Niezwykłe TOP 11 – najlepsze parki rozrywki dla dzieci

Przedstawiamy parki rozrywki, które spośród setek innych wyróżniają się zaskakującymi atrakcjami, pięknym położeniem czy magiczną atmosferą.

Przeżyjecie w nich niezapomniane przygody, będziecie mieli okazję pobawić się z postaciami znanymi z bajek i filmów, zobaczycie cuda przyrody i doświadczycie ogromnych emocji. Takie są właśnie współczesne parki rozrywki, zadziwiają na każdym kroku pomysłowością i rozmachem. Spora część atrakcji na pewno spodoba się nie tylko maluchom, ale i ich rodzicom. Co ciekawe, większość parków wykorzystuje swoje naturalne położenie lub miejscową tradycję i historię, i dzięki temu stają się niepowtarzalne. Duże zróżnicowanie tematyczne pozwala wybrać to, co najbardziej lubią nasze maluchy.

Niezwykłe Parki Rozrywki - najciekawsze atrakcje dla dzieci

Thomas Land Tamworth najlepsze parki rozrywki

Każde dziecko ma swoją ulubioną bajkę, którą zna praktycznie na pamięć i potrafi oglądać do znudzenia. Spotkania twarzą w twarz z ukochanym bohaterem będzie więc dla niego spełnieniem marzeń. Taką szansę daje choćby brytyjski park rozrywki Tomek i Przyjaciele, nawiązujący do popularnej na całym świecie bajki o sympatycznej lokomotywie. Znajduje się w miejscowości Tamworth w kompleksie Drayton Manor. Dzieci mogą zobaczyć tutaj oryginalne modele używane przy produkcji serialu, a nawet wybrać się w podróż z samym Tomkiem. Są tu też różne karuzele czy kolejki poprzez wystrój odwołujące się do filmu i masa innych atrakcji.

najlepsze rodzinne parki rozrywki

Nieco dalej na południe Anglii, w Londynie, działa niebanalny park rozrywki Shrek’s Adventure, prawdziwa gratka dla wszystkich fanów wielkiego zielonego ogra i nieco fajtłapowatego osła. Tutaj faktycznie można uczestniczyć w baśni, rozwiązując zagadki i przeżywając emocjonujące przygody wspólnie z bohaterami znanymi z ekranu. Po zakończeniu zabawy można zrobić sobie z nimi zdjęcie.

rodzinny park rozrywki Disneyland Francja

Przesuwając się jeszcze odrobinę dalej na południe trafimy do podparyskiego Disneylandu – największego parku rozrywki w Europie. Obok działa też drugi park – Walt Disney Studios prezentujący filmowe produkcje „od kuchni”. Razem oba parki stanowią potężny kompleks, którego atrakcje aż trudno opisać. Można tu bawić się razem ze znanymi z kreskówek bohaterami – Myszką Miki, Kaczorem Donaldem, Psem Pluto i wieloma innymi, a do tego czeka cała masa roller coasterów, karuzel, symulatorów, labiryntów czy domów strachu.

rodzinne parki rozrywki Europa

Filmowe inspiracje leżą też u podstaw Miasteczka Papaja na Malcie. Jednak odwiedzając ten park, mamy możliwość ciągłego przebywania na planie filmowym. Miasteczko Sweetheaven powstało na potrzeby musicalu Popeye z 1980 roku z Robinem Williamsem w roli głównej. Przepiękne kolorowe drewniane domki stanowią iście bajkową scenerię, po której oprowadzi nas sam Papaj, ale też Oliwia i Bluto. Każdy może wystąpić w kręconym tutaj bez przerwy filmie. Dużą zaletą jest też położenie miasteczka tuż nad brzegiem morza, dzięki czemu można tu wypocząć na plaży i pobawić się na wodnym placu zabaw.

atrakcje dla dzieci Niemcy parki rozrywki

Oprócz bajek i filmów dzieci uwielbiają także zabawki. Zawsze chcą mieć ich jak najwięcej i ciągle proszą o nowe. Dlatego warto odwiedzić z nimi PLAYMOBIL Funpark w niemieckim Zirndorf obok Norymbergii. Tutaj popularne wśród maluchów zabawki PLAYMOBIL są wielokrotnie większe niż te, które można kupić w sklepie i stanowią wystrój całego parku. Jest tu statek piracki, średniowieczny zamek czy farma, wszystko naturalnej wielkości. Do tego sporo atrakcji znanych z wesołych miasteczek.

