Jarmarki Bożonarodzeniowe Warszawa 2024

Już od  26 listopada w Warszawie rozpoczną się Jarmarki Bożonarodzeniowe. Grzane wino, świąteczne dekoracje i pyszne jedzenie to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała dla nas stolica.  Uliczki Starego Miasta wypełnią się niezwykłymi zapachami, wyjątkowymi świątecznymi ozdobami oraz rękodziełem, którego trudno szukać w innych miejscach. W tym roku możemy spodziewać się wysokiej frekwencji, w końcu każdy z nas tęskni za magią bajkowej atmosfery Świąt!

Gdzie na Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie?

Największym wydarzeniem w stolicy jest Jarmark Barbakan Rzemiosłem Zdobiony. To wydarzenie od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców i turystów, którzy tłumnie odwiedzają Stare Miasto. Drobniejsze wydarzenia organizowane są również w galeriach handlowych. Jednak trudno nie odnieść wrażenia, że w Warszawie nie ma aż tak bogatego w atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego jak chociażby te w Gdańsku czy we Wrocławiu. W obu tych miastach wydarzenia te stały się już zimowym symbolem turystycznym, a ich popularność, program i ilość atrakcji z roku na rok pozytywnie zaskakuje.

Jarmark Barbakan Rzemiosłem Zdobiony

  • 26.11.2023-6.01.2024

26 listopada rozpocznie się Jarmark Rzemiosłem Zdobiony. Ten Jarmark Świąteczny ma już swoją tradycję i udało mu się odczarować niechlubne oblicze tandetnych jarmarków, jakie pamiętamy jeszcze z lat 90′ – otrzymał za to nominację w plebiscycie „Grube Ryby 2018„, organizowanym przez Radio Kolor. Wydarzenie odbędzie się na Starym Mieście i potrwa aż do 6 stycznia 2023 roku.

Podczas Jarmarku będziemy mogli podziwiać wyroby rzemieślnicze wystawców polskich i zagranicznych. W ofercie znajdziemy między innymi ubrania, nakrycia głowy, dekoracje świąteczne czy ręcznie malowane bombki. Nie zabraknie także zabawek dla najmłodszych.

Sprawdź koniecznie:
warszawa-z-dzieckiem-Smart-Kids-2023

Miłośnicy jedzenia również znajdą coś dla siebie podczas Jarmarku. Będziemy mogli uraczyć się grzanym winem i gorącą czekoladą, wędlinami litewskimi, turecką chałwą, kurtoszem węgierskim czy naleśnikami. Bez względu na kulinarne upodobania z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Będą one mogły wziąć udział w warsztatach ceramicznych, wysłać list do Świętego Mikołaja czy obejrzeć pokaz tradycyjnego kowalstwa.

Taki Jarmark Świąteczny jest świetną okazją ku temu, aby przyjemnie spędzić czas w rodzinnym gronie i odpocząć od codziennych problemów. W świątecznym klimacie możemy także zakupić podarunki dla najbliższych.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Warszawie atrakcje Jarmark 2022 Warszawa

 

Szukasz Jarmarku w innej lokalizacji? Sprawdź koniecznie inne

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce