Tropikalna Wyspa Berlin – weekend z dzieckiem

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem strefa tropikalna 2

Wyobraźmy sobie taki obrazek – ciepła laguna, wodospady, palmy, my na leżakach lub w wodzie, nasze dzieci bawiące się wokół. Brzmi jak opis rajskiej wyspy? Tak naprawdę wszystko to możemy znaleźć bardzo blisko – jedynie 60 km od Berlina. 90 km od granicy Polski mieści się Tropikalna Wyspa.

Najpierw, w latach 90. XX w., miała to być jedna z największych na świecie hal do produkcji nowoczesnych sterowców. Potem dostrzeżono jej inny potencjał. Powstała tu Tropikalna Wyspa stworzona specjalnie po to, by wszyscy, którzy marzą o przeniesieniu się w świat egzotyki i dalekich krajów znanych tylko z pocztówek, mogli zaznać podobnych wrażeń w centrum Europy, niedaleko Berlina. W ogromnej hali przez cały rok panuje temperatura 26 °C, a na terenie Tropical Islands dostępna jest też całoroczna strefa zewnętrzna. Łączna powierzchnia kompleksu to aż 100 000 m2! Jakie atrakcje tu na nas czekają?

aquapark Tropikalna Wyspa Belin park rozrywki opinie ceny bilety

Tropikalna Wyspa - atrakcje

Wodny plac zabaw

Wodny plac zabaw w Tropical Islands to obietnica dobrej zabawy i dla dzieci, i dla dorosłych. To tu znajdziemy najwyższą w Niemczech wieżową zjeżdżalnię wodną z czterema torami wysoką na 27 metrów. Dzieci mogą sunąć trasą łagodną np. na specjalnych oponach, dorośli sprawdzą swoją odwagę na trasie turbo, na której można osiągnąć prędkość nawet do 74 km/h. Poza tym w Jungle Splash, czyli wielkim placu wodnych atrakcji o powierzchni aż 650 metrów kwadratowych, znajdziemy aż 8 ślizgawek i inne rozrywki jak np. pistolety wodne, siatki do wspinaczki i całą masę zabawy z wodą lejącą się z nieba.

tropikalna wyspa tropical isand berlin ceny opinie bilety z dzieckiem strefa tropikalna    

Laguna i Morze Południowe

W strefie tropikalnej, poza basenami, saunami i jacuzzi, uwagę przykuwają też dwa miejsca. Tutejsze Morze Południowe o powierzchni aż 3 000 metrów kwadratowych (wielkość trzech basenów olimpijskich) kusi czystością wody i przyjemną temperaturą 28 °C. Można w nim pływać bez końca, a przy słonecznej pogodzie opalać się przy naturalnych promieniach słońca wpadających do środka. Na sąsiadującą z morzem plażę zwieziono aż 860 metrów sześciennych piasku idealnego do budowy zamków, tunelów i wszystkiego, co tylko przyjdzie dzieciom do głowy. Z kolei wzdłuż tzw. "małpiej skały", w której znajduje się grota z wodospadem, rozpościera się Laguna. Woda o temperaturze 32 °C, a do tego skały, palmy, balijskie chaty, kanał ze sztucznymi falami, podziemne ślizgawki i jaccuzi – wszystko to tworzy zakątek wprost idealny do odpoczynku.

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem leżaki

Las tropikalny

Flamingi w Niemczech? Tak, właśnie tutaj zobaczymy je na żywo. W największym na świecie lesie tropikalnym stworzonym w zamkniętym pomieszczeniu pod Berlinem możemy podziwiać aż 50 000 roślin z 600 gatunków oraz zwierzęta - papugi, żółwie, bażanty, a nawet wspomniane wcześniej różowe ptaki słynące z pocztówek z Karaibów czy Grecji.

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem las tropikalny

W Niemczech i okolicy próżno szukać innego miejsca zachwycającego tak bogatą roślinnością, a nawet egzotycznymi ptakami.  Jakby tego było mało, w centrum tutejszego lasu tropikalnego mieści się też motylarnia "Tupu tupu", będąca domem dla egzotycznych gatunków takich jak mormon wielki, Parthenos sylvia czy jeden z nielicznych motyli o zielonym ubarwieniu Papilio palinurus.

Byliśmy tam - przeczytajcie koniecznie Tropikalna Wyspa- OPINIA i zdjęcia

aquapark Tropikalna Wyspa Niemcy opinie  

Wioska tropikalna

Do Wioski Tropikalnej, która jest centralnym punktem większości restauracji i barów, wchodzi się przez imponującą Bramę świątyni z Bali znaną ze słynnego Instagramowego kadru. Oryginalne budynki, które znajdują się w tej strefie, sprowadzono w częściach z Bali, Borneo i Samoi. Na miejscu rodzimi rzemieślnicy postawili budynki na nowo zgodnie z tradycyjnymi zasadami sztuki budowlanej.

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem wioska tropikalna 4

Wspomnijmy chociażby o długim domu typowym dla Borneo, który jest kopią budowli ze skansenu historycznego w Kuching, tradycyjnej chacie z polinezyjskiej Samoi z 28 rzeźbionymi kolumnami czy tradycyjnego domu tajskiego z drewna i bambusa zaprojektowanego przez architektkę współpracującą w Tajlandii z samą rodziną królewską. To świetne miejsce, by razem z dziećmi z bliska przypatrzeć się budowlom zbudowanym w sposób zupełnie inny niż ten, do którego przywykliśmy.

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem wioska tropikalna 1  

Sprawdź koniecznie: Tropikalna Wyspa w Polsce!!!

