Rewal i okolice – atrakcje dla dzieci – TOP 10

rewal atrakcje dla dzieci gdzie z dzieckiem trzesacz niechorze latarnia morska fot.t.stolz

Nie każdy, kto kieruje się nad polskie morze, lubi popularne kurorty, w których szukanie miejsca na plaży lub w restauracji przypomina sceny z sensacyjnego filmu. Jednym ze spokojniejszych miejsc nad Bałtykiem jest gmina Rewal – między Kołobrzegiem a Międzyzdrojami. Jakie atrakcje dla dzieci oferuje?

Rewal – mały region ciekawych atrakcji dla dzieci

Wbrew pozorom, atrakcje nad morzem dla dzieci nie czekają na nas tylko w najpopularniejszych miastach. Rewal, Niechorze i Trzęsacz, a więc trzy całkiem niewielkie miejscowości w województwie zachodniopomorskim, też mają do zaoferowania rozrywki, które docenią rodziny z dziećmi.

Trzęsacz plaża okolice Rewal atrakcjeNa zdjęciu: plaża Trzęsacz

 • Park Wieloryba, Rewal

Jeśli chcemy pokazać dzieciom, jak ciekawe (a czasami i dziwne) przejawy ma życie w morskich głębinach, pojedźmy do Parku Wieloryba w Rewalu. W czterech strefach tematycznych – “Bałtyk”, “Giganci z oceanów”, “Potwory z głębin” oraz “Piraci i papugi” – dzieci nie tylko zobaczą ryby i ssaki żyjące w naszym morzu czy ogromne modele wielorybów lub rekinów, lecz także ruszą na poszukiwanie skarbu, odwiedzą statek piracki i pobawią na morskim placu z piaskiem pod stopami. Trochę edukacji, trochę rozrywki, czyli idealne wyważenie proporcji będące obietnicą przyjemnego czasu całej rodziny.

Przeczytaj więcej o atrakcjach: Park Wieloryba >>  

rewal atrakcje dla dzieci park wieloryba opinie ceny bilety

 • SOLEO Mini-Golf, Rewal

W tym miejscu odkryjecie mini-golf na nowo. Tej jakości pola do gry w mini-golfa ciężko doszukać się w innych miejscowościach. Tu nie liczy się kondycja czy sportowe umiejętności. Tu liczy się dobra zabawa całej rodziny! W SOLEO Mini Golf czekają na Was nie tylko profesjonalne tory do mini golfa w bajkowym stylu, z przeszkodami o różnym stopniu trudności, ale też świetna strefa gastronomiczna: pizzeria CIAO PIZZA, drink bar LA PLAYA, lodziarnia CIAO GELATO i Juice Bar. Może to właśnie idealny pomysł na rodzinną atrakcję podczas wakacji w Rewalu?

Przeczytaj więcej >>SOLEO Mini-Golf Rewal

Rewal co robić z dzieckiem mini golf soleo opinie holiday ceny

 • Magiczny Labirynt w Polu Kukurydzy, Rewal

Pół miliona nasion kukurydzy, z których wyrósł labirynt ze ścieżkami o łącznej długości dwóch kilometrów już brzmi dobrze, a to i tak nie cała prawda o Magicznym Labiryncie w Polu Kukurydzy w Rewalu. Bo chociaż bieganie na świeżym powietrzu samo w sobie jest dla dzieci przyjemne, to uwalnianie magicznych postaci ukrytych w zakamarkach labiryntuza pomocą telefonu i rozszerzonej rzeczywistości i ochrona przed Czarnoksiężnikiem z Północy jest już zapowiedzią rewelacyjnej rozrywki, która skusi współczesne dzieci oddychające nowymi technologiami jak powietrzem. Ciekawe połączenie wirtualnego i rzeczywistego świata, a wszystko tak blisko Bałtyku, że niemal czuć morską bryzę.

