Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Papugarnia Egzotyczne Zakopane rodzinne atrakcje

Zakopane to nie tylko chodzenie po górach i spacerowanie po Krupówkach! Jeżeli nam w to nie wierzycie, to dzisiejszy artykuł powinien stanowić dla was idealną nauczkę! Być może o tym nie wiecie, lecz największa w województwie małopolskim papugarnia znajduje się właśnie w Zakopanem i stanowi świetną atrakcję dla rodzin z dziećmi, lecz nie tylko! Zapraszamy do lektury tego artykułu i sprawdzenia tego, co skrywa w sobie ta niezwykła atrakcja!

Jak dobrze wiecie, jedna z letnich stolic Polski – Zakopane – może zaoferować turystom bardzo wiele i to nie tylko w zakresie pieszych wycieczek wśród tatrzańskich szczytów. Oczywiście na pierwszy plan wysuwają się tu wspaniałe góry, których nie sposób pominąć, ale nie brak także typowo rodzinnych atrakcji, pozwalających na beztroską zabawę, nawet podczas nieprzyjaznych warunków pogodowych. Wśród nich wyróżnia się położona nieco na uboczu, z dala od zgiełku Krupówek, papugarnia Egzotyczne Zakopane. To nie tylko największy tego typu obiekt w tym mieście, ale i w całym województwie, przez co koniecznie musicie go odwiedzić w rodzinnym gronie! Co jednak czeka na nas w jego wnętrzach!

atrakcje dla dzieci Zakopane

Na świetnie zorganizowanych tu 280 metrach kwadratowych powierzchni można podziwiać tutaj około 100 różnych papug, wśród których są zarówno nieduże lorysy górskie, bajecznie kolorowe konury słoneczne i ognistobrzuche, jak i wielkie ary. Spotkamy tutaj również egzotyczne wiewiórki kanadyjskie, trójbarwne wiewiórki z Borneo, susły Richardsona, a także sympatycznego żółwia Solomona. Naprawdę nie brakuje tu ciekawych okazów zwierząt, jak sami zresztą zapewne zauważyliście!

Sprawdź też koniecznie nasz artykuł:

Gdzie w góry z dzieckiem? Szlaki na lato!

Co ważne, w papugarni zwierzęta poruszają się swobodnie po otwartej przestrzeni, przez można je więc karmić ( na miejscu czeka na nas specjalna karma do zakupienia za drobną opłątą), a także robić sobie z nimi bezpośrednie zdjęcia. Czasem nawet przysiadają komuś na ramieniu czy dłoni, czego nie tylko nie warto się bać, ale wręcz też oczekiwać tego! Dla dzieciaków to ogromna frajda, a nie często też pamiątka na całe życie!

rodzinne atrakcje Zakopane

Godziny otwarcia Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Papugarnia Egzotyczne Zakopane otwarta jest w następujących godzinach.
 • codziennie – 10:00 - 19:00

Ceny biletów Papugarnia Egzotyczne Zakopane

 • BILET NORMALNY - 19 zł / os.
 • BILET ULGOWY - 15 zł / os. (obowiązuje dla dzieci, studentów, emerytów i rencistów)
 • DZIECI DO LAT 2 - wstęp bezpłatny
BILETY RODZINNE:
 • 1 dorosły + 1 dziecko - 31 zł
 • 1 dorosły + 2 dzieci - 40 zł
 • 2 dorosłych + 1 dziecko - 44 zł
 • 2 dorosłych + 2 dzieci - 56 zł

BILET GRUPOWY:

 • GRUPOWY NORMALNY (POWYŻEJ 12 osób) - 15 zł
 • GRUPOWY ULGOWY (POWYŻEJ 12 osób) - 11 zł
 • KARMA DLA PTAKÓW - 3 zł

Lokalizacja Papugarnia Egzotyczne Zakopane

 

Koniecznie przeczytaj też przygotowany przez nas artykuł:

Zakopane – atrakcje dla dzieci – TOP 18