Warszawa – ferie w mieście 2024 – gdzie z dzieckiem?

Mieszkasz w Warszawie, Twoje dziecko nie wyjeżdża nigdzie na ferie zimowe i martwisz się, że będzie się nudzić? Sprawdź koniecznie nasz subiektywny przegląd bezpłatnych i płatnych atrakcji na 2024 rok! Ferie w mieście nie muszą być nudne i wasze dzieci już zaraz mogą się o tym przekonać.

ferie zimowe 2023 co robić z dzieckiem w warszawie zajęcia dla uczniów opinie

>>Ferie z dzieckiem – pakiety hoteli<<

Ferie 2024 w Warszawie – atrakcje

Półkolonie zimowe

planeta robotów półkolonie Warszawa ferie zimowe zajęcia dla dzieci 2023

 • Planeta Robotów Warszawa

Wasze dzieci uwielbiają kreatywne zabawy? Koniecznie sprawdźcie ofertę półkolonii zimowych przygotowanych przez Planetę Robotów. W programie 5 dni kreatywnej nauki i zabawy, warsztaty z LEGO robotyki oraz programowania w uwielbianym przez dzieci środowisku Minecraft. W ramach półkolonii zapewniona jest opieka przez 10 godzin dziennie oraz pełne wyżywienie, dostosowane do indywidualnych potrzeb​. Wszystkie zajęcia prowadzone są w małych grupach (do 12 osób) przez doświadczonych i kompetentnych opiekunów.  Dla zapewnienia jak najwyższej jakości zajęć, półkolonie zostały przygotowane w 2 dwóch grupach wiekowych, w których odpowiednio dostosowano zajęcia do wieku dzieci. Wyobraźcie sobie tylko budowanie robotów reagujących na kolory, grające własne melodie czy tworzenie robotycznych zwierzaków. A to tylko początek! W trakcie zajęć dzieci nauczą się kreatywnego budowania w Minecraft oraz kontrukcji LEGO, przeprowadzą eksperymenty chemiczne i fizyczne, a także nauczą się konstruować roboty kroczące i maszyny pokonujące labirynt. Koniecznie sprawdźcie szczegóły!

Więcej informacji >>tutaj<<


Smart Kids Planet

To miejsce uwielbiane przez małych odkrywców. To rządzi kreatywność i nauka przez doświadczanie i zabawę.  Smart Kids Planet  to centrum mądrej zabawy, w którym dzieci już od najmłodszych lat rozwijają wyobraźnię i bawią się, pobudzając wszystkie zmysły. Są tu miejsca na przeprowadzanie eksperymentów, interaktywne stanowiska z zadaniami, które zaangażują każde dziecko, ale też przestrzenie do gry, biegania i wspinania. Wszystko bezpieczne, kolorowe i nowoczesne. Jeśli spędzacie ferie w mieście, koniecznie sprawdźcie ich aktualną ofertę na smarkidsplanet.pl.

warszawa atrakcje dla dzieci gdzie z dziećmi - DzieckoWpodrozy


 

Oferta specjalna – PGE Narodowy – zwiedzanie z przewodnikiem  

PGE Narodowy, największy stadion w Polsce, z okazji ferii zimowych przygotował specjalną ofertę dla grup zorganizowanych, które chcą odkryć jego tajemnice. Zapraszamy na wycieczkę z przewodnikiem trasą „Poczuj się jak VIP” można zakupić z 20-procentową zniżką. Warto też sprawdź ofertę dla Gości indywidualnych. Zwiedzanie PGE Narodowego z pewnością na długo zostanie w pamięci Waszych dzieci, w końcu to to ten stadion gościł wielkie piłkarskie sławy pokroju Cristiano Ronaldo i Roberta Lewandowskiego oraz gwiazdy muzyki jak P!NK, Sting, Iron Maiden, Dawid Podsiadło czy Metallica.  Więcej o ofercie na ferie.

