Warszawa – ferie w mieście 2021 r. – gdzie z dzieckiem?

Mieszkasz w Warszawie, Twoje dziecko nie wyjeżdża na ferie zimowe i martwisz się, że będzie się nudzić? Sprawdź koniecznie nasz subiektywny przegląd bezpłatnych i płatnych atrakcji na 2021 rok! Ferie w mieście nie muszą być nudne i wasze dzieci już zaraz mogą się o tym przekonać.

ferie zimowe 2019 co robić z dzieckiem w warszawie zajęcia dla uczniów opinie

Ferie 2021 w Warszawie – atrakcje

Poniżej archiwalne zestawienie z 2020  r. – wkrótce nowy program atrakcji i wydarzeń

Zima w mieście 

Ferie zimowe w Warszawie 2020 rozpoczynają się 10 lutego i potrwają do 23 lutego 2020 r. W tym czasie uczniowie warszawskich szkół będą mogli skorzystać z atrakcji miejskiego programu „Zima w mieście„, a naprawdę jest w czym wybierać!

Sprawdź również

WEST_ arkadia atrakcje przyjazne dzieciom Warszawa 2020

Na dzieci czekają zajęcia edukacyjne, plastyczne, sportowe i kulturalne w 108 szkołach, w tym 8 specjalnych. W czasie akcji „Zima w mieście” 2020 r. placówki edukacyjne będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-8:00 do 16:00-17:00. Dzieci pod opieką dorosłych będą mogły skorzystać z zajęć w placówkach, a dodatkowo nauczyciele wyjdą z nimi na wycieczki, różnego rodzaju spektakle teatralne i filmowe czy lekcje muzealne. Opłata za opiekę nad dziećmi i posiłki jest zgodna z regulaminem placówki/szkoły, a uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady, również teraz nie muszą za to płacić. Wystarczy, że dostarczą zaświadczenie z macierzystej szkoły. Zapisy do akcji „Zima w mieście” 2020 r. ruszają 14 stycznia 2020 r.

ferie zimowe warszawa zima w mieście 2019 atrakcje dla dzieci opinie

Uczniowie, którzy cenią sobie zajęcia rekreacyjno-sportowe z pewnością nie będą zawiedzeni, ponieważ do wyboru mają mnóstwo placówek oferujących różnego rodzaju zajęcia – od pływania, przez kręgle na ściankach wspinaczkowych kończąc! Odbędą się zajęcia z gry w tenisa stołowego, a w halach sportowych zajęcia ogólnorozwojowe. Jeśli Twoje dziecko kocha basen, lub chce nauczyć się pływać – tego typu aktywności też będą odbywać się w trakcie ferii 2020. Możemy też liczyć na szereg zajęć artystycznych i kulturalnych, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje w muzeach.

Kultowe atrakcje podczas ferii zimowych w Warszawie

Zimowy Narodowy – stadion dla rodzin z dziećmi

Skoro ferie zimowe, to nie może zabraknąć również atrakcji na lodzie! Już po raz siódmy stadion PGE Narodowy zamienił się w Zimowy Narodowy. Aż do 8 marca 2020 r. możemy tu korzystać z dwóch lodowisk, dwóch torów do curlingu, zjeżdżać prosto z trybun z 12-metrowej lodowej górki i szaleć na bumping cars. W weekendy na dzieci czekają specjalne poranki, podczas których instruktorzy z Ice&Fun nauczą ich jeździć na łyżwach w atmosferze pełnej zabawy i śmiechu. Starszym z pewnością przypadnie do gustu weekendowa impreza na lodzie, czyli Disco Lodowisko. Zimowy Narodowy to także miejsce, w którym można poszaleć na rolkach, hulajnogach czy rowerach – takie atrakcje znajdziemy na krytym Skateparku. Więcej o Zimowym Narodowym TUTAJ.

ferie zimowe w warszawie atrakcje dla dzieci opinie

Szczęśliwice –  narty w środku miasta

Druga miejscówka, która w czasie ferii zawsze przyciąga warszawiaków, to Górka Szczęśliwicka. W czasie ferii zimowych będą odbywały się tu zajęcia edukacyjne. Dzieci będą mogły nauczyć się jazdy na nartach i desce snowboardowej podczas specjalnie przygotowanych, odpłatnych kursów. 5 dni szkolenia i aż 10 godzin na stoku to wystarczający czas, by z nartami czy deską poczuć się pewnie. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu. Poza płatnymi kursami z górki można oczywiście zjeżdżać indywidualnie. Stok jest otwarty dla wszystkich codziennie między 10:00 a 20:00.

