Zakopane – atrakcje dla dzieci

Zakopane rodzinne atrakcje

Najpopularniejszy górski kurort w Polsce – Zakopane – posiada niezwykle szeroką ofertę atrakcji turystycznych, w tym również wiele atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych.

Kiedy pada słowo „Tatry”, większość Polaków myśli od razu „Zakopane”. I to się już chyba nie zmieni. Zarówno latem, jak i zimą do Zakopanego przyjeżdżają tysiące turystów, w tym wiele rodzin. Nie muszą się obawiać, że ich dzieci będą się nudzić, nawet jeśli pogoda nie będzie dopisywać lub maluchy nie przepadają za górskimi wyprawami czy narciarskimi zjazdami. O każdej porze znajdą tu dla siebie ciekawe zajęcie.

Zakopane atrrakcje dla dzieci

Zakopane jest o tyle ciekawym kurortem, że część atrakcji powstała tu naturalnie, jak szlaki turystyczne i narciarskie trasy zjazdowe. Rozbudowywana wokół takich miejsc infrastruktura sportowa i turystyczna stanowi dziś wspaniałe źródło zabawy także dla dzieci. Natomiast bliskość malowniczego Dunajca pozwala też wybrać się na rodzinny spływ. Kolejka na Kasprowy Wierch – prawdopodobnie najpopularniejsza kolejka linowa w Polsce – daje maluchom możliwość zasmakowania wysokich gór nawet wtedy, gdy nie są jeszcze gotowe na wyprawę.

Zakopane rodzinne atrakcje

Podobnie jest z koleją linowo-terenową na Gubałówkę, z tym że tutaj szczyt nie jest tak wysoko położony, a wokół niego znajduje się wiele dodatkowych atrakcji. Znajduje się tu m.in. park linowy Złota Grań z kilkoma ciekawymi trasami, przystosowanym także do wymagań małych dzieci, kolejką tyrolską, strzelnicą i tunelem paintballowym. Tuż obok działa zjeżdżalnia grawitacyjna długości 750 m. Z Gubałówki można krótkim spacerem przejść na Butorowy Wierch, gdzie działa wyciąg krzesełkowy. Natomiast przy dolnej stacji kolejki na Gubałówkę działa sezonowy Park Rozrywki Letnia Zabawa. Maluchy mogą tu poskakać na euro bungee, popływać na małych łódeczkach, pojeździć na samochodzikach, pobawić się w kulach wodnych. Jest tu też małpi gaj, plac zabaw i dmuchana zjeżdżalnia. W okolicach Gubałówki działa też zimowy park rozrywki Snow Zabawa. Można w nim m.in. pojeździć na mini skuterze śnieżnym, na pontonie ciągniętym przez skuter, na torze saneczkarskim lub na torze snowtubingowym.

Gubałówka Zakopane atrakcje dla dzieci

Od podnóża Gubałówki potrzeba tylko kilka kroków, żeby dostać się na Krupówki – najbardziej popularne, ale też najbardziej zatłoczone miejsce w Zakopanem. Dzieci na pewno znajdą coś dla siebie na licznych straganach z regionalnymi pamiątkami, ubraniami, słodyczami czy żywnością regionalną. Jednak nie wszystkie sprzedawane tutaj rzeczy są wartościowe, trzeba też uważać, żeby dzieci nie wpadły w trans, powtarzając „mamo, tato kup mi…”. Na Krupówkach jest wiele atrakcji różnego rodzaju, od automatów, przez możliwość zrobienia sobie zdjęcia z białym misiem, aż do czynnej w sezonie letnim Wystawy Figur Woskowych, na której można zobaczyć Alberta Einsteina czy Marylin Monroe. Po przejściu Krupówek można udać się w kierunku kompleksu skoczni narciarskich, w którym króluje Wielka Krokiew. Zimą odbywają się na niej konkursy Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, a przez cały rok można wjechać na szczyt wyciągiem krzesełkowym i podziwiać piękny widok. Pod Wielką Krokwią działa zjeżdżalnia pontonowa o długości 250 m.

Zakopane atrakcje dla dzieci

Zakopane posiada też ciekawe atrakcje na wypadek niepogody (chociaż nie tylko). Działa tutaj aquapark z mnóstwem wodnych atrakcji oraz sala zabaw Małpi Gaj z labiryntami, zjeżdżalniami, basenami z piłeczkami i grami.

Zakopane rodzinne atrakcje