Warszawa – ferie w mieście 2023 r. – gdzie z dzieckiem?

Mieszkasz w Warszawie, Twoje dziecko nie wyjeżdża na ferie zimowe i martwisz się, że będzie się nudzić? Sprawdź koniecznie nasz subiektywny przegląd bezpłatnych i płatnych atrakcji na 2023 rok! Ferie w mieście nie muszą być nudne i wasze dzieci już zaraz mogą się o tym przekonać.

ferie zimowe 2023 co robić z dzieckiem w warszawie zajęcia dla uczniów opinie

>>Ferie z dzieckiem – pakiety hoteli<<

Ferie 2023 w Warszawie – atrakcje

Programowanie, Eksperymenty, Robotka – półkolonie zimowe z Małym Inżynierem

Mały Inżynier w tym roku zaprasza do różnych lokalizacji w Warszawie, w których wykwalifikowani instruktorzy przekazują swoją pasję młodszym pokoleniom. Podczas zajęć dzieci mogą m.in. tworzyć własne światy w popularnej grze Minecraft, a przy okazji poznawać podstawowe funkcje programistyczne, programować maszyny LEGO i wprawiać je w ruch czy też eksperymentować z fakturami, tworząc sprężyste, kolorowe Slime i inne mikstury, aż w końcu korzystać z mikroskopu, izolować DNA roślin czy zakładać hodowle grzybów i bakterii. Półkolonie Mały Inżynier odbywają się od poniedziałku do piątku między 9:00 a 16:00, ale dzieci mogą przebywać w świetlicy między 7:30 a 17:00 i mają zapewnione pełne wyżywienie. Zajęcia prowadzone są dla dzieci od 5 do 15 lat.

połkolonie ferie zimowe warszawa 2022 lego minecraft programowanie oferta ceny

Programowanie Minecraft – to pierwsza z propozycji warsztatów podczas Półkolonii z Małym Inżynierem. W czasie warsztatów uczestnicy zajęć poznają podstawowe funkcje programistyczne, takie jak pętla, zmienne czy funkcje warunkowe. Wykorzystają napisane przez siebie programy do kreowania rzeczywistości w świecie Minecrafta. Zaprogramują robota, który będzie wykonywał ich polecenia, zbierał za nich surowce, uprawiał rośliny czy budował budowle.Samodzielnie wykonają oraz zaprogramują mini gry, w których nasza postać będzie musiała wykonać określone zadania, m.in. parkur, obrona zamku, labirynt oraz wiele innych bardzo ciekawych projektów. A wszystko to w najnowszej wersji Minecrafta na Windowsa 10.

Z kolei na półkoloniach Lego Mindstorms Wynalazca Robotów – mali inżynierowie tworzą roboty z zaawansowanego zestawu klocków Lego Mindstorms EV3. Zajęcia mają charakter typowo praktyczny – uczestnicy konstruują, budują, programują i wprawiają w ruch skomplikowane maszyny – przy okazji poznając terminy techniczne jak przekładnia, moc. Zajęcia rozwijają kreatywność, zdolności manualne i umiejętności techniczne.

Eksperymenty Laboratorium Slime – nie wiesz co to slime? Nie szkodzi! Twoje dziecko szybko Ci wytłumaczy, a podczas warsztatów będzie nie tylko świetnie się bawić, ale też weźmie udział w fascynujących eksperymentach. Powstaną sprężyste, pieniące, rozciągliwe, a nawet pierdzące gluty. Nie zabraknie również kolorowych, dymiących mikstur i magicznych eliksirów. Dobra zabawa gwarantowana!

Eksperymenty Tropiciele Przyrody – podczas praktycznych warsztatów dzieci nauczą się m.in. korzystać z mikroskopu, izolować DNA roślin czy zakładać hodowle grzybów i bakterii. Wezmą również udział w ekscytujących eksperymentach chemicznych, dzięki którym stworzą własne kosmetyki. Eksperymenty Tropiciele Przyrody dostarczają cennej wiedzy i umiejętności. Pomagają zrozumieć otaczający świat i zaspokajają naturalną ciekawość dzieci. Baczna obserwacja przyrody kształtuje też uważność i zdolność koncentracji oraz pomaga dostrzec naturalne piękno otaczającego nas świata.

Sprawdź koniecznie:
–> Półkolonie zimowe Mały Inżynier – sprawdź ceny i terminy <–


Na #ferie WSKAKUJ do #JumpWorldWarszawa 

Ferie na wesoło i sportowo?  Pewnie! Na #ferie WSKAKUJ do #JumpWorldWarszawa –  tu czeka na Wasze dzieci mnóstwo atrakcji i opieka profesjonalnych animatorów.

