Gdzie z dzieckiem na łyżwy w Warszawie? Lodowiska 2021 [BILETY, GODZINY OTWARCIA]

pge narodowy lodowisko zimowy narodowy z dzieckiem na łyżwy
Podczas godzinnej jazdy na łyżwach spalamy tyle kalorii co w trakcie 14 godzin leżenia. Odejmijmy jeszcze kilka kalorii, które pochłonie nasz gromki śmiech. Całkiem niezły bilans, zwłaszcza że to tylko jeden z argumentów, dla których warto jeździć na łyżwach i uczyć tego nasze dzieci. A jeśli już zastanawiacie się, gdzie iść z dzieckiem na łyżwy w Warszawie w 2020 r., podpowiadamy. 

Udanej zabawy życzy:

WEST_ arkadia atrakcje przyjazne dzieciom Warszawa 2020

Coraz częściej bywa tak, że do łyżew nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać – są miłą odmianą dla miejskich spacerów w śniegu czy sanek. Na jakie lodowiska zadaszone i otwarte w Warszawie warto pójść? Jakie są ceny za wejście na lodowiska w Warszawie 2021 r. i które ślizgawki są bezpłatne?  

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem, wprowadzającym tzw. narodową kwarantannę, wszystkie lodowiska w Warszawie zostają zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznie. W razie ewentualnych zmian, stosowne informacje znajdziecie w tym artykule!

Warszawa – Lodowiska zadaszone

 • Lodowisko Torwar Warszawa

Miejsce kultowe na mapie zimowej Warszawy, ale też przez to licznie oblegane. Lodowisko na Torwarze to duża tafla, na której dzieci mogą śmigać po lodzie lub dopiero uczyć się tej sztuki pod okiem fachowców. Warto wiedzieć, że w niedzielne poranki dla małych dzieci i wszystkich początkujących jest wydzielona specjalna strefa, na której mogą bezpiecznie ćwiczyć jazdę na łyżwach. Jeśli sami chcemy przekazać dzieciom tajniki tej sztuki, możemy wypożyczyć dla nich specjalne chodziki – pingwiny, które na pewno ośmielą maluchy i będą doskonałymi pomocnikami na lodzie. Pomogą utrzymać równowagę, nauczą utrzymywać właściwą postawę, czasem uchronią przed upadkami (chociaż tych pewnie i tak nie unikniemy). Na miejscu jest też ostrzalnia i wypożyczalnia łyżew (wraz z łyżwami saneczkowymi dla najmłodszych). Aktualnie z powodu obostrzeń związanych z COVID-19, otwarcie lodowiska Torwar może odbyć się najwcześniej 18 stycznia.

lodowisko torwar warszawa z dzieckiem na łyżwy

 • Lodowisko Figlowisko

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko FIGLOWISKO będzie zamknięte od 28 grudnia do odwołania.

Na Ursynowie dużo się dzieje, więc nie może tu też zabraknąć lodowiska. Jedni je kochają, inni omijają, ale nikt nie odmówi Figlowisku podstawowej zalety. Umiejscowione tuż obok stacji Metro Imielin już od 10 lat jest stale otwarte w trakcie sezonu zimowego, i to otwarte przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Czy musimy podpowiadać, że nocny wypad na lodowisko będzie dla dzieci ogromną przygodą (tym większą, jeśli zrobimy z niego wielką niespodziankę)? Tutaj, na 1100 mkw lodu, rodzice z dziećmi mogą wspólnie ćwiczyć jazdę na łyżwach o każdej porze dnia i nocy. 

figlowisko warszawa z dzieckiem na łyżwy

 • Lodowisko OSiR Targówek

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko OSiR Targówek będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Zadaszone lodowisko, na które warto wybrać się z dzieckiem. To, co na pewno spodoba się najmłodszym, to dodatkowe oświetlenie namiotu oraz możliwość wypożyczenia pingwina lub foki pomagających w nauce jazdy i łapaniu równowagi. W obiekcie znajduje się też wypożyczalnia łyżew.

osir targówek lodowisko z dzieckiem na łyżwy

 • Lodowisko przy urzędzie gminy Bemowo

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko przy urzędzie gminy Bemowo będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Darmowe lodowisko w Warszawie? Tak, Bemowo jest jedną z dzielnic, która zapewnia takie atrakcje. Przykładem tego jest obiekt przy ul. Obrońców Tobruku, który od kilku lat otwiera się dla miłośników zimowego szaleństwa. Zarówno wstęp na lód, jak i wypożyczenie łyżew, są tu bezpłatne. Na lodowisku może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 osób. Pobytowi z dziećmi sprzyja tu mniejszy ruch niż w centrum Warszawy.

lodowisko bemowo warszawa 2019 łyżwy z dzieckiem

Przy okazji sprawdź:
Gdzie z dzieckiem na ferie 2020

 • Lodowisko OSiR Ochota

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko OSiR Ochota będzie zamknięte od 28 grudnia do odwołania.

