Warszawa – ferie w mieście – gdzie z dzieckiem?

Mieszkasz w Warszawie, Twoje dziecko nie wyjeżdża na ferie zimowe i martwisz się, że będzie się nudzić? Sprawdź koniecznie, jakie atrakcje czekają na nie na miejscu! Ferie w mieście nie muszą być nudne!

ferie zimowe 2019 co robić z dzieckiem w warszawie zajęcia dla uczniów opinie

Ferie 2020 w Warszawie – atrakcje

Zima w mieście 2020

Ferie zimowe w Warszawie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek i potrwają do 8 lutego. W tym czasie uczniowie warszawskich szkół będą mogli skorzystać z atrakcji miejskiego programu „Ferie w mieście„, a jest naprawdę jest w czym wybierać!

Sprawdź również

Warszawa centrum handlowe z atrakcjami dla dzieciAdvertisement

Na dzieci czekają zajęcia edukacyjne, plastyczne, sportowe i kulturowe. W tym czasie placówki edukacyjne będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-8:00 do 16:00-17:00. Dzieci pod opieką dorosłych będą mogły skorzystać z zajęć w placówkach, a dodatkowo nauczyciele wyjdą z nimi na wycieczki, różnego rodzaju spektakle teatralne i filmowe czy lekcje muzealne. Co szczególnie istotne – zajęcia w ramach akcji „Ferie w mieście” są dla uczniów całkowicie bezpłatne . Jeśli jednak zależy nam na tym, aby nasze pociechy otrzymał dwa posiłki (w tym jeden ciepły) – opłata wynosi 7 zł. Dzieci będą miały do wyboru aż 132 punkty feryjne na terenie Warszawy.

ferie zimowe warszawa zima w mieście 2019 atrakcje dla dzieci opinie

Uczniowie, którzy cenią sobie zajęcia rekreacyjno-sportowe z pewnością nie będą zawiedzeni, ponieważ do wyboru mają aż pięćdziesiąt placówek oferujących różnego rodzaju zajęcia – od pływania, przez kręgle na ściankach wspinaczkowych kończąc! Ośrodek Solec przygotował dla dzieci gry w tenisa stołowego, a w halach sportowych zajęcia ogólnorozwojowe. Jeśli Twoje dziecko kocha basen, lub chce nauczyć się pływać – tego typu aktywności odbywać się będą w ośrodkach: NamysłowskaGrzybowskaRozbat-JutrzenkaInflanckaPolonia.

Skoro ferie zimowe, to może zabraknąć również atrakcji na lodzie! Pod okiem instruktorów dzieci będą mogły nauczyć się jazdy na łyżwach na Torze Łyżwiarskim Stegny„. Z kolei na lodowisku przed Pałacem Kultury i w ośrodku Moczydło będzie można jeździć na łyżwach do utraty tchu. Co istotne – dla młodszych dzieci dostępne będą pomocnicze pingwinki. Jazda na nartach czy desce snowboardowej? Ośrodek Szczęśliwce będzie gotowy na małych miłośników zimowych sportów!

Sprawdź koniecznie:
–> Najlepsze sale zabaw w Warszawie <–

Park Kultury w Powsinie oferuje zabawę na kręgielni grupom zorganizowanym w godzinach: 9:00-13:00, a dzieciom i młodzieży od 13:30 do 16:00. Nad bezpieczeństwem dzieci będzie dodatkowo czuwał instruktor.

Kto powiedział, że zimą nie można pograć w siatkówkę plażową? Na uczniów czekają trzy ogrzewane boiska z piaskiem i palami. Zajęcia odbywać się będą przy ulicy Zaruskiego 12 i organizowane są przez Akademię Sportów Plażowych Monta.

W ramach akcji „Ferie w mieście” odbywać się będą również różnego rodzaju zajęcia edukacyjne w ramach programu „Bezpieczni zimą w mieście. Zarówno Straż Miejska, jak i warszawska policja będą edukować uczniów na temat udzielania pierwszej pomocy czy odpowiedniego zachowania w sytuacji zagrożenia. Trzy mobilne symulatory wspomogą edukację dzieci, a całość będzie miała formę ciekawej dyskusji, gier i zabaw, oraz konkursów. Szczegóły programu i zapisy do „Zima w mieście”

Inne atrakcje podczas ferii zimowych w Warszawie

Już szósty raz stadion PGE zamienił się w Zimowe Miasteczko. Mamy tam do dyspozycji lodowisko, lodową górkę, curling i bumping cars. Każdego ranka na dzieci czekają specjalne poranki, podczas których nauczą się jeździć na łyżwach. Starszym uczniom z pewnością przypadnie do gustu disco lodowisko. Więcej o zimowym narodowym TUTAJ.

ferie zimowe w warszawie atrakcje dla dzieci opinie

W czasie ferii zimowych zajęcia edukacyjne będą odbywały się również na Górce Szczęśliwickiej. Tam dzieci będą mogły nauczyć się jazdy na nartach i desce snowboardowej podczas specjalnie przygotowanych, odpłatnych kursów. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu, jeśli uczniowie nie posiadają własnego.

Warszawa atrakcje dla dzieci ferie zimowe 2019 opinie

Izba Tożsamości Ursusa zaprasza uczniów na specjalne warsztaty, które są całkowicie darmowe, jednak trzeba się na nie wcześniej zapisać.  Uczniowie z klas II-IV mogą wziąć udział w warsztatach archeologicznych „Z wizytą na wykopaliskach„, a uczniowie  klas VI-VIII w warsztatach z życia w stanie wojennym „Mały konspirator„.

ferie zimowe warszawa 2019 atrakcje dla dzieci uczniów opinie

Z kolei Muzeum POLIN zaprasza uczniów na wspaniałą zabawę w towarzystwie Króla Maciusia I. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 5 do 10 lat, które w niewielkich grupach będą podróżować po Maciusiowym królestwie. Hasłem przewodnim tych półkolonii jest „Różnorodność„, a dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych, zajęciach ruchowych i muzycznych, wyjdą na wycieczkę czy będą uczestniczyły na zajęciach w wystawie.

ferie zimowe 2019 co robić z dzieckiem w warszawie zajęcia dla uczniów opinie

Jak widać – ferie w mieście wcale nie muszą być nudne. Na dzieci i młodzież szkolną czeka cały szereg atrakcji, spośród których każdy uczeń z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Connect with:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *