Siam Park Teneryfa-największy aquapark!

park wodny Teneryfa

Największy na Wyspach Kanaryjskich i jeden z największych w Europie parków wodnych może zaoferować rodzinom z dziećmi niesamowite atrakcje.

W otoczeniu pięknej przyrody, niedaleko turystycznej miejscowości Adeje, stworzono ogromny kompleks wypoczynkowy o powierzchni 185 000 m2. Siam Park, nazywany Wodnym Królestwem, działa od 2008 roku, a swoim wystrojem nawiązuje do Tajlandii, zwanej niegdyś Syjamem. Charakterystyczne budowle i dekoracje pozwalają przenieść się w inny świat i poczuć atmosferę magii. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą liczyć tu na doskonałą wodną zabawę.

rodzinne atrakcje Siam Park

Atrakcje Aquapark Siam Park Teneryfa

W Siam Parku zobaczymy tajskie świątynie, monumentalne wieże, tropikalną roślinność i wspaniałą piaszczystą plażę, która zaprasza do relaksu. Wszystko wygląda tak, jakbyśmy naprawdę znajdowali się w egzotycznym tajskim raju. Jednak najważniejsze są tu różnorodne, wymyślne wodne atrakcje, które przypadną do gustu tak małym dzieciom, jak i nieco starszym, kochającym szybkość i adrenalinę.

Największym hitem są zjeżdżalnie o różnych wysokościach, kształtach i kątach nachylenia. Na niektórych z nich zjeżdża się na pontonach, ale za każdym razem przyjemność smakuje nieco inaczej. W Mekong Rapids przeznaczonym dla 4 osób zjeżdżamy wielką rynną, na The Giant dla 2 osób spływamy równolegle dwoma zjeżdżalniami, wpadając do gigantycznego leja, The Dragon (4-osobowy) znany jest ze stromego uskoku, a The Vulcano (również 4-osobowy) z efektów świetlnych i akustycznych. Z kolei w Jungle Snake, gdzie mamy do wyboru zjazd pontonem w 1 lub 2 osoby, zjeżdżalnie wiją się pośród tropikalnej dżungli.

atrakcje dla dzieci Teneryfa

Tower of Power to atrakcja przeznaczona dla odważnych – zaczynamy zjazd na wielkiej wieży, w mgnieniu oka przejeżdżamy przez wielkie akwarium i lądujemy w basenie. Poziom adrenaliny podnosi też Kinaree – aż 213 m wijących się serpentyn. Nowością jest wielopoziomowa zjeżdżalnia Singha, na której zjeżdża się 3-osobowym pontonem, osiąga prędkość 6 m/s i zmienia kierunek jazdy aż 14 razy.

Zjeżdżalnie Naga Racer to doskonała zabawa dla rodziny lub grupy znajomych, mamy bowiem możliwość ścigania się ze sobą na sześciu równoległych torach. Natomiast The Wave Palace to basen z najwyższą na świecie sztuczną falą dochodzącą do 3 m. Nic dziwnego, że można się tu nawet uczyć surfingu. Dla dzieci przeznaczono specjalną strefę Sawasdee, gdzie pośród prawdziwej wodnej dżungli ustawiono zjeżdżalnie i zabawki odpowiednie dla maluchów. Podobnie jest w zaginionym mieście Lost City, gdzie na nasze pociechy czeka masa wodospadów i niezwykłych budowli.

park wodny Teneryfa

A dla tych, którzy po wodnych szaleństwach pragną odpoczynku, idealna będzie leniwa rzeka Mai Thai River. Wolno spływamy pontonami relaksując się i podziwiając roślinność, wodospady czy akwarium pełne tropikalnych rybek. Spokój można znaleźć też na wielkiej sztucznej plaży Siam Beach. Tutaj można opalać się na leżakach tuż obok palm, a od czasu do czasu schłodzić w basenie. Na terenie Siam Parku znajduje się też zbudowana na palach tajska wioska Mercando Flotante, w której działa kilka sklepików z pamiątkami i lodziarnie. Jest tu również parę restauracji z kuchnią orientalną i europejską (w tym na plaży). Uwagę dzieci przyciąga wielki basen z sympatycznymi fokami witającymi i żegnającymi gości.

park wodny Adeje Teneryfa

Godziny otwarcia Siam Park Teneryfa

Sezon letni (1.05-31.10) – od 10.00 do 18.00 Sezon zimowy (1.11-30.04) – od 10.00 do 17.00

Ceny biletów Siam Park Teneryfa

dorośli – 34 euro dzieci (3-11 l.) – 23 euro

Sprawdź: Teneryfa - hotel i apartamenty przyjazne dzieciom