W sezonie od grudnia do lutego także na Ochocie można pojeździć na lodzie pod dachem. W obiekcie jest możliwe wypożyczenie łyżew. Na tafli lodowiska o powierzchni 1200 mkw zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli spędzić aktywnie wspólny czas. A jak wiadomo, korzyści z jazdy na łyżwach jest mnóstwo. Całe ciało pracuje nad utrzymaniem równowagi, jest to więc doskonały trening nie tylko nóg, ale i obręczy barkowej, mięśni głębokich oraz pleców. Jeśli to was nie przekona, pomyślcie o tym, że dajecie dobry przykład swoim dzieciom. W końcu ile razy próbowaliście namówić je na spacer, tłumacząc, że ruch to zdrowie?

ul. Rokosowska 10

lodowisko ochota warszawa 2019 łyżwy z dzieckiem

 • Lodowisko OSiR Wawer, Anin

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko OSiR Wawer będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Latem, wiosną i jesienią te 600 mkw służy za skatepark, zimą zamienia się w lodową taflę gotową przyjąć jednocześnie 100 osób. Ciekawą atrakcją dla najmłodszych jest 60-metrowa ślizgawka, z której maluchy mogą korzystać pod okiem rodziców. Wśród udogodnień czekają na nas wypożyczalnia łyżew oraz szafki zamykane na kluczyk. Jak widać na zdjęciu, lodowisko jest nowoczesne i zadbane, więc jeśli wybierzemy się tutaj z dziećmi, będziemy się nie tylko dobrze bawić, ale też zrobimy sobie wycieczkę poza centrum Warszawy. Dzieci chętnie poznają nowe rejony stolicy, w których prawdopodobnie nie często przebywają. Może potem wycieczka do okolicznego lasu?

lodowisko wawer anin warszawa 2019 łyżwy z dzieckiem

 • Lodowisko Moczydło

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko Moczydło będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Moczydło to kolejna znana miejscówka na mapie aktywnej Warszawy, którą odwiedzają nie tylko mieszkańcy dalekiej Woli. Latem nowoczesny kompleks basenów kusi miłośników pływania, zimą możemy korzystać z popularnego lodowiska. Otwarcie zaplanowane jest na 30 listopada. W obiekcie funkcjonuje wypożyczalnia łyżew oraz ostrzalnia. Jeśli wybieramy się na łyżwy z dziećmi, wiedzmy, że i na Moczydle będziemy mogli wypożyczyć dla naszych pociech specjalne chodziki, które ułatwiają stawianie pierwszych kroków na lodzie. Jak dalej przeczytacie, warszawskie lodowiska mają ich całkiem sporo!

lodowisko moczydło warszawa 2019 łyżwy z dzieckiem

Warszawa – Lodowiska odkryte

Lodowiska odkryte mają swój niepodważalny urok. Czasem znajdują się w miejscach, które na co dzień mijamy pospiesznie, i zimą właśnie dzięki wyjściu na lodowisko nabierają specjalnego znaczenia. Wystarczy wspomnieć chociażby dwie kultowe już tafle w Śródmieściu, czyli przed PKiN-em i na Rynku Starego Miasta. Niebanalna, zabytkowa sceneria, muzyka w tle, oryginalne oświetlenie dookoła – wszystko to tworzy atmosferę, którą docenią nie tylko dzieci, ale i rodzice.