Sprawdź szczegóły >>tutaj<<

ferie 2024 warszawa atrakcje dla dzieci


Teatr KOMEDIA

Czas wyjazdów na narty i bitew na śnieżki (o ile akurat pada śnieg…), harcowania na mrozie (o ile akurat jest mróz) lub przyjścia do teatru (niezależnie od kaprysów pogody).
W Komedii czekają na Was super spektakle dla młodych i najmłodszych widzów! 21 i 22 stycznia gramy młodzieżowe „Pasztety, do boju!” ;  27 i 28 stycznia zapraszamy na „Misję Sowy” (dla dzieci 5+)

teatr komedia ferie warszawa


Ferie Pełne Mappingów z wyjątkową promocją w Królewskim Ogrodzie Światła

Zimowe ferie w Warszawie w tym roku nabiorą dodatkowego blasku. W Królewskim Ogrodzie Światła czeka na Was niespodzianka. Od 12 do 28 stycznia będziemy codziennie wyświetlać po sześć mappingów na fasadzie Pałacu Wilanowskiego. Co ważne, w tygodniu ceny biletów pozostaną bez zmian, a więc immersyjne pokazy będą dodatkową atrakcją do zachwycającej plenerowej wystawy świetlnej.

mapping ferie Warszawa 2024 atrakcje dla dzieci w mieście

Przez cały okres przerwy zimowej w województwie mazowieckim będziemy pokazywać mappingi również od poniedziałku do czwartku. Ceny wejściówek na te dni pozostają takie jak wcześniej, a więc 30 złotych – bilet normalny i 20 złotych – ulgowy.

Ferie Pełne Mappingów w Królewskim Ogrodzie Światła będą się rozpoczynały pokazem o godzinie 17.30. To będzie dzieło „Gdzie jest wydra”. Ostatnim spektaklem będzie ten o 20.30 („Ad Solem”).

Mappingi to trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk stwarzające iluzję ożywionego budynku. Immersyjne spektakle nawiązują m.in. do najważniejszych wydarzeń z życia króla Jana III i królowej Marysieńki. Widzowie w ostatnich miesiącach są pod wrażeniem nowego mappingu „Żywioły ziemi”. To dynamiczny spektakl ukazujący zagrożenia dla naszej planety. Odbiór wzmagają wirtuozerska dramaturgia i narracja.

Plan wyświetleń mappingów (12-28 stycznia 2024 roku):

 • 17.30 – „Gdzie jest wydra” (czas: 9:02)
 • 18.00 – „Żywioły Ziemi”
 • 18.30 – „W Wilanowie król jest jeden” (czas: 8:32)
 • 19.30 – „Rok w Arktyce”
 • 20.00 – „Powrót króla” (czas: 14:17)
 • 20.30 – „Ad Solem” (czas: 11:00)

Warto dodać, że od wielu lat Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie aktywnie dba o środowisko i włącza się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nasza nowoczesna wystawa świetlna wykorzystuje pół miliona energooszczędnych diod eko-LED, które pobierają osiem razy mniej energii niż tradycyjne żarówki.

CENY BILETÓW NA FERIE PEŁNE MAPPINGÓW:

 • Piątek-niedziela: 49 zł bilet normalny i 30 zł bilet ulgowy – dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny.
 • Poniedziałek-czwartek: 30 zł bilet normalny i 20 zł bilet ulgowy – dzieci do lat 6 – wstęp bezpłatny.

mapping ferie Warszawa -2024

 


Ferie w Galerii Młociny

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13, jeden z lokali na poziomie +1 zamieni się w otwarte centrum sportu. Różne dyscypliny sportowe czekają na dzieci i młodzież w centrum handlowym podczas zimowej przerwy. Co ważne, wszystkie zajęcia sportowe są BEZPŁATNE.  Oprócz tego, w Galerii Młociny na stałe została zainstalowana 16-metrowa zjeżdżalnia, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Przejazd jest również bezpłatny, a start odbywa się nad głównym wejściem, na poziomie +1.

ferie zimowe Warszawa Galeria Mlociny Atrakcje

Dodatkową bezpłatną atrakcją jest ogród świateł.  Na tarasie galerii podziwiać można także iluminacje, które przenoszą do bajkowego świata. To czarująca, pełna magii rozrywka, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Młociński ogród świateł otwarty jest codziennie.