najlepsze parki rozrywki Europa

Do najchętniej wybieranych przez dzieci zabawek należą klocki. Legoland Billund w Danii w dużej mierze zbudowany jest właśnie z klocków, i to tych najsłynniejszych – LEGO. Łącznie jest ich tu aż 65 milionów! Zresztą nic w tym dziwnego, to właśnie w Billund już w 1932 roku powstała firma produkująca tę niesłychanie rozwijającą zabawkę. W Legolandzie można zobaczyć całe miasta zbudowane z klocków, bawić się na szalonych kolejkach, placach zabaw i podczas spektakularnych pokazów.

Ogrody Tivoli Kopenhaga parki rozrywki Europa

W stolicy Danii – Kopenhadze warto odwiedzić inne miejsce z tradycją. Ogrody Tivoli to jeden z najstarszych na świecie parków rozrywki otwarty już w 1843 roku! „Ogrody” w nazwie dobrze oddają charakter parku – dużo pięknej roślinności, malowniczych alejek i pięknej architektury, a także koncerty, pokazy i jedyny w swoim rodzaju teatr pantomimy. Miłośnicy adrenaliny również będą zadowoleni – działa tu m.in. najwyższa na świecie karuzela Himmelskibet (80 m).

niezwykłe parki rozrywki Hansa Park

Tradycja i historia przewija się również przez Hansa Park w miejscowości Sierksdorf niedaleko Lubeki w Niemczech. Tutaj upamiętniona została średniowieczna Hanza – jeden z najpotężniejszych związków kupieckich w historii, do którego należały także i polskie miasta. Park położony jest nad Morzem Bałtyckim. Można zobaczyć tu rekonstrukcje hanzeatyckiej architektury i korzystać z ponad 125 atrakcji, np. z jednego z 3 największych roller coasterów w Europie – Przysięgi Kärnan.

aquapark Tropikalna Wyspa Belin park rozrywki

Także w Niemczech, pod Berlinem, znajdziecie najbliższą Polski namiastkę ciepłych krajów, czyli Tropikalną Wyspę, w której przez cały rok panuje tu temperatura 26 °C. Jeśli Wasze dzieci lubią wodę, a Wy macie ochotę na trochę beztroskiej zabawy, to coś dla Was. Dzięki stworzeniu ogromnej hali można tu wypocząć pośród plaż i tropikalnej roślinności, korzystając z licznych basenów i zjeżdżalni. Maluchom spodoba się Klub Tropino, w którym przygotowano dla nich specjalne atrakcje.

najlepsze parki rozrywki w Europie

Doskonałej wodnej zabawy nie brakuje też w Siam Parku, jednym z największych parków wodnych w Europie, położonym obok miejscowości Adeje na Teneryfie. Spośród innych aquaparków wyróżnia go ciekawy wystrój, tematycznie nawiązujący do Tajlandii, czyli dawnego Syjamu. Dzięki orientalnym motywom i tropikalnej roślinności można się tu poczuć jak w dalekiej Azji. Jest tu mnóstwo basenów różnego przeznaczenia, w tym basen z najwyższą na świecie sztuczną falą (3 m) oraz wiele zjeżdżalni. Zobaczyć tu można akwarium i foki, a dla maluchów przygotowano specjalną strefę Sawasdee.

park rozrywki Kidzania Dubaj

Na koniec park zupełnie niezwykły, a właściwie całe miasto przeznaczone tylko dla dzieci – Kidzania w Dubaju. Wewnątrz znajdują się ulice ze sklepami, hotelami i domami, ale są zbudowane tak, aby dopasować je do potrzeb maluchów, a więc mają 2/3 normalnej wysokości. Kidzania ma jak najwierniej odwzorowywać prawdziwe miasto – ma swoją własną walutę, można w niej znaleźć pracę i zarabiać, a potem wydawać na różne atrakcje. Tutaj dzieci mogą być, kim tylko zechcą. Oferta rodzinnej rozrywki w Dubaju jest bardzo rozwinięta - sprawdźcie najlepsze parki rozrywki i aquaparki w Dubaju.