Park Wieloryba Rewal

Park rozrywki Rewal

Spędzając wczasy nad morzem, warto dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Taką szansę daje nam Park Wieloryba w Rewalu, który odkrywa przed gośćmi tajemnice rodzimego Bałtyku, ale także innych mórz i oceanów. Sprawdźmy więc, co czeka na nas w Rewalu, a dokładniej - w Parku Wieloryba! Zaczynamy!

Polskie wybrzeże jest zdecydowanie najczęściej odwiedzanym przez turystów regionem w Polsce. W sezonie letnim plaża i morskie kąpiele stanowią ogromną atrakcję i przyciągają tysiące spragnionych. Ale korzystając z dobrodziejstw morza, często nie zdajemy sobie sprawy, jak wygląda w nim życie i na ile zagrożeń jest narażone. Właśnie dlatego, tak ważne jest szerzenie świadomości o tym, coby nie patrzeć - negatywnym zjawisku. Park Wieloryba w Rewalu pozwala poznać morską florę i faunę, jednocześnie gwarantując świetną zabawę dla całej rodziny. Nauka połączona z rozrywką zawsze zdaje egzamin!

Atrakcje dla dzieci Rewal

​Atrakcje Park Wieloryba Rewal

Cały park podzielony jest na cztery krainy tematyczne, wszystkie jednak nawiązują do morskiego świata. Pierwsza z krain to „Bałtyk”. Tutaj poznamy ssaki i ryby żyjące w naszym morzu, lecz to nie wszystko! Na miejscu dowiemy się też, dlaczego jest tak mało słone i jak ważne jest dbanie o czystość na jego wodach. Następnie możemy odwiedzić krainę „Giganci z oceanów”, w której zobaczymy ogromne modele wielorybów, rekinów czy kałamarnic. Te niezwykłe zwierzęta robią naprawdę duże wrażenie, nawet jeżeli nie są prawdziwe. Zobaczymy też „Potwory z głębin” – najbardziej zaskakujące wyglądem stworzenia żyjące w oceanicznych głębiach. Założymy się z was, że przynajmniej jedno z nich

Sprawdź także nasz artykuł:

Zachodniopomorskie – gdzie z dzieckiem?

Niektóre z nich są naprawdę przerażające, jak choćby zwisłoszczęki, których nazwa już daje wiele do myślenia. Ostatnią krainę stanowią „Piraci i papugi”. Tu spotkamy legendarnych korsarzy z ich nieodłącznymi papugami. Można tu również odwiedzić statek piracki i wyruszyć na poszukiwanie cennego skarbu z piratką Jenny i piratem Maksem. Na dzieciaki czeka świetna zabawa, po której zostaną mianowane na pirata. Do dyspozycji maluchów jest tez duży plac zabaw ze zjeżdżalniami, dmuchanym zamkiem i plażową piaskownicą. Niezależnie od wieku, każdy maluch znajdzie tu coś dla siebie!

Rodzinne atrakcje zachodniopomorskie

Ceny biletów Park Wieloryba Rewal

  • Bilet normalny: 31 zł
  • Bilet ulgowy (osoby poniżej 18 lat, studenci, emeryci): 24 zł
  • Bilet rodzinny 2+1: 79 zł
  • Bilet rodzinny 2+2: 97 zł
  • Bilet rodzinny 2+3: 115 zł

Godziny otwarcia Park Wieloryba Rewal

  • lipiec, sierpień: od 10:00 do 18:00

Dojazd do Park Wieloryba Rewal

Park Wieloryba w Rewalu położony jest w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego. Dojazd na miejsce najłatwiejszy jest przy pomocy drogi krajowej 102, łączącej Międzyzdroje i Kołobrzeg.

Być może zainteresuje was ten artykuł:

Nadmorska Kolej Wąskotorowa Rewal