JuraPark Solec Kujawski

Jura Park Solec Kujawski

Parki dinozaurów są doskonałym dowodem na to, że zdobywanie wiedzy może być jednocześnie niezwykle emocjonujące. Ale JuraPark w Solcu Kujawskim daje nam dużo więcej możliwości rozrywki i nauki.

Ogromne modele dinozaurów prezentują się niezwykle efektownie, ale nie są przecież tylko po to, żeby wywoływać zdumienie. Bardzo ważnym elementem JuraParku jest także działalność edukacyjna, prowadzona w bardzo atrakcyjny sposób. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma tu miejsca na zabawę – wręcz przeciwnie! Cała masa dodatkowych atrakcji dla dzieci zapewnia miło spędzony czas. A wszystko to w otoczeniu pięknej przyrody.

Park dinozaurów Solec Kujawski

Atrakcje Jura Park Solec Kujawski

Centralnym punktem JuraParku jest ścieżka edukacyjna, przy której poznać można życie sprzed milionów lat. Podczas spaceru zobaczymy ponad 100 precyzyjnie wykonanych modeli dinozaurów wraz z opisującymi ich życie tablicami informacyjnymi. Możliwe jest też zwiedzanie z przewodnikiem. Zanim jednak staniemy oko w oko z pradawnymi gadami, warto odwiedzić Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha z wyjątkowo bogatą kolekcją skamielin. Eksponatami są tu też kości czy nawet całe szkielety dinozaurów i ryby pancernej, model mamuta oraz neolityczne dzieła sztuki. Częścią muzeum jest też Ogród Zimowy z reliktowymi roślinami, które istniały już w okresie panowania dinozaurów. 

JuraPark oferuje jednak znacznie więcej. Jest tu także park owadów, duży i dobrze wyposażony plac zabaw oraz pełen automatów do gier i nowoczesnych urządzeń park rozrywki. Można w nim przejechać się kolejką i poskakać na eurobungy. Dużych emocji dostarczy też kino 5D z filmami prezentującymi m.in. teorię powstania wszechświata. Poza tym jest tu sklepik z pamiątkami i Restauracja Jaskiniowa.

Park rozrywki JuraPark

Ceny biletów JuraPark Solec Kujawski

Sezon letni

normalny – 28 zł
ulgowy – 22 zł 
rodzinny (2 os. dorosłe i dwoje dzieci do lat 12) – 85 zł
grupowy (min. 25 os.) – 18 zł/os.
dzieci do lat 4 – wstęp wolny

Sezon jesienno-zimowy – 10 zł