Lodowisko Gdańsk 2022

Wszystkich fanów lodowego szaleństwa i jazdy na łyżwach z Trójmiasta i okolic z całą pewnością ucieszy fakt, że Gdańskie Lodowisko przy Placu Zebrań Ludowych zostało otwarte na sezon 2022 r.. W ubiegłym roku przez obostrzenia związane z koronawirusem, ślizgawki były nieczynne, dlatego tym bardziej cieszymy się z powrotu tej popularnej miejskiej atrakcji. Warto również wspomnieć, że od 09 października otwarte pozostaje lodowisko w Olivii. 

otwarcie Gdańsk lodowisko cennik opinie atrakcje dla dzieci w Gdańsku

Jak było w poprzednich latach?

Gdańskie Lodowisko mieszczące się na Placu Zebrań Ludowych co roku cieszy się ogromną popularnością. Chętnie odwiedzają je zarówno młodzież, rodziny z dziećmi, jak i osoby starsze. Już od dziesięciu lat widok ogromnego białego balonu wywołuje uśmiech na twarzach tysięcy ludzi, którzy z przyjemnością oddadzą się lodowemu szaleństwu.

Sprawdź również:

Gdańsk atrakcje dla dzieci - zakupy

Bez względu na to czy potrafimy jeździć na łyżwach czy dopiero będziemy stawiać w nich pierwsze kroki – rodzinne wyjście na lodowisko będzie świetnym pomysłem. Zarówno dzieci, jak i dorośli spędzą aktywnie czas, a kto wie… może jakiś maluch, który właśnie pierwszy raz przyszedł na lodowisko jest przyszłym mistrzem w łyżwiarstwie figurowym?

Gdańsk lodowisko plac zebrań ludowych godziny otwarcia

Gdańskie lodowisko – cennik

Na lodowisko miejskie w Gdańsku możemy udać się z własnymi łyżkami, lub (jeśli ich nie mamy) wypożyczyć je na miejscu w cenie 12 zł. Z ostrzeniem łyżew również nie będzie żadnego problemu. Z kolei  wypożyczenie kasku są już całkowicie bezpłatne. Jeśli wybieracie się na lodowisko koniecznie zapoznajcie się z aktualnymi obostrzeniami związanymi z COVID-19 (poniżej lub na stronie oficjalnej lodowiska).

  • BILET WSTĘPU 15 PLN
  • OSTRZENIE/WYPOŻYCZENIE ŁYŻEW 12 PLN
  • BILET RODZINNY 45 PLN

Bilet rodzinny przysługuje dwóm osobom dorosłym i dwójce dzieci do 14. roku życia (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej). Parking przy obiekcie jest nieodpłatny.

Lodowisko Gdańsku – godziny otwarcia 2021/2022 – informacje praktyczne

Od dnia 15 grudnia limit osób mogących przebywać na tafli lodowiska wynosi 60. Każda osoba, która dobrowolnie okaże certyfikat szczepienia, będzie mogła uczestniczyć w ślizgawce ponad wyznaczony limit. Maksymalna liczba uczestników ślizgawek nie może wynosić podczas jednej tury więcej niż 200. Dzieci wliczane są do limitu osób niezaszczepionych.  Istnieje możliwość płatności kartą. Lodowisko nie posiada pingwinków. Na terenie lodowiska nie funkcjonuje szatnia. Dzieciom do piątego roku życia (włącznie) przysługuje darmowy wstęp. Łyżwy w wypożyczalni są dostępne w rozmiarach 25-49. Na wszystkich ślizgawkach (z wyjątkiem godziny 20:30) na tafli jest wydzielone miejsce (tzw. „ośla łączka”) dla osób słabiej jeżdżących. Wszystkie opłaty (łącznie z wypożyczeniem i ostrzeniem łyżew) uiszczamy w kasie lodowiska, która znajduje się na zewnątrz obiektu.

Czytaj również:
Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2021

Harmonogram wejść na lodowisko znajduje się na poniższej grafice

lodowisko Gdańsk godziny otwarcia plac zebrań ludowych 2021 2022

Zmienione godziny otwarcia w okresie świąteczno-noworocznym:

godziny otwarcia lodowisko plac zebrań ludowych Gdańsk

Lodowisko Miejskie w Gdańsku

Plac Zebrań Ludowych, 80-001 Gdańsk

telefon: 58 341-69-64

5 comments

Leave Comment