Warszawa atrakcje dla dzieci ferie zimowe 2019 opinie

Lodowiska w Warszawie

Skoro jesteśmy przy nartach i snowboardzie, nie możemy pominąć trzeciej ważnej części zimowej triady – czyli łyżew. Oraz licznych lodowisk dostępnych w Warszawie. Pod dachem lub nie, na stadionie lub dachu galerii handlowej, z samego rana lub w środku nocy, za pieniądze lub całkiem za darmo… Opcji jest wiele, prawie w każdej dzielnicy znajdzie się kawałek lodu, na którym można pośmigać. Dla młodszych dzieci często dostępne są pomocnicze pingwinki ułatwiające jazdę. Do najpopularniejszych lodowisk w Warszawie należą: Zimowy Narodowy, Torwar, Figlowisko, Moczydło, lodowisko przed PKiN, na Rynku Starego Miasta i na Placu Europejskim – ale zdecydowanie warto odkryć również te mniej popularne.

Sprawdź koniecznie:
–> Najlepsze lodowiska w Warszawie 2020 <–

https://www.dzieckowpodrozy.pl/wp-content/uploads/lodowisko-pkin-warszawa-2019-łyżwy-z-dzieckiem-ceny-bilety.jpg

Stegny – łyżwy w innej odsłonie

Tor Łyżwiarski „Stegny” wraz z lodowiskiem środkowym do gry w hokeja to idealne miejsce, by pokazać dzieciom inną odmianę jazdy na łyżwach niż tą, którą mogą znać. Łyżwiarstwo szybkie czy hokej to dyscypliny, które świetnie rozwijają fizyczne umiejętności dzieci. Dodatkowo podczas „Łyżwiarskich czwartków”, czyli zawodów dla uczniów szkół podstawowych, dzieci będą mogły poczuć ducha walki i powalczyć z rówieśnikami o miejsce na podium.

A kiedy już spadnie śnieg… kulig

O ile w czasie ferii 2020 pojawi się odrobina potrzebnego śniegu, trzeba pamiętać o klasyku nad klasykami. Kulig! W okolicach Józefowa, Celestynowa i Otwocka otwarte są stadniny koni, które organizują przejazdy dla rodzin z dziećmi. Często towarzyszą temu muzyka lub inne atrakcje integracyjne, jak np. spacery czy ogniska. Któremu dziecku nie spodoba się taka rozrywka?

Biegiem do lasu… na nartach

Grzechem byłoby jeszcze nie wspomnieć o narciarstwie biegowym, które możemy uprawiać w mieście razem z dziećmi zupełnie za darmo. Załóżmy pozytywny scenariusz, w którym w Polsce wreszcie pojawia się piękna, śnieżna zima – gdzie warto wybrać się na biegówki w Warszawie i bliskich okolicach? Las Kabacki, Las Młociński, tereny nad Wisłą, Wesoła, Choszczówka lub w okolicach Warszawy – Puszcza Kampinoska lub Mazowiecki Park Krajobrazowy. Tutaj często czekają na nas specjalnie przygotowane trasy oraz mnóstwo ścieżek, które możemy eksplorować sami. Pokażmy dzieciom taką wersję spędzania czasu poza domem, a być może zrodzi się w nich (i w nas) nowa pasja.

warszawa 2020 ferie co robić w warszawie biegówki

Sanki – to się dzieciom nie znudzi

I jeszcze stare, dobre sanki. Choć dzieciom niewiele potrzeba do szczęścia i każda górka, a zwłaszcza ta najbliższa domu, nadaje się do zjeżdżania, w Warszawie i okolicach są miejsca wprost do tego stworzone. Wspomnijmy chociażby o Górze Meran w Otwocku (najwyższa wydma w okolicy) czy Górce Szymona w Zalesiu Dolnym – to dwa miejsca znane mieszkańcom okolic, ale już niekoniecznie warszawskim „mieszczuchom”.

