JuraPark Solec Kujawski

Jura Park Solec Kujawski

Parki dinozaurów są doskonałym dowodem na to, że zdobywanie wiedzy może być jednocześnie niezwykle emocjonujące. A wszyscy powinni wiedzieć o tym, że nie istnieje lepszy sposób na naukę niż... zabawa! Ale to nie wszystko - JuraPark w Solcu Kujawskim daje nam dużo więcej możliwości rozrywki i nauki. Warto zobaczyć co do zaoferowania ma ten park rozrywki JuraPark! Czytajcie dalej nasz artykuł!

Ogromne modele dinozaurów prezentują się niezwykle efektownie, ale nie są przecież tylko po to, żeby wywoływać zdumienie lub zaniepokojenie u odwiedzających. Bardzo ważnym elementem JuraParku jest także szeroko pojęta działalność edukacyjna, prowadzona w bardzo atrakcyjny sposób. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma tu miejsca na zabawę – wręcz przeciwnie! Cała masa dodatkowych atrakcji dla dzieci zapewnia miło spędzony czas. A wszystko to w otoczeniu pięknej przyrody... tutaj po prostu trzeba zajrzeć!

Park dinozaurów Solec Kujawski

Atrakcje Jura Park Solec Kujawski

Centralnym punktem JuraParku jest ścieżka edukacyjna, przy której poznać można życie sprzed milionów lat. Podczas spaceru zobaczymy ponad 100 precyzyjnie wykonanych modeli dinozaurów wraz z opisującymi ich życie tablicami informacyjnymi. Możliwe jest też zwiedzanie z przewodnikiem. Zanim jednak staniemy oko w oko z pradawnymi gadami, warto odwiedzić Muzeum Ziemi im. Karola Sabatha z wyjątkowo bogatą kolekcją skamielin. Niezwykle interesującymi eksponatami są tu też kości czy nawet całe szkielety dinozaurów i ryby pancernej, model mamuta oraz neolityczne dzieła sztuki. Częścią muzeum jest też Ogród Zimowy z reliktowymi roślinami, które istniały już w okresie panowania dinozaurów.

JuraPark oferuje jednak znacznie więcej, niż atrakcje, o których właśnie wspomnieliśmy. Jest tu także park owadów, duży i dobrze wyposażony plac zabaw oraz pełen automatów do gier i nowoczesnych urządzeń park rozrywki. Można w nim przejechać się kolejką i poskakać na eurobungie. Dużych emocji dostarczy też kino 5D z filmami prezentującymi m.in. teorię powstania wszechświata. Poza tym jest tu sklepik z pamiątkami (koniecznie tu zajrzyjcie) i Restauracja Jaskiniowa.

Park rozrywki JuraPark

Ceny biletów JuraPark Solec Kujawski

 
  • aktualne ceny biletów wyłącznie na oficjalnej stronie Jura Parku Solec Kujawski

 

Godziny otwarcia JuraPark Solec Kujawski

Poniedziałek- Środa nieczynne
Czwartek-Piątek 10:00-16:00
Sobota-Niedziela 10:00-17:00
Podane godziny pracy mogą ulec zmianie z uwagi na czynniki niezależne organizatora.

Lokalizacja JuraPark Solec Kujawski

Poniżej znajdziecie mapę z dokładną lokalizacją JuraPark w Solcu Kujawskim.

Sprawdź także nasz artykuł:

Bydgoszcz i rodzinne gry miejskie – pomysł na weekend