Oferujemy CODZIENNE wspaniałe zajęcia:

 • zajęcia taneczno – ruchowe
 • zajęcia akrobatyczne
 • warsztaty kreatywne
 • dzień Disney’a
 • zawody sportowe na wesoło
 • ….. i wiele, wieeeele więcej

Wyskakany pakiet całodziennej opieki obejmuje: opiekę animatora w godzinach 8.00 – 16.00, wyskakaną aktywność fizyczną, pełne wyżywienie, prezent niespodziankę.  Cena za dzień: 99 zł./ osoba – realizujemy bon turystyczny. Więcej informacji w recepcji parku lub pod numerek telefonu 695 855 425.

Sprawdź koniecznie:
>>Jump World Warszawa – półkolonie zimowe<<


Na narty w Warszawie? Tak! Półkolonie zimowe w Capital Ski

Ferie Warszawa narty zajęcia dla dzieci półkolonie

Macie ochotę na narty bez wyjeżdżania z miasta? A może Wasze dziecko chce nabrać wprawy przed wyjazdem w góry? Aktywne Ferie 2023 na stokach pod dachem w Capital Ski są idealną propozycją dla Waszych dzieci! Półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 lat z całodzienną opiekę (8.00-17.00) i mnóstwem atrakcji. Na Wasze dzieci czekają treningi narciarskie i snowboardowe prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa oraz sporo innych aktywności. Wśród dodatkowych atrakcji m.in. spotkanie z podróżnikiem, akrobatyka w Stacji Grawitacja, warsztat tenisa ziemnego czy balonowy cyrk. Integracja i świetna zabawa gwarantowane.

W cenie turnusu:

 • Koszty instruktorów narciarskich, opiekunów i innych zaproszonych specjalistów
 • Koszty zajęć i warsztatów w ciągu turnusu
 • Koszty wejścia do zewnętrznych obiektów (np. Stacja Grawitacja, Klub Tenisowy Mera)
 • Sprzęt narciarski (narty, deski, buty, kaski)
 • Codzienny obiad w Restauracji Monticello (drugie śniadanie we własnym zakresie)

Capital Ski znajduje się na 1 piętrze w budynku przy Górce Szczęśliwickiej i jest dostępny cały rok. Na stoku można idealnie przygotować się technicznie i fizycznie do jazdy na śniegu. W ciągu pojedynczych zajęć można wykonać nawet 900-1200 skrętów (bywa, że takiej liczby nie osiągniemy w ciągu całego dnia na stokach śnieżnych). Jeśli obawiacie się, czy te zajęcia nadają się dla początkujących powinniście wiedzieć, że na sztucznym stoku osiąga się nawet 8-krotnie szybsze postępy w nauce jazdy na nartach i snowboardzie.

Sprawdź koniecznie:
>>Aktywne ferie – półkolonie z nartami pod dachem<<

narty warszawa dla dzieci stok sztuczny zajęcia dla dzieci ferie w mieście


Kolejne ciekawe zajęcia to te, które odbędą się w pracowni artystycznej Kontrastownia. W tym roku odbędą się tam liczne kursy rysunku i malarstwa – zarówno dla tych, którzy pragną dostać się na uczelnie artystyczne, ale też dla osób pragnących hobbystycznie doszkolić się z tych umiejętności. Kursy te dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego z was! Możecie wziąć udział w kursie ogólnym (zawiera dwa dni malarstwa warsztatowego i dwa dni rysunku studyjnego), kursie rzeźbiarskim i kursie grafiki komputerowej (w tym digital painting). Co ważne, kursy te są dostępne w formule porannej, weekendowej i stacjonarnej. Aby sprawdzić pełną ofertę Kontrastownikliknij tutaj.

Natomiast cennik kursów na rysunek i malarstwo dla dzieci w trakcie ferii prezentuje się następująco:

 • Cena tygodnia zajęć dla uczniów spoza pracowni: 410 zł zamiast 430 zł do 5.01.2022 r.
 • Dla kursantów pracowni (zapisanych na kurs stały): 360 zł zamiast 390 zł do 5.01.2022 r.
 • Cena dwóch tygodni zajęć dla uczniów spoza pracowni: 780 zł zamiast 800 zł do 5.01.2022 r.
 • Dla kursantów pracowni (zapisanych na kurs stały): 680 zł zamiast 700 zł do 5.01.2022 r.