warszawa 2020 ferie co robić w warszawie gdzie na sanki

Kreatywne zimowe półkolonie – płatne ferie bez cienia nudy

Czy jesteś starszy, czy młodszy, w Warszawie zawsze znajdzie się dla ciebie coś ciekawego. Dzieci podczas ferii zimowych 2020 w Warszawie mogą skorzystać z bogatej gamy zajęć i płatnych półkolonii. Zajęcia z reguły zaplanowane są od rana do wczesnych godzin wieczornych i dają dzieciom niezliczone możliwości rozwoju, ale też okazję do zabawy i spotkań z rówieśnikami – a rodzicom szansę na normalne chodzenie do pracy.

Programowanie, robotyka, Minecraft 

Mały Inżynier na warszawskim Ursynowie to miejsce, w którym absolwenci uczelni ścisłych przekazują swoją pasję młodszym pokoleniom. Podczas zajęć dzieci mogą m.in. tworzyć własne światy w popularnej grze Minecraft, a przy okazji poznawać podstawowe funkcje programistyczne, programować maszyny Lego i wprawiać je w ruch czy też eksperymentować z fakturami, tworząc sprężyste, kolorowe Slime i inne mikstury. Półkolonie Mały Inżynier odbywają się od poniedziałku do piątku między 9:00 a 16:00, ale dzieci mogą przebywać w świetlicy między 8:00 a 17:00 i mają zapewnione pełne wyżywienie. 

Kolejnym miejscem, które bawi, ucząc przy okazji informatyki, matematyki i fizyki (a nawet podstaw robotyki i programowania), jest Centrum Małego Odkrywcy, czyli półkolonie na Żoliborzu, Woli i Białołęce programowaniem, robotyką i Minecraftem w centrum (rodzice, jeśli jeszcze nie znacie tej gry, chyba pora nadrobić zaległości). Na warsztatach dzieci poznają sposób na tworzenie własnych gier komputerowych, zbudują roboty wykonujące ich polecenia i wykonają niezliczoną ilość chemiczno-plastycznych eksperymentów. Półkolonie Centrum Małego Odkrywcy odbywają się od poniedziałku do piątku między 9:00 a 16:00. Dzieci mogą przebywać w świetlicy pod opieką animatorów między 7:30 a 17:00 i mają zapewnione wyżywienie.

I jeszcze jedna podobna inicjatywa, tym razem Planeta Robotów. W czterech miejscach w Warszawie – w Śródmieściu, na Pradze, Bielanach i Ursynowie, odbywają się zajęcia, za którymi wasze dzieci będą tęsknić po powrocie do szkoły. Planeta Robotów czeka zarówno na dzieci zafascynowane kosmosem i „Gwiezdnymi wojnami” chcące projektować np. statki kosmiczne, jak i na fanów popularnego Minecrafta, którzy będą konstruować roboty i przenosić świat gry komputerowej do świata rzeczywistego. Oprócz tego na dzieci czekają eksperymenty naukowe, praca w grupach i mnóstwo dobrej zabawy oraz wyjścia do miejsc takich jak Planetarium Centrum Nauki Kopernik lub park zabaw Inca Play. Półkolonie Planeta Robotów odbywają się od poniedziałku do piątku między 9:00 a 16:00. Dzieci mogą przebywać w świetlicy pod opieką animatorów między 8:00 a 17:00 i mają zapewnione pełne wyżywienie.

Sprawdź koniecznie:
–> Najlepsze sale zabaw w Warszawie <–

Artystyczna zima w mieście, czyli śpiewanie, tańce i improwizacje

Aegurrola Dance Kids w kilku miejscach w Warszawie (Blue City, Bródno, Tarchomin, Wawer) prowadzi półkolonie wypełnione tańcem, zajęciami integracyjnymi i zabawami ruchowymi. Półkolonie Aegurrola Dance Kids odbywają się od poniedziałku do piątku. Dzieci otoczone są opieką między 8:00 a 18:00. W cenę wliczone są 2 posiłki.

Akademia Młodych Talentów na Ochocie jest wymarzonym miejscem dla wszystkich dzieci, które kochają wszelkie artystyczne zabawy. Czeka na nie 5 dni pełnych gier i zabaw, ale i nauki tańca, ćwiczenia śpiewu i zajęć z aktorstwa (przez 4,5 godzin dziennie). Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku między 8:00 a 18:00. Dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie. 

W tej dzielnicy są jeszcze inne, bardzo ciekawe zajęcia. Warsztaty Ośrodku Kultury Ochota pokażą dzieciom niezliczone formy uzewnętrzniania kreatywnej energii, od gry na stworzonych przez siebie instrumentach, zabawach teatralnych, nauki kroków tanecznych, przez zajęcia w profesjonalnym studiu nagrań, nagrywanie piosenek czy efektów specjalnych do spektaklu, aż po zajęcia z emisji głosu czy zabawy z dykcją. Wszystko to i jeszcze więcej oferuje dzieciom Ośrodek Kultury Ochoty od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00. Dzieci będą miały zapewnione 3 posiłki.

Zorganizowane zajęcia sportowe

Tenis ziemny, pływanie, badminton, siatkówka, kręgle, ale też wyjścia do kina, na ściankę wspinaczkową czy do Hangaru 646… W Akademii Tenisa Ziemnego TenisPoint na Ursynowie pomyślano niemal o wszystkim, co mogą robić dzieci spragnione sportu. Od poniedziałku do piątku, między 8:30 a 18:00, otrzymają taką dawkę ruchu, jakiej (być może) nie miały przez ostatnich kilka tygodni! Dzieci mają zapewnione 3 posiłki dziennie. 

Ciekawie prezentuje się też rozkład zajęć w chyba najsłynniejszej kręgielni w Warszawie – Hulakuli. Tutaj na dzieci czekają m.in. warsztaty kreatywne, zajęcia sportowe, szkółka bowlingowa, gokarty i łyżwy. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 – 18:00. Dzieci mają zapewnione 2 posiłki.

Językowe półkolonie dla dzieci

Jeśli chcemy, by nasze dziecko w ferie podszkoliło trochę znajomość języków, takie zajęcia to na pewno dobry pomysł. W Warszawie znajdzie się wiele miejsc, które zaoferują opiekę nad naszymi pociechami i lekcje języków obcych. Przykładem mogą być zimowe półkolonie w Cambridge School of English w Śródmieściu. Nauce towarzyszą tu zabawa w teatr, śpiewanie, granie w planszówki po angielsku, oglądanie angielskich bajek, integracja, a nawet projektowanie 3D. Półkolonie Cambridge School of English prowadzone są od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 17:15. Dzieci mogą przebywać w szkole między 8:30 a 17:30 i mają zapewnione 2 posiłki.

Kolejną popularną miejscówką realizującą językowe półkolonie 2020 jest Biritsh School of English w Wawrze. W tym roku nauka połączona jest z aktywnością fizyczną, a konkretnie z pływaniem. Dlatego też w programie będą nie tylko zajęcia językowe, ale i nauka pływania oraz inne kreatywne zajęcia jak warsztaty kulinarne czy malowanie 3D. Półkolonie Biritsh School of English prowadzone są od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 16:00. Dzieci mogą przebywać w szkole między 7:30 a 17:30 i mają zapewnione wyżywienie.

Warsztaty dla dzieci w Manufakturze Czekolady

Warsztaty tworzenia tabliczki czekoladowej w Manufakturze Czekolady, czas trwania warsztatów: 1.5h, koszt: 40 zł (uczestnik), 10zł (opiekun) W cenie warsztatów jest: tworzenie czekolady lub pralinek, degustacja czekolady z różnych części świata, kubek gorącej czekolady do picia, degustacja ziarna kakao, pakowanie czekolady i otrzymanie dyplomu za udział w Warsztatach. Warsztaty w okresie ferii od pon do niedzieli w godzinach 11,13,15.
Manufaktura Czekolady Warszawa, ul. Marszałkowska 9/15, 00-626 Warszawa tel: 575111953
warsztaty ferie dla dzieci Warszawa