Przeczytaj też: Atrakcje zachodniopomorskiego >>

 • Multimedialne Muzeum na Klifie i ruiny kościoła, Trzęsacz

Jeśli chcemy zobaczyć ruiny średniowiecznego kościoła (a właściwie ostatnią jego ścianę) położonego tuż nad brzegiem morza w Trzęsaczu, musimy się spieszyć, bo możliwe, że ta atrakcja nie będzie trwać tu długo. Kilkadziesiąt metrów od niego mieści się nowoczesne muzeum, które może pokazać dzieciom, że szklane szyby ukryte w muzeum wcale nie muszą skrywać skrajnie niedostępnych eksponatów. W Multimedialnym Muzeum na Klifie w Trzęsaczu wykorzystuje się siłę światła, dźwięku i multimediów, by w barwny sposób opowiedzieć o historii Trzęsacza i legendzie o córce Króla Bałtyku – Zielenicy, ale też o walce człowieka z żywiołami i siłami natury. Dodatkowo, będąc tutaj, znajdziemy się na 15. południku, który wyznacza czas środkowoeuropejski – po wyjściu z muzeum otrzymamy nawet specjalny Europejski Certyfikat potwierdzający pobyt na 15. Południku. Dlaczego jest tak wyjątkowy? Tego również dowiemy się w Muzeum Multimedialnym na Klifie w Trzęsaczu.

Przeczytaj też: 10 spokojnych miejscowości nad Bałtykiem >>

rewal atrakcje dla dzieci gdzie z dzieckiem muzeum na klifie trzesacz opinie ceny bilety

 • Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Z Multimedialnego Muzeum na Klifie już tylko krok dzieli nas od stacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Tutaj czeka na nas atrakcja dla małych i dużych fanów pojazdów szynowych – przejażdżka ciuchcią z nadmorskimi widokami wzdłuż trasy Gryfice – Trzęsacz – Rewal – Niechorze – Pogorzelica, w zupełnie niespiesznym rytmie. Dzięki temu największe atrakcje zachodniopomorskiego są na wyciągnięcie ręki. Kolej ruszyła na tory 1 lipca 1896 r., więc mowa tu o przejażdżce z historią w tle. To też okazja, by na Wystawie Miniatur i Pamiątek Kolejowych na stacji kolejowej w Rewalu czy Wystawie Nadmorskich Kolei Dojazdowych w Gryficach zobaczyć zabytkowe parowozy, wagony osobowe i towarowe z dawnych lat czy stare urządzenia kolejowe.

Przeczytaj więcej o atrakcjach: Nadmorska Kolej Wąskotorowa >>

rewal atrakcje dla dzieci gdzie z dzieckiem nadmorska kolej wąskotorowa trasa opinie ceny bilety

 • Park Linowy Gibon, Rewal 

Dzieci długo nie usiedzą w miejscu. A nawet jeśli usiedzą, to nie będą w tym siedzeniu najszczęśliwsze. Dlatego Park Linowy Gibon w Rewalu to świetne miejsce, by mogły wyrzucić z siebie nadmiar energii. Na dzieci czeka tu aż 12 tras z ponad 150 przeszkodami, w tym 2 trasy szkoleniowe.

rewal atrakcje dla dzieci gdzie z dzieckiem w rewalu gibon park linowy opinie ceny bilety trasy

 • Park Miniatur Latarni Morskich, Niechorze

A jeśli chcielibyśmy zobaczyć, jak wyglądają wszystkie latarnie morskie nad Bałtykiem, ale ze względu na dziecko nie mamy na to czasu? Jedźmy do Niechorza – tu czeka na nas kolekcja miniatur wszystkich latarni stojących wzdłuż naszego wybrzeża. Bez jeżdżenia wzdłuż wybrzeża (na co my, rodzice, może byśmy się zdecydowali, ale dzieci już niekoniecznie) zobaczymy modele w skali 1:10, a wśród nich np. najwyższą polską latarnię ze Świnoujścia czy polskie latarnie znajdujące się… na stacjach polarnych (Artowski Hornsund).