 

ferie Warszawa atrakcje dla dzieci atrakcje zajęcia sportoweGaleria Młociny Warszawa ferie atrakcje dla dzieci

 

 


 

Na #ferie WSKAKUJ do #JumpWorldWarszawa 

Ferie na wesoło i sportowo?  Pewnie! Na #ferie WSKAKUJ do #JumpWorldWarszawa –  tu czeka na Wasze dzieci mnóstwo atrakcji i opieka profesjonalnych animatorów.

Oferujemy CODZIENNE wspaniałe zajęcia:

 • zajęcia taneczno – ruchowe
 • zajęcia akrobatyczne
 • warsztaty kreatywne
 • dzień Disney’a
 • zawody sportowe na wesoło
 • ….. i wiele, wieeeele więcej

Wyskakany pakiet całodziennej opieki obejmuje: opiekę animatora w godzinach 8.00 – 16.00, wyskakaną aktywność fizyczną, pełne wyżywienie, prezent niespodziankę.  Cena za dzień: 99 zł./ osoba – realizujemy bon turystyczny. Więcej informacji w recepcji parku lub pod numerek telefonu 695 855 425.

Sprawdź koniecznie:
>>Jump World Warszawa – półkolonie zimowe<<


Na narty w Warszawie? Tak! Półkolonie zimowe w Capital Ski

Macie ochotę na narty bez wyjeżdżania z miasta? A może Wasze dziecko chce nabrać wprawy przed wyjazdem w góry? Aktywne Ferie 2023 na stokach pod dachem w Capital Ski są idealną propozycją dla Waszych dzieci! Półkolonie dla dzieci w wieku 6-12 lat z całodzienną opiekę (8.00-17.00) i mnóstwem atrakcji. Na Wasze dzieci czekają treningi narciarskie i snowboardowe prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa oraz sporo innych aktywności. Wśród dodatkowych atrakcji m.in. spotkanie z podróżnikiem, akrobatyka w Stacji Grawitacja, warsztat tenisa ziemnego czy balonowy cyrk. Integracja i świetna zabawa gwarantowane.

W cenie turnusu:

 • Koszty instruktorów narciarskich, opiekunów i innych zaproszonych specjalistów
 • Koszty zajęć i warsztatów w ciągu turnusu
 • Koszty wejścia do zewnętrznych obiektów (np. Stacja Grawitacja, Klub Tenisowy Mera)
 • Sprzęt narciarski (narty, deski, buty, kaski)
 • Codzienny obiad w Restauracji Monticello (drugie śniadanie we własnym zakresie)

Capital Ski znajduje się na 1 piętrze w budynku przy Górce Szczęśliwickiej i jest dostępny cały rok. Na stoku można idealnie przygotować się technicznie i fizycznie do jazdy na śniegu. W ciągu pojedynczych zajęć można wykonać nawet 900-1200 skrętów (bywa, że takiej liczby nie osiągniemy w ciągu całego dnia na stokach śnieżnych). Jeśli obawiacie się, czy te zajęcia nadają się dla początkujących powinniście wiedzieć, że na sztucznym stoku osiąga się nawet 8-krotnie szybsze postępy w nauce jazdy na nartach i snowboardzie.

Sprawdź koniecznie:
>>Aktywne ferie – półkolonie z nartami pod dachem<<

narty warszawa dla dzieci stok sztuczny zajęcia dla dzieci ferie w mieście


Kolejne ciekawe zajęcia to te, które odbędą się w pracowni artystycznej Kontrastownia. W tym roku odbędą się tam liczne kursy rysunku i malarstwa – zarówno dla tych, którzy pragną dostać się na uczelnie artystyczne, ale też dla osób pragnących hobbystycznie doszkolić się z tych umiejętności. Kursy te dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego z was! Możecie wziąć udział w kursie ogólnym (zawiera dwa dni malarstwa warsztatowego i dwa dni rysunku studyjnego), kursie rzeźbiarskim i kursie grafiki komputerowej (w tym digital painting). Co ważne, kursy te są dostępne w formule porannej, weekendowej i stacjonarnej. Aby sprawdzić pełną ofertę Kontrastownikliknij tutaj.

