Gdzie na weekend majowy z dzieckiem?

Gdzie na weekend majowy z dzieckiem

W tym roku weekend majowy nie wypada wyjątkowo korzystnie -  1 maja jest w niedzielę, jednak 3 maja wypada we wtorek, więc mimo wszystko możemy liczyć na kilkudniowy weekend. Majówka to świetny czas na weekendowy wypad z całą rodziną.

Spór o to, gdzie można spędzić wymarzony weekend majowy z dzieckiem, chyba nigdy się nie skończy. Każdy ma swoje ukochane miejsce i ciężko przekonać go do zmiany zdania. A niewątpliwie w Polsce można znaleźć wiele uroczych miejsc z ciekawymi atrakcjami, które świetnie nadają się nawet na krótsze wyjazdy. Zacznijmy zatem od naszego  wybrzeża, bo podczas majowego długiego weekendu przyjeżdża tu całkiem sporo turystów, jednak i tak nie tyle co latem, dlatego ceny są atrakcyjniejsze, a i korki mniejsze. Znajdziemy tutaj przede wszystkim to, co dzieciom nie znudzi się nigdy – plażę i morze. Jednak maj to idealny czas na aktywność - dlatego warto korzystać ze ścieżek rowerowych czy dłuższych spacerów nad morzem. Wiele nadmorskich miejscowości jest doskonale przygotowanych na przyjazd rodzin z dziećmi i posiada w swojej ofercie sporo atrakcji, zapewniając dobrą zabawę całej rodzinie. Dobrym przykładem jest tu chociażby Ocean Park we Władysławowie u nasady Półwyspu Helskiego czy ŁebaSea Park. Całe Pomorze to turystyczny raj dla rodzin z dziećmi - przeczytaj przewodnik po najciekawszych atrakcjach na Pomorzu.

Polecamy Pensjonat przyjazny dzieciom we Władysławowie Specjalna oferta: Weekend majowy 2021 z dziećmi nad morzem

Równie wielu zwolenników mają weekendowe wyjazdy w góry, jedno z nielicznych miejsc, w których jeszcze można spotkać dziewiczą przyrodę. A górskie szlaki? Wielu wraca na nie do końca życia. Można wybrać zawsze popularne Zakopane albo którąś z bardziej ustronnych miejscowości, jak chociażby Rabka-Zdrój. Nie brakuje też i takich, którzy oddali by wszystko za wyjazd na Mazury, bo uwielbiają spędzać czas na wodzie. Zabierają dzieci np. do Giżycka albo Mikołajek i starają się zarazić je swoją pasją, tak aby w przyszłości wyrośli z nich nieustraszeni żeglarze.

Czy wiecie już, gdzie zabrać dziecko na majowy długi weekend? Jesteście zwolennikami którejś z opisanych opcji, a może macie jakieś własne miejsce?