Przeczytaj więcej o atrakcjach: Parku Miniatur Latarni Morskich >>

rewal atrakcje dla dzieci gdzie z dzieckiem park latarni morskich niechorze opinie ceny bilety wstęp

 • Latarnia morska, Niechorze

Jeśli nasze dziecko zainteresuje się historią budowli, które od lat strzegły bezpieczeństwa żeglarzy na morzu, możemy przedłużyć wycieczkę i wybrać się na zwiedzanie prawdziwej latarni morskiej właśnie tu, w Niechorzu. Wysoka na 45 m, z tarasem widokowym na wysokości 37 metrów i ponad 200 schodami prowadzącymi na górę jest ciekawym zwieńczeniem spaceru.

Przeczytaj też: Wycieczka szlakiem polskich latarni na rowerach >>

rewal atrakcje dla dzieci gdzie z dzieckiem w rewalu latarnia morska niechorze opinie ceny bilety wstęp

 • Motylarnia, Niechorze

Mieć motyle na wyciągnięcie ręki – to całkiem ciekawe pragnienie, które może się urzeczywistnić w Niechorzu. Tutaj czeka na nas setki egzotycznych motyli latających swobodnie nad głowami, w tym najpopularniejszy gatunek z Afryki – Monarcha, Blue Morpho z Ameryki Łacińskiej, Żeglarz z Singapuru czy Papierowy Latawiec z Malezji. Czy te bajeczne nazwy mają coś wspólnego z ich wyglądem? To już możecie sprawdzić sami. Polecamy założyć na siebie kolorowe ubrania – jest szansa, że motyle zainteresują się nimi i postanowią usiąść nam na ramieniu lub ręce.

rewal atrakcje dla dzieci gdzie z dzieckiem motylarnia niechorze opinie ceny bilety

 • Oceanarium, Niechorze

A może by tak rzucić okiem na kolorowe ryby z całego świata, morskie ssaki czy wielkiego rekina oddanego leniwemu pływaniu? Oceanarium w Niechorzu to dobry adres na taką wycieczkę. Tutaj w 20 zbiornikach mieszają m.in. mureny, piranie, pyszczaki, zebrasomy żółte i wiele innych gatunków, których nazw prawdopodobnie nie znamy. Ciekawa atrakcja dla dzieci również na niepogodę, gdy deszcz przegoni nas z plaży.

rewal atrakcje dla dzieci gdzie z dzieckiem oceanarium niechorze opinie ceny bilety

 • Zoombieland, Rewal

I na koniec coś dla fanów deszczyku emocji i… zombiaków. Tuż obok Parku Wieloryba mieści się Zoombieland – mroczna kraina, w której królują olbrzymie pająki, szkielety i inne postaci napawające nas strachem. Kto z rodziny odważy się wejść, a kto poczeka na zewnątrz?

Najciekawsze atrakcje dla dzieci gminy Rewal: 

 1. Park Wieloryba, Rewal
 2. Magiczny Labirynt w Polu Kukurydzy, Rewal
 3. Multimedialne Muzeum na Klifie i ruiny kościoła, Trzęsacz
 4. Nadmorska Kolej Wąskotorowa
 5. Park Linowy Gibon, Rewal 
 6. Park Miniatur Latarni Morskich, Niechorze
 7. Latarnia morska, Niechorze
 8. Motylarnia, Niechorze
 9. Oceanarium, Niechorze
 10. Zoombieland, Rewal

Niektóre z powyższych atrakcji są czynne w okresie wakacyjnym – dokładne daty otwarcia warto zweryfikować przed przyjazdem. A jakie Wy atrakcje dla dzieci w gminie Rewal uznajecie za najciekawsze? Czekamy na Wasze komentarze.

 

1 comment

Leave Comment