Więcej szczegółów oferty znajdziecie TUTAJ

zajecia dla dzieci kontrastownia ferie zimowe 2021 atrakcje

Sprawdź również:

Warszawa zima w mieście kino dla dzieci zajęcia

Zima w mieście – Warszawa

Ferie zimowe w Warszawie rozpoczynają się 31 stycznia i potrwają do 13 lutego 2022 r. W tym czasie uczniowie warszawskich szkół będą mogli skorzystać z atrakcji miejskiego programu „Zima w mieście„, a naprawdę jest w czym wybierać!

Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej warto zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na tej stronie.

Na dzieci czekają zajęcia edukacyjne, plastyczne, sportowe i kulturalne w 108 szkołach, w tym 8 specjalnych. W czasie akcji „Zima w mieście” 2022 r. placówki edukacyjne będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-8:00 do 16:00-17:00. Dzieci pod opieką dorosłych będą mogły skorzystać z zajęć w placówkach.

Opłaty w 2022 r. wyniosą odpowiednio:

 • 35 zł dziennie za opiekę
 • oraz 15 zł dziennie za wyżywienie (obiad oraz śniadanie lub podwieczorek).

Dzieci i młodzież z rodzin w najtrudniejszej sytuacji materialnej będą zwolnione z opłat za udział w akcji „Zima w Mieście”.

Zapisy na „Zimę w Mieście” 2022 rozpoczynają się 30 grudnia o godz. 8.00 i potrwają do 11 stycznia (do godziny 00.00). Rodzice rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, a po wprowadzeniu niezbędnych informacji i wyborze turnusów muszą oni wskazać preferowane szkoły – listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 roku o godzinie 16:00. Co najlepsze, można wybrać dowolną liczbę szkół na każdym z dostępnych dwóch turnusów (trwają one po 5 dni każdy, od poniedziałku do piątku).

ferie zimowe warszawa zima w mieście 2019 atrakcje dla dzieci opinie

Uczniowie, którzy cenią sobie zajęcia rekreacyjno-sportowe z pewnością nie będą zawiedzeni, ponieważ do wyboru mają mnóstwo placówek oferujących różnego rodzaju zajęcia. Nawet podczas pandemii będzie można ciekawie spędzić czas!

Polecamy rónież zajrzeć do warszawskiego Muzeum Życia w PRL podczas ferii zimowych! Dla uczniów przygotowano audio-przewodniki GRATIS. Więcej szczegółów tutaj.

warszawa ferie w mieście atrakcje dla dzieci muzeum prl

muzeum zycia w prl atrakcje dla dzieci ferie warszawa

Kultowe atrakcje podczas ferii zimowych w Warszawie

Szczęśliwice –  narty w środku miasta

Druga miejscówka, która w czasie ferii zawsze przyciąga warszawiaków, to Górka Szczęśliwicka. W czasie ferii zimowych będą odbywały się tu zajęcia edukacyjne. Dzieci będą mogły nauczyć się jazdy na nartach i desce snowboardowej podczas specjalnie przygotowanych, odpłatnych kursów. 5 dni szkolenia i aż 10 godzin na stoku to wystarczający czas, by z nartami czy deską poczuć się pewnie. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu. Poza płatnymi kursami z górki można oczywiście zjeżdżać indywidualnie. Stok jest otwarty dla wszystkich codziennie między 10:00 a 20:00.

Warszawa atrakcje dla dzieci ferie zimowe 2019 opinie

Sprawdź koniecznie:
–> Najlepsze lodowiska w Warszawie 2022 <–

A kiedy już spadnie śnieg… kulig

O ile w czasie ferii 2022 pojawi się odrobina potrzebnego śniegu, trzeba pamiętać o klasyku nad klasykami. Kulig! W okolicach Józefowa, Celestynowa i Otwocka otwarte są stadniny koni, które organizują przejazdy dla rodzin z dziećmi. Często towarzyszą temu muzyka lub inne atrakcje integracyjne, jak np. spacery czy ogniska. Któremu dziecku nie spodoba się taka rozrywka?

