Jarmarki Bożonarodzeniowe Warszawa 2023

Już od  25 listopada w Warszawie rozpoczną się Jarmarki Bożonarodzeniowe. Grzane wino, świąteczne dekoracje i pyszne jedzenie to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała dla nas stolica.  Uliczki Starego Miasta wypełnią się niezwykłymi zapachami, wyjątkowymi świątecznymi ozdobami oraz rękodziełem, którego trudno szukać w innych miejscach. W tym roku możemy spodziewać się wysokiej frekwencji, w końcu każdy z nas tęskni za magią bajkowej atmosfery Świąt!

Gdzie na Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie?

Największym wydarzeniem w stolicy jest Jarmark Barbakan Rzemiosłem Zdobiony. To wydarzenie od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy tłumnie odwiedzają Stare Miasto. Drobniejsze wydarzenia organizowane są również w galeriach handlowych. Jednak trudno nie odnieść wrażenia, że w Warszawie nie ma aż tak bogatego w atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego jak chociażby te w Gdańsku czy we Wrocławiu. W obu tych miastach wydarzenia te stały się już zimowym symbolem turystycznym, a ich popularność, program i ilość atrakcji z roku na rok pozytywnie zaskakuje.

Jarmark Barbakan Rzemiosłem Zdobiony

  • 25.11.2022-6.01.2023

25 listopada rozpocznie się Jarmark Rzemiosłem Zdobiony. Ten Jarmark Świąteczny ma już swoją tradycję i udało mu się odczarować niechlubne oblicze tandetnych jarmarków, jakie pamiętamy jeszcze z lat 90′ – otrzymał za to nominację w plebiscycie „Grube Ryby 2018„, organizowanym przez Radio Kolor. Wydarzenie odbędzie się na Starym Mieście i potrwa aż do 6 stycznia 2023 roku.

Podczas Jarmarku będziemy mogli podziwiać wyroby rzemieślnicze wystawców polskich i zagranicznych. W ofercie znajdziemy między innymi ubrania, nakrycia głowy, dekoracje świąteczne czy ręcznie malowane bombki. Nie zabraknie także zabawek dla najmłodszych.

Sprawdź koniecznie:
warszawa-z-dzieckiem-Smart-Kids-2023

Miłośnicy jedzenia również znajdą coś dla siebie podczas Jarmarku. Będziemy mogli uraczyć się grzanym winem i gorącą czekoladą, wędlinami litewskimi, turecką chałwą, kurtoszem węgierskim czy naleśnikami. Bez względu na kulinarne upodobania z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Będą one mogły wziąć udział w warsztatach ceramicznych, wysłać list do Świętego Mikołaja czy obejrzeć pokaz tradycyjnego kowalstwa.

Taki Jarmark Świąteczny jest świetną okazją ku temu, aby przyjemnie spędzić czas w rodzinnym gronie i odpocząć od codziennych problemów. W świątecznym klimacie możemy także zakupić podarunki dla najbliższych.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie atrakcje Jarmark 2022 Warszawa

Jarmark Świąteczny w Atrium Reduta

Świąteczny jarmark w Centrum Handlowym Atrium Reduta odbędzie się w dniach 11-23 grudnia! To właśnie na nim najdziecie praktyczne prezenty, których nie powstydziłby się sam Mikołaj. Na jarmarku kupicie nie tylko czapki, kapcie, rękawiczki czy świąteczne ozdoby, ale także artykuły spożywcze takie jak wędliny, miody, ser, ciasta czy sękacze. Takie zakupy na pewno sprawią, że nasze świąteczne stoły będą jeszcze smaczniejsze. Stoiska będą lokalizowane na poziomie 0, w pasażu głównym i czynne w godzinach otwarcia galerii.

jarmark świąteczny Warszawa Atrium Reduta 2021

 

Szukasz Jarmarku w innej lokalizacji? Sprawdź koniecznie inne

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce