gwiaździsta 5 na warszawskim Żoliborzu i łączą w sobie zajęcia golfowe i ogólnorozwojowe na symulatorach oraz treningi z motoryki.

ferie z golfem warszawa żoliborz półkolonie zimowe

Podczas tych półkolonii najmłodsi poznają nie tylko pierwsze kroki w grze w golfa i poznają lepiej tajniki tej dyscypliny sportu lecz to nie wszystko! Na miejscu odbywają się też zajęcia z gimnastyki, akrobatyki i motoryki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci do lat 14.

Półkolonie podzielone są na dwa turnusy: 4 – 8 stycznia oraz 11 – 15 stycznia. Cena za 1 turnus to 750 zł (5 dni). Więcej informacji o półkoloniach z golfem znajdziecie tutaj. 

Programowanie, robotyka, Minecraft 

Mały Inżynier na warszawskim Ursynowie to miejsce, w którym absolwenci uczelni ścisłych przekazują swoją pasję młodszym pokoleniom. Podczas zajęć dzieci mogą m.in. tworzyć własne światy w popularnej grze Minecraft, a przy okazji poznawać podstawowe funkcje programistyczne, programować maszyny Lego i wprawiać je w ruch czy też eksperymentować z fakturami, tworząc sprężyste, kolorowe Slime i inne mikstury. Półkolonie Mały Inżynier odbywają się od poniedziałku do piątku między 9:00 a 16:00, ale dzieci mogą przebywać w świetlicy między 8:00 a 17:00 i mają zapewnione pełne wyżywienie. 

Kolejnym miejscem, które bawi, ucząc przy okazji informatyki, matematyki i fizyki (a nawet podstaw robotyki i programowania), jest Centrum Małego Odkrywcy, czyli półkolonie na Żoliborzu, Woli i Białołęce programowaniem, robotyką i Minecraftem w centrum (rodzice, jeśli jeszcze nie znacie tej gry, chyba pora nadrobić zaległości). Na warsztatach dzieci poznają sposób na tworzenie własnych gier komputerowych, zbudują roboty wykonujące ich polecenia i wykonają niezliczoną ilość chemiczno-plastycznych eksperymentów. Półkolonie Centrum Małego Odkrywcy odbywają się od poniedziałku do piątku między 9:00 a 16:00. Dzieci mogą przebywać w świetlicy pod opieką animatorów między 7:30 a 17:00 i mają zapewnione wyżywienie.

I jeszcze jedna podobna inicjatywa, tym razem Planeta Robotów. W czterech miejscach w Warszawie – w Śródmieściu, na Pradze, Bielanach i Ursynowie, odbywają się zajęcia, za którymi wasze dzieci będą tęsknić po powrocie do szkoły. Planeta Robotów czeka zarówno na dzieci zafascynowane kosmosem i „Gwiezdnymi wojnami” chcące projektować np. statki kosmiczne, jak i na fanów popularnego Minecrafta, którzy będą konstruować roboty i przenosić świat gry komputerowej do świata rzeczywistego. Oprócz tego na dzieci czekają eksperymenty naukowe, praca w grupach i mnóstwo dobrej zabawy oraz wyjścia do miejsc takich jak Planetarium Centrum Nauki Kopernik lub park zabaw Inca Play. Półkolonie Planeta Robotów odbywają się od poniedziałku do piątku między 9:00 a 16:00. Dzieci mogą przebywać w świetlicy pod opieką animatorów między 8:00 a 17:00 i mają zapewnione pełne wyżywienie.

Sprawdź koniecznie:
–> Najlepsze sale zabaw w Warszawie <–

Artystyczna zima w mieście, czyli śpiewanie, tańce i improwizacje

Egurrola Dance Kids w kilku miejscach w Warszawie (Blue City, Bródno, Tarchomin, Wawer) prowadzi półkolonie wypełnione tańcem, zajęciami integracyjnymi i zabawami ruchowymi. Półkolonie Aegurrola Dance Kids odbywają się od poniedziałku do piątku. Dzieci otoczone są opieką między 8:00 a 18:00. W cenę wliczone są 2 posiłki.

Akademia Młodych Talentów na Ochocie jest wymarzonym miejscem dla wszystkich dzieci, które kochają wszelkie artystyczne zabawy. Czeka na nie 5 dni pełnych gier i zabaw, ale i nauki tańca, ćwiczenia śpiewu i zajęć z aktorstwa (przez 4,5 godzin dziennie). Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku między 8:00 a 18:00. Dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie. 

W tej dzielnicy są jeszcze inne, bardzo ciekawe zajęcia. Warsztaty Ośrodku Kultury Ochota pokażą dzieciom niezliczone formy uzewnętrzniania kreatywnej energii, od gry na stworzonych przez siebie instrumentach, zabawach teatralnych, nauki kroków tanecznych, przez zajęcia w profesjonalnym studiu nagrań, nagrywanie piosenek czy efektów specjalnych do spektaklu, aż po zajęcia z emisji głosu czy zabawy z dykcją. Wszystko to i jeszcze więcej oferuje dzieciom Ośrodek Kultury Ochoty od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00. Dzieci będą miały zapewnione 3 posiłki.

Zorganizowane zajęcia sportowe

Tenis ziemny, pływanie, badminton, siatkówka, kręgle, ale też wyjścia do kina, na ściankę wspinaczkową czy do Hangaru 646… W Akademii Tenisa Ziemnego TenisPoint na Ursynowie pomyślano niemal o wszystkim, co mogą robić dzieci spragnione sportu. Od poniedziałku do piątku, między 8:30 a 18:00, otrzymają taką dawkę ruchu, jakiej (być może) nie miały przez ostatnich kilka tygodni! Dzieci mają zapewnione 3 posiłki dziennie. 

Ciekawie prezentuje się też rozkład zajęć w chyba najsłynniejszej kręgielni w Warszawie – Hulakuli. Tutaj na dzieci czekają m.in. warsztaty kreatywne, zajęcia sportowe, szkółka bowlingowa, gokarty i łyżwy. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 – 18:00. Dzieci mają zapewnione 2 posiłki.

Językowe półkolonie dla dzieci

Popularną miejscówką realizującą językowe półkolonie 2020 jest British School of English w Wawrze. W tym roku nauka połączona jest z aktywnością fizyczną, a konkretnie z pływaniem. Dlatego też w programie będą nie tylko zajęcia językowe, ale i nauka pływania oraz inne kreatywne zajęcia jak warsztaty kulinarne czy malowanie 3D.