Więcej szczegółów oferty znajdziecie TUTAJ

zajecia dla dzieci kontrastownia ferie zimowe 2021 atrakcje

Sprawdź również:

 

Zima w mieście – Warszawa

Ferie zimowe w Warszawie rozpoczynają się 15 stycznia i potrwają do 26 stycznia 2024 r. W tym czasie uczniowie warszawskich szkół będą mogli skorzystać z atrakcji miejskiego programu „Zima w mieście„, a naprawdę jest w czym wybierać!

Na dzieci czekają zajęcia edukacyjne, plastyczne, sportowe i kulturalne w 97 szkołach, w tym 11 specjalnych. W czasie akcji „Zima w mieście” 2024 r. placówki edukacyjne będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-8:00 do 16:00-17:00. Dzieci pod opieką dorosłych będą mogły skorzystać z zajęć w placówkach.

Szczegóły >> https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl/

Dzieci i młodzież z rodzin w najtrudniejszej sytuacji materialnej będą zwolnione z opłat za udział w akcji „Zima w Mieście”.

 

ferie zimowe warszawa zima w mieście 2019 atrakcje dla dzieci opinie

Uczniowie, którzy cenią sobie zajęcia rekreacyjno-sportowe z pewnością nie będą zawiedzeni, ponieważ do wyboru mają mnóstwo placówek oferujących różnego rodzaju zajęcia. Nawet podczas pandemii będzie można ciekawie spędzić czas!

Polecamy również zajrzeć do warszawskiego Muzeum Życia w PRL podczas ferii zimowych! Dla uczniów przygotowano audio-przewodniki GRATIS. Więcej szczegółów tutaj.

warszawa ferie w mieście atrakcje dla dzieci muzeum prl

muzeum zycia w prl atrakcje dla dzieci ferie warszawa

Kultowe atrakcje podczas ferii zimowych w Warszawie

Szczęśliwice –  narty w środku miasta

Druga miejscówka, która w czasie ferii zawsze przyciąga warszawiaków, to Górka Szczęśliwicka. W czasie ferii zimowych będą odbywały się tu zajęcia edukacyjne. Dzieci będą mogły nauczyć się jazdy na nartach i desce snowboardowej podczas specjalnie przygotowanych, odpłatnych kursów. 5 dni szkolenia i aż 10 godzin na stoku to wystarczający czas, by z nartami czy deską poczuć się pewnie. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu. Poza płatnymi kursami z górki można oczywiście zjeżdżać indywidualnie. Stok jest otwarty dla wszystkich codziennie między 10:00 a 20:00.

Warszawa atrakcje dla dzieci ferie zimowe 2019 opinie

Sprawdź koniecznie:
–> Najlepsze lodowiska w Warszawie  <–

A kiedy już spadnie śnieg… kulig

O ile w czasie ferii 2023 pojawi się odrobina potrzebnego śniegu, trzeba pamiętać o klasyku nad klasykami. Kulig! W okolicach Józefowa, Celestynowa i Otwocka otwarte są stadniny koni, które organizują przejazdy dla rodzin z dziećmi. Często towarzyszą temu muzyka lub inne atrakcje integracyjne, jak np. spacery czy ogniska. Któremu dziecku nie spodoba się taka rozrywka?

Biegiem do lasu… na nartach

Grzechem byłoby jeszcze nie wspomnieć o narciarstwie biegowym, które możemy uprawiać w mieście razem z dziećmi zupełnie za darmo. Załóżmy pozytywny scenariusz, w którym w Polsce wreszcie pojawia się piękna, śnieżna zima – gdzie warto wybrać się na biegówki w Warszawie i bliskich okolicach? Las Kabacki, Las Młociński, tereny nad Wisłą, Wesoła, Choszczówka lub w okolicach Warszawy – Puszcza Kampinoska lub Mazowiecki Park Krajobrazowy. Tutaj często czekają na nas specjalnie przygotowane trasy oraz mnóstwo ścieżek, które możemy eksplorować sami. Pokażmy dzieciom taką wersję spędzania czasu poza domem, a być może zrodzi się w nich (i w nas) nowa pasja.

