Kujawsko-pomorskie: atrakcje dla dzieci-co zobaczyć?

najlepsze atrakcje kujawskopomorskie opinie

Województwo Kujawsko-Pomorskie nie zawsze jest na liście podczas planowania rodzinnych wyjazdów, a to jak się okazuje… Kujawy mają niezwykle dużo do zaoferowania nie tylko dorosłym, ale też i dzieciom, poszukującym przygody! Właśnie dlatego, dziś pokażemy wam, co warto odwiedzić, gdy znajdziecie się w okolicy! Sprawdźcie nasze top 10… i nie tylko!Bydgoszcz atrakcje dla dzieci

 1. Planetarium Toruń

  Odwiedzając województwo kujawsko-pomorskie na pewno odwiedzicie jedno z jego największych miast, czyli Toruń. A skoro mowa o miejscu pracy jednego z największych astrologów — Mikołaja Kopernika, to nie sposób, abyście odpuścili wizytę w Planetarium! To tutaj dzieci mogą poznać lepiej świat w perspektywie planety, ale też nawet całych galaktyk. planetarium torun najlepsze atrakcje kujawskopomorskie opinie

  Dzieci na pewno docenią przeróżne projekcje wyświetlane na kopule w technice 360D, co łączy w sobie wrażenia wizualne z nauką. Podczas wizyty zaznajomimy się z informacjami na temat budowy planet, tajemnic całych gwiazdozbiorów i nie tylko! Gwarantujemy wam, że wizyta w tym miejscu jest zawsze świetnym pomysłem, a będzie to jeszcze lepsze, gdy wasze dziecko aktualnie przeżywać będzie fascynację otaczającym go światem! Dobra zabawa gwarantowana!

 2. Muzeum Historii Mydła i Brudu

  Przenosimy się teraz do pobliskiej Bydgoszczy i poznajemy historię… higieny osobistej na przestrzeni lat! Bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu to UNIKALNE w skali całej Europie miejsce, skupiające się na - jak można się domyśleć - historii mydła i higieny osobistej! Wbrew pozorom, miejsce w którym powstało to muzeum wcale nie jest przypadkowe, gdyż miasto Bydgoszcz niegdyś była prawdziwym potentatem produkcji mydła! muzeum mydla i brudu bydgoszcz najlepsze atrakcje kujawskopomorskie opinie

  Na miejscu czeka na was szereg atrakcji, takich jak wystawa prezentująca pierwowzory sprzętu do prania, prysznica, czy kolekcję mydeł z całego świata! Zdecydowanie najciekawszą zabawą będzie wzięcie udziału w warsztatach, na których spróbujecie swoich sił w praniu na tarce czy… produkcji własnego mydła, które możecie zabrać do domu!

  Więcej na: Muzeum Mydła i Historii Brudu Bydgoszcz

 3. Manufaktura Cukierków w Toruniu

  Wracamy do Torunia aby pokazać wam prawdopodobnie najsłodszą atrakcje województwa kujawsko-pomorskiego, czyli Manufakturę Cukierków. Cukierki produkowane w tym miejscu są naprawdę zróżnicowane, a my możemy przebierać w około 80 smakach i aż 150 wzorach (wśród nich uśmiechnięte buźki, bohaterowie bajek i nie tylko), co zdecydowanie sprawia, że każdy z nas może wybrać swoje ulubione cukierki! manufaktura cukierkow torun najlepsze atrakcje kujawskopomorskie opinie Co jednak najważniejsze, słodycze wyrabiane w tym miejscu składają się w 95% z naturalnych składników i nie mają w sobie glutenu. Tak więc jeżeli musicie zaopatrzyć się w słodką przekąskę na dalsze zwiedzanie Kujaw, to zróbcie zapasy w Manufakturze Cukierków!  
 4. Park Linowy Włocławek

  Włocławek również skrywa w sobie nieco ciekawych atrakcji, a jedną z najciekawszych jest lokalny Park Linowy. Na jego terenie znajdziecie aż 5 zróżnicowanych tras, które dostosowane są do sprawności fizycznej oraz wrażeń, jakie chcemy osiągnąć! park linowy wloclawek najlepsze atrakcje kujawskopomorskie opinie Na miejscu, możecie wybrać jedną z następujących tras:
  1. trasa zielona (dla najmłodszych maluchów)
  2. trasa niebieska (dla dzieci o wzroście minimum 120 centymetrów)
  3. trasa żółta (dedykowana dla rodzin z dziećmi)
  4. trasa czerwona (przeszkody są tu nieco trudniejsze)
  5. trasa czarna (przeznaczona dla najbardziej ekstremalnych miłośników wspinaczki)
 5. Żywe Muzeum Piernika Toruń

  Odwiedzając Toruń, na pewno pomyślicie o przynajmniej jednorazowym skosztowaniu lokalnych pierników, będących chluba tego miasta. A gdyby tak istniało muzeum, pozwalające wam na jeszcze lepsze poznanie tych pachnących smakołyków… Jeżeli szukacie czegoś takiego, to koniecznie musicie odwiedzić Żywe Muzeum Piernika! muzeum-piernika-torun najlepsze atrakcje kujawskopomorskie opinie

  Całe to miejsce pachnie ciastem i przyprawami korzennymi, a wy, jako odwiedzający możecie brać udział w przygotowywaniu pierników! Absolutnie każdy z was, niezależnie od wieku, znajdzie tu coś dla siebie! To nie jest zwykłe muzeum!