Atrakcje specjalnie dla dzieci

Choć Tropical Islands to jeden wielki plac zabaw dla dzieci, są tu też miejsca lub ktywności przeznaczone specjalnie dla naszych pociech, takie jak Klub Tropino czy Treasure Island. To w nich dzieci mogą spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, poukładać klocki Lego XXL, sterować łodziami, zagrać w softball lub hokeja stołowego, pobawić się w suchym basenie z piłkami czy pojeździć na torze kartingowym lub bumper cars. Z kolei w sali gier Treasure Island dzieci spotkają się z wirtualną rzeczywistością. Są też zajęcia prowadzone przez animatorów, można też nawet polecieć balonem i oglądać z góry wszystkie niezwykłe miejsca na Tropikalnej Wyspie. A jak by tego było mało, jest jeszcze minisafari i pole do minigolfa.

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem treasure island

Amazonia - strefa zewnętrzna

Na zewnątrz hali ulokowana jest ogromna strefa rekracyjna Amazonia obejmująca ogrzewane odkryte baseny wraz z wodospadami, armatkami wodnymi, dyszami, wodnym placem zabaw i innymi atrakcjami czynnymi przez cały rok. To tu znajdziemy najdłuższą w Niemczech sztuczną rzekę Whitewater River (250 m) i najnowszą atrakcję - symulator fal Pororoca służącą do surfingu. Na tzw. stojącej fali możemy uprawiać bodyboarding, a więc leżeć na desce i unosić się na wodzie, albo próbować swoich sił w typowym surfingu na stojąco. Oprócz tego w Amazonii znajdziemy też boiska sportowe do soccera plażowego i siatkówki, wielką łąkę do leżakowania i mnóstwo innych miejsc stworzonych do relaksu i rozrywki.

atrakcje dla dzieci Tropical Islands Niemcy

Największa w Europie egzotyczna Strefa Saun, czyli relaks pełną parą

W Tropikalnej Wyspie pod Berlinem można też skorzystać z niezwykle bogatej oferty masaży i zabiegów kosmetycznych w Strefie Saun. Na powierzchni 10 000 metrów kwadratowych oddajemy się odpoczynkowi w Świątyni Angkor Wat, w grocie solnej, saunie drzewnej, kwiatowej, ziołowej, kryształowej łaźni parowej i wielu innych. Poza tym działa tu też fitness club i centrum rekreacji, dostępny jest też pasaż handlowy. Możemy tu wziąć udział w koncertach i pokazach tańca, skorzystać z bogatej oferty barów i restauracji.

Strefa Saun Tropikalna Wyspa Berlin ceny

Tropikalna Wyspa - noclegi

Tropikalna Wyspa posiada bardzo dużą ofertę noclegową – można zatrzymać się na pobliskim kempingu lub wynająć domek wakacyjny. Ale największą atrakcją są pokoje w hotelu na terenie hali (od 120 euro za osobę za noc), w namiotach safari bezpośrednio przy Lesie Tropikalnym (od 75 euro za osobę za noc) lub w drewnianych namiotach premium zbudowanych na kształt słynnych bungalows (od 85 euro za osobę za noc).

tropikalna wyspa tropical isand berlin ceny opinie bilety z dzieckiem nocleg namioty

W cenie noclegów znajduje się możliwość korzystania z wielu atrakcji hali, w tym np. całej strefy Tropikalnej, klubu Tropino, strefy zewnętrznej Amazonia, a także innych atrakcji. W dodatku dzieci do lat 5 nie płacą za pobyt ani złotówki. Brzmi jak idealne miejsce na weekend z dzieckiem, prawda?

tropikalna wyspa tropical island berlin ceny opinie bilety z dzieckiem wioska tropikalna 3

Godziny otwarcia Tropikalna Wyspa

Hala Tropical Islands jest otwarta przez całą dobę! Wstęp w godzinach 6.00-0.00. Strefa Saun czynna jest codziennie w godzinach 9.00-0.00.   tropikalna wyspa tropical isand berlin ceny opinie bilety z dzieckiem nocleg domki Ceny biletów Tropikalna Wyspa

Bilet "Tropiki" (Strefa Tropikalna, Strefa Amazonia)

dorośli – 45 EUR;

dzieci (6-11 lat), uczniowie (od 12 lat), studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70% – 36 EUR

dzieci (do 5 lat)  – wstęp wolny

Bilet "Tropiki i Sauna" (Strefa Tropikalna, Strefa Amazonia, Strefa Saun)

dorośli – 49,9 EUR

dzieci (6-11 lat), uczniowie (od 12 lat), studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70% – 43 EUR

dzieci (do 5 lat) – wstęp wolny

Przy pobycie dłuższym niż do 1.00 rano obowiązuje dopłata za przedłużenie pobytu.

tropikalna wyspa tropical isand berlin ceny opinie bilety z dzieckiem tropikalna wioska 1

Dojazd Tropikalna Wyspa

Tropical-Islands-Allee 1 15910 Krausnick, Niemcy

Tropikalna Wyspa leży w miejscowości Krausnick, około 60 km od Berlina. Można tam dojechać autostradą A13 prowadzącą od Berlina do Drezna. Trzeba wybrać zjazd na Staakow. Z Berlina do Tropikalnej Wyspy kursują też co godzinę pociągi RE 2 (kierunke Cottbus) i RB 24 (kierunek Senftenberg). Ze stacji w Brand Tropical Islands do Tropical Islands jedzie też bezpłatny autobus. Godziny odjazdu są dopasowane do rozkładu jazdy pociągów.

Zobaczcie sami, co czeka Was na Tropikalnej Wyspie:

 

Tropikalna Wyspa jest idealnym miejscem dla dzieci i cieszy się bardzo dobrą opinią. Może ktoś z Was miał okazję być tam ze swoimi milusińskimi i może powiedzieć coś więcej na ten temat?