Ogrody Tivoli Kopenhaga – Park Rozrywki

park rozrywki Tivoli Dania opinie

Od ponad 170 lat w Kopenhadze działa park rozrywki z niepowtarzalną atmosferą i wyjątkowymi atrakcjami.

W Danii Ogrody Tivoli traktowane są jak dobro narodowe. To jedna z największych atrakcji stolicy, powstała już w 1843 roku. Jest drugim najstarszym parkiem rozrywki na świecie i najczęściej odwiedzanym w całej Skandynawii. Utrzymuje się też w ścisłej czołówce europejskiej. Ogrody Tivoli inspirowały wielu wybitnych twórców. Ich niezwykły urok urzekł m.in. Hansa Christiana Andersena i Walta Disneya, który swój Disneyland miał stworzyć właśnie pod wpływem wizyty w parku.

rodzinne atrakcje Ogrody Tivoli  Kopenhaga

Atrakcje Ogrody Tivoli Kopenhaga

Na niezwykłą atmosferę Tivoli składa się ciekawa architektura z licznymi zabytkami i orientalnymi motywami, piękne ogrody w różnych stylach pełne kwiatów i ozdobnych roślin, z alejkami, fontannami, altankami, miejscami do odpoczynku, kawiarenkami i wspaniale świecącymi po zmroku lampionami. Najbardziej charakterystycznymi budynkami w Tivoli są: Nimb wzorowany na pałacu Taj Mahal (obecnie mieści się w nim hotel i restauracje) oraz Teatr Pantomimy w stylu chińskim. Oprócz magicznego wystroju Tivoli może pochwalić się licznymi atrakcjami typowymi dla wesołego miasteczka. Miłośnicy wielkich prędkości powinni spróbować jazdy na pędzącym z prędkością 100 km/h obrotowym ramieniu Vertigo, na roller coasterze Demon lub na największej na świecie, wysokiej na 80 m, karuzeli Himmelskibet. Niesłabnącą popularnością cieszy się też drewniana kolejka górska Rutsjebanen z 1914 roku i koło młyńskie, z którego można oglądać panoramę Kopenhagi. Nowością jest Fatamorgana – karuzela o 3 poziomach dostosowanych do wieku.

Ogrody Tivoli Kopenhaga opinie

W parku jest też mnóstwo karuzel, samochodzików, kolejek i różnego rodzaju gier. Działa tu teatr pantomimy, organizowanych jest wiele innych przedstawień i pokazów. W hali koncertowej odbywają się wydarzenia muzyczne wielkiej rangi, w jej podziemiach zwiedzać można akwarium. Ciekawostką jest też Gwardia Tivoli – zespół muzyczny składający się z chłopców ubranych w mundury wzorowane na mundurach duńskiej gwardii królewskiej. Chłopców można spotkać w różnych miejscach w ogrodach i na paradach.

park rozrywki atrakcje Dania

Poza tym w Tivoli znajduje się Petzi’s World – ogromny plac zabaw (1300 m2) dla dzieci w różnym wieku. Mogą tu korzystać ze zjeżdżalni, siatek do wspinaczki czy mostów linowych. Jest tu też wiele kolorowych domków, karuzela w kształcie latarni i statek, a miś Petzi urządza dla dzieci pokazy.

Godziny otwarcia Ogrody Tivoli Kopenhaga

Od 6 kwietnia do 25 września

niedziela-czwartek 10.00-23.00
piątek-sobota – 10.00-0.00

Park otwarty jest także w okresie Halloween i Bożego Narodzenia