  Więcej na: Żywe Muzeum Piernika Toruń

   

 6. Muzeum Archeologiczne w Biskupinie

  Lekcje historii wcale nie muszą ograniczać się do kilkudziesięciu minut w szkole czy też czytania książek. Czasami po prostu warto odwiedzić historycznie ważne miejsca i zobaczyć na własne oczy, jak niegdyś żyli nasi przodkowie! biskupin-osada-najlepsze atrakcje kujawskopomorskie opinie Muzeum Archeologiczne w Biskupinie to wręcz świadectwo żywej historii! Znajdziecie tu rekonstrukcje chat sprzed setek czy tysięcy lat, przez co dzieci i dorośli mogą na własne oczy zobaczyć, jak niegdyś wyglądało tu życie, lecz to nie wszystko! Możecie także bez problemu wziąć udział w muzealnych zajęciach, które pozwolą wam na “przeniesienie się” do odległych czasów!
 7. Zoo w Bydgoszczy

  Zoo to jedna z tych atrakcji, która bez wątpienia zawsze trafia w gusta nie tylko dzieci, ale też i dorosłych. Wystarczy tylko zapytać: kto nie kocha oglądać niespotykanych na co dzień zwierząt? Odpowiedź jest dość prosta! Na terenie bydgoskiego zoo znalazło się miejsce aż dla 1000 zwierząt reprezentujących aż 204 gatunki! zoo bydgoszcz najlepsze atrakcje kujawskopomorskie opinie

  Dzieci będą mogły tu zobaczyć przeróżne gady, płazy, ryby, czy ssaki (nawet te rzadko spotykane jak żubry). Przy okazji, nie zapomnijcie o małym zoo, czyli specjalnym wybiegu, na którym najmłodsi będą mogli nakarmić zwierzęta! Tak, więc jeżeli potrzebujecie pewnej rozrywki dla dzieci, to bydgoski ogród zoologiczny będzie świetnym pomysłem!

 8. JuraPark Solec Kujawski

  JuraPark położony w Solcu Kujawskim stanowi świetny cel wycieczki nacechowanej na edukacje. Stworzona tu ścieżka dydaktyczną pozwoli dzieciom na poznanie tego, czym była era mezozoiczna! Zobaczycie, jak wyglądały dinozaury, dzięki doskonale odwzorowanym modelom, ale też poznacie ważne wydarzenia z życia na ziemi, dzięki tabliczkom dydaktycznym! park-dinozaurow-solec-kujawski-najlepsze atrakcje kujawskopomorskie opinie Oprócz tego, znajdziecie tu ogród zimowy (pełen roślin reliktowych), park owadów, kino 5D, w którym obejrzycie m.in. film o powstawaniu ziemi i nie tylko. A gdy wspomnimy o obecności placu zabaw, otrzymujemy miejsce, które na pewno oczaruje niejedno dziecko!

  Więcej na: JuraPark Solec Kujawski

     
 9. Centrum Nauki Młyn Wiedzy Toruń

  Toruńskie Centrum Nauki Młyn Wiedzy to niezwykle nowoczesny park naukowy, pozwalający na poczucie się jak naukowiec! Na miejscu dzieci (ale też i dorośli), mogą obejrzeć wystawy stałe “Rzeka” czy “O Obrotach” oraz niezwykle interesujące i angażujące odbiorcę wystawy czasowe!, jednak to nie wszystko! centrum-nauki-mlyn-wiedzy-torun-najlepsze atrakcje kujawskopomorskie opinie W Centrum Nauki Młyn Wiedzy stawia się nie tylko na wiedzę teoretyczną, ale też na jej wykorzystanie jej w praktyce! Na miejscu czeka na was szereg niezwykle ciekawych eksperymentów oraz interaktywnych stanowisk, które sprawią, że nauka stanie się niezwykle ciekawa! Tak kreatywnej możliwości spędzania czasu nie znajdziecie w całym województwie!

  Więcej na: Centrum Nauki Młyn Wiedzy Toruń-atrakcje, ceny, opinie

   
 10. Park Myślęcinek

  Ostatnią propozycją naszej listy najciekawszych będzie Leśny Park Kultury i Wypoczynku na Myślęcinku, dzielnicy Bydgoszczy. To wręcz idealne miejsce, gdy chcemy nieco uciec od zgiełku miasta i odpocząć na łonie natury w rodzinnym gronie.

  Ten największy (!) w naszym kraju park miejski to idealne miejsce na pokazanie dzieciom tego, że istnieje zabawa bez obecności tabletów, telefonów czy komputerów! Na miejscu czeka na was, chociażby park rozrywki dla najmłodszych, kolejka parkowa czy nawet zrekonstruowane modele dinozaurów, robiących niemałe wrażenie na odwiedzających!

  Więcej na: 

  Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy

 

Czy to wszystko?

Możecie zapewne zastanawiać się nad tym, czy to wszystko, co oferuje województwo kujawsko-pomorskie dla rodzin z dziećmi. Otóż oczywiście, że nie! To, co dziś przedstawiliśmy to zaledwie szczyt góry lodowej rozrywki! Jeżeli potrzebujecie więcej, to koniecznie sprawdźcie dwa artykuły, do których linki znajdziecie poniżej!

Toruń – atrakcje dla dzieci

Bydgoszcz – najlepsze atrakcje dla dzieci

Które atrakcje w województwie kujawsko-pomorskim są waszymi ulubionymi? Dajcie znać w komentarzach!