 • Lodowisko przed PKiN

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko przed PKiN będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Zestawienie odkrytych lodowisk zaczynamy od ścisłego centrum Warszawy, a konkretnie od słynnego odkrytego lodowiska pod Pałacem Kultury i Nauki. Nie ma chyba osoby, która przy okazji pobytu w okolicy Dworca Centralnego, Złotych Tarasów i Teatru Dramatycznego nie zobaczyła choć raz śmigających po lodzie amatorów. Czy warto wybrać się tu na łyżwy z dzieckiem? Oczywiście, że tak. Po pierwsze, lodowisko o powierzchni ok. 700 mkw jest położone w takim miejscu, że jazda na łyżwach będzie przeżyciem trochę jak z filmu. Tak, mamy na myśli ten pięknie podświetlony PKiN. Po drugie, dla najmłodszych, którzy dopiero uczą się poruszać na lodzie, wypożyczalnia przygotowała specjalne pingwinki i misie do jazdy. Po trzecie, wstęp jest bezpłatny. Ze ślizgawki jednocześnie może skorzystać ok. 150 osób, a jej otwarcie zaplanowane jest na 6 grudnia.

ul. Plac Defilad 1

lodowisko pkin warszawa 2019 łyżwy z dzieckiem ceny bilety

Lodowisko na Rynku Starego Miasta

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko na Rynku Starego Miasta będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Kolejne lodowisko umiejscowione w niecodziennej scenerii, tym razem na Starym Mieście. Razem ze ślizgawką przed PKiN-em bierze udział w warszawskim projekcie Aktywna Zimowa, więc można się na nim spodziewać ciekawych atrakcji z udziałem zaangażowanych w akcję sportowców. Wstęp na lodowisko jest bezpłatny, a jego otwarcie zaplanowane jest na 6 grudnia. Na miejscu możemy skorzystać z wypożyczalni łyżew, a dla maluchów wypożyczyć specjalne chodziki pomagające w opanowaniu trudności jazdy na lodzie.

ul. Rynek Starego Miasta

lodowisko stare miasto warszawa 2019 otwarcie bilety

 • Lodowisko Stegny

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko Stegny będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Od 30 listopada, kiedy w ramach inauguracji odbędą się tu Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim, czeka tu na nas profesjonalny tor łyżwiarski o wymiarach 400 m x 11 m oraz lodowisko środkowe do gry w hokeja. Jeśli nasze dzieci lubią jazdę na łyżwach w takiej odmianie (albo właśnie chcemy im ją pokazać), to będzie idealne miejsce. Na Stegnach czeka na nas wypożyczalnia sprzętu wraz z możliwością wypożyczenia pingwinków do nauki jazdy i ostrzalnia łyżew. Jest też punkt gastronomiczny, w którym można wypić ciepłe napoje i coś zjeść.

stegny lodowisko warszawa 2019 otwarcie bilety

 • Lodowisko na dachu Galerii Młociny

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko na dachu Galerii Młociny będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

To zdecydowanie jedna z bardziej oryginalnych miejscówek, w jakich można pojeździć w Warszawie na łyżwach. Najpierw wizyta w sklepie, a potem chwila rozrywki na górze? Brzmi świetnie. Zwłaszcza, że ślizgawka jest darmowa dla osób, które posiadają paragon z zakupów zrobionych danego dnia w bielańskiej galerii (1 paragon na min. 10 zł = 1 bezpłatne wejście dla 1 osoby). Na miejscu działa też wypożyczalnia łyżew oraz specjalnych chodzików dla najmłodszych.

 • Lodowisko Ursus Keniga

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko Ursus będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Ursus ma szczęście, bo ma aż dwa bezpłatne lodowiska otwierane w sezonie zimowym. Ślizgawka na ul. Keniga to świetne miejsce, żeby wybrać się tu z dzieckiem. Nie trzeba mieć swoich łyżew, bo na miejscu można je wypożyczyć. Trochę ruchu, świeżego powietrza, a potem ciepły posiłek, który będzie smakował najlepiej na świecie – kto jest za?

 • Lodowisko Saska Kępa

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko Saska Kępa będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Gdyby na Saskiej Kępie zabrakło lodowiska… i tak trzeba by je było stworzyć. Nic dziwnego, że modna i prężnie działająca dzielnica sprzyjająca rodzinom pomyślała też o bezpłatnym lodowisku. Czy warto się tu wybrać na łyżwy z dzieckiem? Nie mamy nic do stracenia (poza tymi 400-500 kaloriami, które ulecą z nas podczas godzinnej jazdy).