warszawa 2020 ferie co robić w warszawie biegówki

Sanki – to się dzieciom nie znudzi

I jeszcze stare, dobre sanki. Choć dzieciom niewiele potrzeba do szczęścia i każda górka, a zwłaszcza ta najbliższa domu, nadaje się do zjeżdżania, w Warszawie i okolicach są miejsca wprost do tego stworzone. Wspomnijmy chociażby o Górze Meran w Otwocku (najwyższa wydma w okolicy) czy Górce Szymona w Zalesiu Dolnym – to dwa miejsca znane mieszkańcom okolic, ale już niekoniecznie warszawskim „mieszczuchom”.

warszawa 2020 ferie co robić w warszawie gdzie na sanki

Kreatywne zimowe półkolonie – płatne ferie bez cienia nudy

Czy jesteś starszy, czy młodszy, w Warszawie zawsze znajdzie się dla ciebie coś ciekawego. Dzieci podczas ferii zimowych 2020 w Warszawie mogą skorzystać z bogatej gamy zajęć i płatnych półkolonii. Zajęcia z reguły zaplanowane są od rana do wczesnych godzin wieczornych i dają dzieciom niezliczone możliwości rozwoju, ale też okazję do zabawy i spotkań z rówieśnikami – a rodzicom szansę na normalne chodzenie do pracy.

Zima z golfem dla dzieci

W czasie ferii zimowych warto także sprawdzić całkowite nowości dla dzieci takie jak półkolonie z golfem. Półkolonie te odbywają się w Studio Gwiaździsta 5 na warszawskim Żoliborzu i łączą w sobie zajęcia golfowe i ogólnorozwojowe na symulatorach oraz treningi z motoryki.

ferie z golfem warszawa żoliborz półkolonie zimowe

Artystyczna zima w mieście, czyli śpiewanie, tańce i improwizacje

Akademia Młodych Talentów na Ochocie jest wymarzonym miejscem dla wszystkich dzieci, które kochają wszelkie artystyczne zabawy. Czeka na nie 5 dni pełnych gier i zabaw, ale i nauki tańca, ćwiczenia śpiewu i zajęć z aktorstwa (przez 4,5 godzin dziennie). Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku między 8:00 a 18:00. Dzieci mają zapewnione pełne wyżywienie, a koszt półkolonii to 800 zł.

W tej dzielnicy są jeszcze inne, bardzo ciekawe zajęcia. Warsztaty Ośrodku Kultury Ochota pokażą dzieciom niezliczone formy uzewnętrzniania kreatywnej energii, od gry na stworzonych przez siebie instrumentach, zabawach teatralnych, nauki kroków tanecznych, przez zajęcia w profesjonalnym studiu nagrań, nagrywanie piosenek czy efektów specjalnych do spektaklu, aż po zajęcia z emisji głosu czy zabawy z dykcją. Wszystko to i jeszcze więcej oferuje dzieciom Ośrodek Kultury Ochoty od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 17.00. Dzieci będą miały zapewnione 3 posiłki.

Zorganizowane zajęcia sportowe

Tenis ziemny, pływanie, badminton, siatkówka, kręgle, ale też wyjścia do kina, na ściankę wspinaczkową czy do Hangaru 646… W Akademii Tenisa Ziemnego TenisPoint na Ursynowie pomyślano niemal o wszystkim, co mogą robić dzieci spragnione sportu. Całe ferie zostały podzielone na dwa turnusy:

dwa turnusy pięciodniowych w następujących terminach:

 • I   TURNUS:  od 31.01.2022 roku do 04.02.2022,
 • II  TURNUS:  od 07.02.2022 roku do 11.02.2022.

Od poniedziałku do piątku, między 8:30 a 18:00, otrzymają taką dawkę ruchu, jakiej (być może) nie miały przez ostatnich kilka tygodni! Dzieci mają zapewnione 3 posiłki dziennie. 

Językowe półkolonie dla dzieci

Popularną miejscówką realizującą językowe półkolonie 2022 jest British School of English w Wawrze. W tym roku nauka połączona jest z aktywnością fizyczną, a konkretnie z pływaniem. Dlatego też w programie będą nie tylko zajęcia językowe, ale i nauka pływania oraz inne kreatywne zajęcia jak warsztaty kulinarne czy malowanie 3D.