Park Miniatur Latarni Morskich Niechorze

Atrakcje dla dzieci Niechorze

Na polskim wybrzeżu znajduje się wiele pięknych latarni. Ale jest tylko jedno takie miejsce, w którym możemy zobaczyć je wszystkie za jednym razem.

Niegdyś niezbędne drogowskazy umożliwiające marynarzom bezpieczne dotarcie do celu, dziś już w dużej mierze zabytki. Jednak urok latarni nadal nie przemija i każdego roku są odwiedzane przez tysiące turystów. Wciąż działa magia światła pośród nocy, będącego jedynym punktem odniesienia, a często też i ratunkiem. Jedna z latarni mieści się w Niechorzu. Kurort ten należy do najpopularniejszych w zachodniej części Pomorza. Właśnie tutaj powstał Park Miniatur Latarni Morskich, który pozwala poznać te niezwykłe budowle bez konieczności podróżowania po całym wybrzeżu. Taki sposób zwiedzania jest z całą pewnością mniej uciążliwy dla rodzin z małymi dziećmi.

Latarnie morskie Niechorze

​Atrakcje Niechorze: Park Miniatur Latarni Morskich

Parku położony jest bardzo plisko tutejszej plaży. Zobaczymy w nim modele wszystkich polskich latarni w skali 1:10. Odwzorowane są one niezwykle wiernie, wykonane z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Można nacieszyć oczy najwyższą polską latarnią w Świnoujściu bez zadzierania głowy do góry, albo też obejrzeć dokładnie najmniejszą latarnię w Jastarni. Są tu także latarnie już nie działające i niedostępne do zwiedzania, lub takie, które nie dotrwały do naszych czasów. Tylko te modele mogą więc nam je przybliżyć. Mamy tu nawet polskie latarnie, które nie znajdują się na terenie kraju, a na stacjach polarnych (Arctowski i Hornsund). Nie mogło też zabraknąć modelu miejscowej latarni z Niechorza. Prócz tego zobaczyć można tu także repliki innych obiektów związanych z morzem, jak najsłynniejszy polski okręt podwodny ORP Orzeł czy pływający po Bałtyku latarniowiec Adlergrund. Przy wszystkich modelach ustawiono tablice informacyjne, po parku oprowadza przewodnik. Na miejscu działa też sklepik z pamiątkami i punkt gastronomiczny. Wszystko to w otoczeniu zieleni i pięknie zaprojektowanych klombów kwiatowych.

Atrakcje dla dzieci zachodniopomorskie

Ceny biletów Park Miniatur Latarni Morskich Niechorze

osoby dorosłe – 19 zł 
seniorzy, studenci i niepełnosprawni – 17 zł
młodzież (14-18 l.) – 16 zł
dzieci do lat 14 – 15 zł
bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe + dzieci) – 55 zł

Grupy powyżej 15 osób – 10% zniżki. Jeden opiekun na grupę ma wstęp wolny.