 • Białołęcki Ośrodek Sportu 

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko w Białołęckim Ośrodku Sportu będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Mieszkańcy Białołęki pewnie ucieszą się z wiadomości, że nie muszą jechać na drugi koniec Warszawy, żeby pójść z dziećmi na lodowisko. Chyba że chcą. W Białołęckim Ośrodku Sportu działać będzie bowiem kolejna ślizgawka sprzyjająca maluchom. Na najmłodszych w wypożyczalni sprzętu będą czekać pingwinki, dzięki którym nauka jazdy na łyżwach będzie przyjemniejsza. Uwierzcie nam – chcecie zobaczyć, jak wasz maluch po raz pierwszy sam sunie po lodzie.

 • Lodowisko Warszawa Wilanów

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko na Wilanowie będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Wilanów to wyjątkowo rodzinna dzielnica Warszawy, dlatego i tu nie mogłoby zabraknąć takiej atrakcji. Ma wymiary 35m x 25 m i daje nam możliwość skorzystania z wypożyczalni łyżew oraz ostrzalni. Co dostaniemy w zamian, jeśli wybierzemy się z dzieckiem na łyżwy? Po pierwsze, wspólnie spędzony czas. Po drugie, przypomnimy naszemu ciału, czym jest koordynacja ruchowa. Rodzice, którzy większość dnia spędzają w pracy przed komputerem, powinni docenić tę okazję.

 • Lodowisko Royal Wilanów

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko Royal Wilanów będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Kolejne lodowisko w Wilanowie to to umieszczone przy Potoku Służewieckim. Tu też można pozwolić sobie na spontaniczność i nie trzeba mieć własnych łyżew. W obiekcie funkcjonuje wypożyczalnia.

 • Lodowisko na placu Europejskim

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko na placu Europejskim będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Otwarte lodowisko z widokiem na Warsaw Spire? To kolejna ciekawa miejscówka, którą warto odwiedzić z dzieckiem. W 2018 r. lodowisko cieszyło się ogromną popularnością i nie ma co się dziwić – lokalizację ma naprawdę oryginalną. I ta sceneria jak z „Krainy Lodu”!

 • Lodowisko przy Urzędzie Dzielnicy Wola

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko przy Urzędzie Dzielnicy Wola będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

Kolejne bezpłatne lodowisko otwierane sezonowo, tym razem przy Ratuszu-Wola. Za darmo będzie więc można nie tylko pokazać dziecku, że sport nie musi być nudny, ale też przede wszystkim samemu sobie o tym przypomnieć. Rodzice dobrze wiedzą, że wyjście na lodowisko z dzieckiem powinno być właściwie kolejną nową dyscypliną sportową.

al. „Solidarności” 90

 • Lodowisko Wola Fun Park

W związku z obostrzeniami dotyczącymi COVID-19 lodowisko Wola Fun Park będzie zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia.

W odległości niewiele ponad 1,5 km od lodowiska Moczydło znajduje się… kolejne lodowisko, tym razem otwarte. Wniosek? Na Woli naprawdę nie brakuje lodu, na którym można sobie pojeździć. Ślizgawkę o powierzchni ok. 600 mkw Wola Fun Park zawdzięczamy centrum handlowemu Wola Park. Kolejny wniosek? Może być tłoczno, zwłaszcza w godzinach, kiedy rodziny z dziećmi wybierają się na zakupy. Ale czy maluchom będzie to przeszkadzać? Jeśli będzie to spontaniczna wycieczka, uspokajamy, na miejscu działa wypożyczalnia łyżew.

Lodowiska w Warszawie 2021 – podsumowanie

 1. Lodowisko Torwar

 2. Lodowisko Figlowisko

 3. Lodowisko OSiR Targówek

 4. Lodowisko przy urzędzie gminy Bemowo

 5. Lodowisko OSiR Ochota

 6. Lodowisko OSiR Wawer, Anin

 7. Lodowisko Moczydło

 8. Lodowisko OSiR Żoliborz

 9. Lodowisko przed PKiN

 10. Lodowisko na Rynku Starego Miasta

 11. Lodowisko Stegny

 12. Lodowisko na dachu Galerii Młociny

 13. Lodowisko Ursus Keniga

 14. Lodowisko Saska Kępa

 15. Białołęcki Ośrodek Sportu

 16. Lodowisko Warszawa Wilanów

 17. Lodowisko Royal Wilanów

 18. Lodowisko na placu Europejskim

 19. Lodowisko przy Urzędzie Dzielnicy Wola

 20. Lodowisko Wola Fun Park

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *