Wystawa budowli z klocków LEGO – GLIWICE 2020

Stół najwieksza wystawa klockow lego gliwice atrakcje dla dzieci
Klocki LEGO to bez wątpienia jedna z najulubieńszych zabawek dzieci, niezależnie od ich wieku czy kreatywności. Właśnie dlatego powinniście rozważyć wizytę w Gliwicach, gdzie odbędzie się największa w Europie wystawa budowli z klocków LEGO! “Inwazja Gigantów”, bo tak brzmi myśl przewodnia tej międzynarodowej wystawy, naprawdę was zadziwi i być może sprawi, że znów pokochacie te kolorowe klocki! Co znajdziecie na ekspozycji tego cudownego wydarzenia? Sprawdźmy to! Inwazja Gigantów to jak już wspomnieliśmy, myśl przyświecająca wystawie, która odbędzie się w Gliwicach w terminie 12.09.2020 - 17.02.2021. Organizatorzy zadbali, by w czasach pandemii zapewnić zwiedzającym bezpieczeństwo. W tym celu przy interaktywnych budowlach przyciski zastąpione zostały czujnikami ruchu, poszerzono odstępy między gablotami, by zapewnić swobodne przejścia, a klocki w Wielkiej Strefie Zabawy są systematycznie ozonowane i dezynfekowane lampami UV. Należy pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie wystawy oraz o zachowaniu 1,5-metrowej odległości od innych zwiedzających.

Sprawdź również: Gliwice - atrakcje dla dzieci

Inwazja Gigantów Gliwice - co znajdziemy na ekspozycji?

Ekspozycja, jaka się tam pojawi jest w 100 procentach premierowa, gdyż żadna z makiet nie była dotąd pokazywana na Śląsku. Modele na niej obecne naprawdę imponują skalą, rozmachem i zarazem dokładnością wykonania. Jak mówi, Rafał Szymański, organizator tej wystawy: „jedne są gigantyczne ze względu na wielkość, natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek, czyli „gigantów” w swojej dziedzinie”. A jeżeli nie wierzycie, to sprawdźcie kilka najbardziej inspirujących i imponujących budowli, jakie tam na was czekają!
  • Rekonstrukcja 7-metrowego pojazdu Batmana, a zbudowanemu z 900.000 klocków, a Batmobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana.
Batmobil najwieksza wystawa klockow lego gliwice atrakcje dla dzieci
  • Imponujący wielkością (aż 5 metrów) i dbałością o każdy szczegół Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą z ponad 500.000 klocków, transportowana z USA
  • Katedra Notre Dame - o wyjątkowości i jednocześnie wielkości ekspozycji świadczy fakt, że zbudowany przez nas model został uznany za największy na świecie i wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.
Notre-Dame najwieksza wystawa klockow lego gliwice atrakcje dla dzieci
  • Galeria gwiazd i legend muzyki - a tam między innymi Grzegorz Markowski, Krzysztof Zalewski, Elvis Presley i Freddie Mercury
  • Anna i Robert Lewandowscy przestawieni nie w strojach sportowych, lecz w eleganckich kreacjach
  • Tomasz Gollob i jego motocykl zbudowani ze 170.000 klocków
  • Postacie inspirowane bohaterami książek i filmów o Harrym Potterze przedstawione w skali 1:1.
Postać insporowana Harrym Potterem najwieksza wystawa klockow lego gliwice atrakcje dla dzieci To oczywiście nie wszystko! Na miejscu czeka na nas też Siedem cudów świata, czyli najbardziej znane budowle świata, zarówno te starożytne (Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Posąg Zeusa), jak i nowe cuda (Wielki Mur Chiński, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu i Koloseum). Poza tym zajrzyjcie do Świata Bajek, gdzie czeka na was niezliczona ilość modeli inspirowanych najpopularniejszymi bohaterami bajek… a tam czekają na Flinstonowie, Minionki czy prawdziwy hit wystawy - ogromna makieta wzorowana na bohaterach bajki „Król Lew”! Na wystawie Inwazja Gigantów znalazło się także miejsce dla innych, ciekawych elementów ekspozycji. “Zmysły” to fascynujące modele ukazujące budowę narządów człowieka, dzięki którym poznajemy otoczenie. "Strefa gier" to miejsce idealne dla miłośników hitów komputerowych i planszowych takich jak Minecraft, Fortnite lub Monopoly. Minecraft najwieksza wystawa klockow lego gliwice atrakcje dla dzieci Na miejscu znajdziemy także FUN PARK - strefę zabawy klockami o powierzchni 300 metrów kwadratowych z krainą Friends, miastem Lego City i przestrzenią dla najmłodszych, gdzie mogą sprawdzić swoje umiejętności budowania!

3D Trick Gallery - bilet za 50% ceny!

Kupując bilet COMBO, otrzymamy też wstęp na drugą wystawę za 50% ceny na 3D Trick Gallery - największą w Polsce kolekcję obrazów 3D! Kilkadziesiąt interaktywnych obrazów, dedykowane oświetlenie, selfie standy i mnóstwo detali, które pozwolą stworzyć unikalne i wyjątkowe zdjęcia z Waszym udziałem! 3D Trick Gallery najwieksza wystawa klockow lego gliwice atrakcje dla dzieci

Koniecznie odwiedźcie Gliwice w terminie 12.09.2020 - 17.02.2021, a zabawa znajdzie was sama! Zapraszamy was na Inwazję Gigantów oraz 3D Trick Gallery!