Biegiem do lasu… na nartach

Grzechem byłoby jeszcze nie wspomnieć o narciarstwie biegowym, które możemy uprawiać w mieście razem z dziećmi zupełnie za darmo. Załóżmy pozytywny scenariusz, w którym w Polsce wreszcie pojawia się piękna, śnieżna zima – gdzie warto wybrać się na biegówki w Warszawie i bliskich okolicach? Las Kabacki, Las Młociński, tereny nad Wisłą, Wesoła, Choszczówka lub w okolicach Warszawy – Puszcza Kampinoska lub Mazowiecki Park Krajobrazowy. Tutaj często czekają na nas specjalnie przygotowane trasy oraz mnóstwo ścieżek, które możemy eksplorować sami. Pokażmy dzieciom taką wersję spędzania czasu poza domem, a być może zrodzi się w nich (i w nas) nowa pasja.

warszawa 2020 ferie co robić w warszawie biegówki

Sanki – to się dzieciom nie znudzi

I jeszcze stare, dobre sanki. Choć dzieciom niewiele potrzeba do szczęścia i każda górka, a zwłaszcza ta najbliższa domu, nadaje się do zjeżdżania, w Warszawie i okolicach są miejsca wprost do tego stworzone. Wspomnijmy chociażby o Górze Meran w Otwocku (najwyższa wydma w okolicy) czy Górce Szymona w Zalesiu Dolnym – to dwa miejsca znane mieszkańcom okolic, ale już niekoniecznie warszawskim „mieszczuchom”.

warszawa 2020 ferie co robić w warszawie gdzie na sanki

Kreatywne zimowe półkolonie – płatne ferie bez cienia nudy

Czy jesteś starszy, czy młodszy, w Warszawie zawsze znajdzie się dla ciebie coś ciekawego. Dzieci podczas ferii zimowych 2020 w Warszawie mogą skorzystać z bogatej gamy zajęć i płatnych półkolonii. Zajęcia z reguły zaplanowane są od rana do wczesnych godzin wieczornych i dają dzieciom niezliczone możliwości rozwoju, ale też okazję do zabawy i spotkań z rówieśnikami – a rodzicom szansę na normalne chodzenie do pracy.

Zima z golfem dla dzieci

W czasie ferii zimowych warto także sprawdzić całkowite nowości dla dzieci takie jak półkolonie z golfem. Półkolonie te odbywają się w Studio Gwiaździsta 5 na warszawskim Żoliborzu i łączą w sobie zajęcia golfowe i ogólnorozwojowe na symulatorach oraz treningi z motoryki.

ferie z golfem warszawa żoliborz półkolonie zimowe

Artystyczna zima w mieście, czyli śpiewanie, tańce i improwizacje

Akademia Młodych Talentów na Ochocie jest wymarzonym miejscem dla wszystkich dzieci, które kochają wszelkie artystyczne zabawy. Czeka na nie 5 dni pełnych gier i zabaw, ale i nauki tańca, ćwiczenia śpiewu i zajęć z aktorstwa (przez 4,5 godzin dziennie). Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku między 8:00 a 18:00. Dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie, a koszt półkolonii to 800 zł.

W tej dzielnicy są jeszcze inne, bardzo ciekawe zajęcia. Warsztaty Ośrodku Kultury Ochota pokażą dzieciom niezliczone formy uzewnętrzniania kreatywnej energii, od gry na stworzonych przez siebie instrumentach, zabawach teatralnych, nauki kroków tanecznych, przez zajęcia w profesjonalnym studiu nagrań, nagrywanie piosenek czy efektów specjalnych do spektaklu, aż po zajęcia z emisji głosu czy zabawy z dykcją. Wszystko to i jeszcze więcej oferuje dzieciom Ośrodek Kultury Ochoty od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00. Dzieci będą miały zapewnione 3 posiłki.

Zorganizowane zajęcia sportowe

Tenis ziemny, pływanie, badminton, siatkówka, kręgle, ale też wyjścia do kina, na ściankę wspinaczkową czy do Hangaru 646… W Akademii Tenisa Ziemnego TenisPoint na Ursynowie pomyślano niemal o wszystkim, co mogą robić dzieci spragnione sportu. Całe ferie zostały podzielone na dwa turnusy:

dwa turnusy pięciodniowych w następujących terminach:

 • I   TURNUS:  od 31.01.2022 roku do 04.02.2022,
 • II  TURNUS:  od 07.02.2022 roku do 11.02.2022.

Od poniedziałku do piątku, między 8:30 a 18:00, otrzymają taką dawkę ruchu, jakiej (być może) nie miały przez ostatnich kilka tygodni! Dzieci mają zapewnione 3 posiłki dziennie. 

Językowe półkolonie dla dzieci

Popularną miejscówką realizującą językowe półkolonie 2022 jest British School of English w Wawrze. W tym roku nauka połączona jest z aktywnością fizyczną, a konkretnie z pływaniem. Dlatego też w programie będą nie tylko zajęcia językowe, ale i nauka pływania oraz inne kreatywne zajęcia jak warsztaty kulinarne czy malowanie 3D.