Nadmorska Kolej Wąskotorowa Rewal

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Dzieci uwielbiają przejażdżki ciuchcią. A gdy mogą podróżować nią nad morzem, radość staje się jeszcze większa. Właśnie dlatego, koniecznie musicie odwiedzić Nadmorską  Kolej Wąskotorową, za którą odpowiedzialna jest gmina Rewal! Sprawdźcie, jak wygląda to wszystko!

Na sam początek nieco historii: po raz pierwszy gryficka wąskotorówka wyjechała w trasę w 1896 roku. Wówczas, choć trudno dziś to sobie wyobrazić, tempo przejazdów było uważane za bardzo szybkie. Niestety, z biegiem lat okazało się niewystarczające, a kolej zaczęła podupadać. Z pewnością miało to związek z tym, że wszyscy zaczęli żyć coraz prędzej, a wąskotorówka wciąż poruszała się swoim rytmem. Na szczęście kolej została wpisana do rejestru zabytków, a następnie przejęła ją gmina Rewal, która zaczęła prowadzić turystyczne przejazdy pasażerskie. I okazało się, że tempo ciuchci wcale nie jest za wolne, a wręcz idealne do podziwiania wspaniałego nadmorskiego krajobrazu.

Gryficka Kolej Dojazdowa zachodniopomorskie atrakcje

​Atrakcje i Trasa Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Dzięki dotacjom unijnym udało się zmodernizować linię kolejową Gryfice-Pogorzelica wraz z taborem i kilkoma dworcami kolejowymi. Obecnie Nadmorska Kolej Wąskotorowa dysponuje nowoczesną infrastrukturą, która jednak nie straciła nic ze swojego niepowtarzalnego uroku. Ale co najważniejsze, w sezonie letnim przewozi turystów między popularnymi nadmorskimi kurortami. Jest zarówno świetnym środkiem transportu, jak i pomysłem na wycieczkę krajoznawczą z pięknymi widokami. Sprawdźcie film poniżej, aby zobaczyć jak wygląda taka wycieczka!

Obsługuje dwie trasy – między Gryficami a Pogorzelicą jeździ tylko pierwszy i ostatni kurs (podróż trwa około 2 godzin), a w ciągu dnia porusza się między Pogorzelicą a Trzęsaczem, na 10-kilometrowym, „morskim” odcinku (podróż trwa około 35 minut). Przy trasie znajduje się wiele atrakcji turystycznych, m.in. aquapark w Pogorzelicylatarnia morska w Niechorzu, Park Wieloryba w Rewalu czy Muzeum na Klifie w Trzęsaczu. Sami widzicie, że jest to wręcz idealna opcja na zobaczenie województwa zachodniopomorskiego od wcześniej nieznanej strony. Bo tak naprawdę: czy kiedykolwiek zdecydowaliście się na wycieczkę po atrakcjach z pomocą... pociągu?

Rewal kolej wąskotorowa - atrakcje dla dzieci

Czytaj także: 

Zachodniopomorskie – gdzie z dzieckiem?

Ceny biletów Nadmorska Kolej Wąskotorowa Rewal

Trasa Trzęsacz-Pogorzelica

 • Przejazd w jedną stronę - 23 zł
 • Przejazd w tam i z powrotem  - 31 złBilet rodzinny dla 3 osób
  • Przejazd w jedną stronę - 59 zł
  • Przejazd tam i z powrotem  - 71 zł
  Bilet rodzinny dla 4 osób
  • Przejazd w jedną stronę - 74 zł
  • Przejazd tam i z powrotem  - 90 zł

Trasa Gryfice-Pogorzelica (do kupienia tylko między Gryficami a Dreżewem)

 • Przejazd w jedną stronę (pierwszym kursem) - 18 zł
 • Przejazd powrotny (ostatnim kursem) - 18 zł
 • Przejazd tam i z powrotem (pierwszym i ostatnim kursem) - 27 zł

Dzieci do lat 4 – przejazd bezpłatny.

Rozkład jazdy Nadmorska Kolej Wąskotorowa Rewal

rodzinne atrakcje dla dzieci nadmorska kolej wąskotorowa ceny opinie

Lokalizacja Nadmorska Kolej Wąskotorowa Rewal