Ocean Park Władysławowo

Nowoczesne i nietuzinkowe oceanarium Ocean Park we Władysławowie stanowi nie lada gratkę dla dzieci i ich rodziców. Poza zabawą można się tu też wiele nauczyć.

Po rodzinnej zabawie zapraszamy na Rumia-atrakcje dla calej rodziny

Cały kompleks zajmuje powierzchnię około 20 ha. Główną ekspozycję stanowią modele żyjących pod wodą ssaków i ryb, które odwzorowane zostały, trzeba przyznać, z dużą dbałością o szczegóły. Jedne z nich śmieszą, inne przerażają, ale wszystkie przyciągają uwagę. Są tu więc rekiny, delfiny, foki, orki, żółwie, pingwiny czy ośmiornice, ale największe wrażenie robi ogromny wieloryb w naturalnej wielkości, który w dodatku tryska wodą jak prawdziwy. Nie tylko dzieci, ale i rodzice muszą przy nim zadzierać głowę do góry. Warto zwiedzać park z przewodnikiem, gdyż ciekawie opowiada o poszczególnych gatunkach zwierząt i dzieciom nie powinny się znudzić jego zabawne historyjki i ciekawostki. Co więcej, może to być całkiem pouczające, nawet dla dorosłych i może dzięki temu nabiorą więcej szacunku dla podwodnego życia.

rodzinne atrakcje Władysławowo Ocean Park

Ale Ocean Park to coś więcej niż wystawa modeli. To szeroka oferta edukacyjna, która w kompleksowy sposób przedstawia tematykę morską. Zbudowano tu Wioskę Rybacką składającą się z tradycyjnych chat z różnymi ekspozycjami, drewnianymi wyrobami i łodziami używanymi dawniej do połowu ryb. Jest tu też wystawa rzeźbionych ryb stworzonych z niezwykłą precyzją. Dodatkowo w akwariach można zobaczyć żywe tropikalne ryby, a nawet rekiny. W 2019 roku uruchomiono papugarnię, w której zobaczymy ponad 100 egzotycznych ptaków przelatujących tuż obok naszych głów.

wczasy z dzieckiem Władysławowo co zobaczyć?

W Ocean Parku zastosowano całą masę nowoczesnych technologii, które przybliżają dzieciom tematykę morską w atrakcyjny dla nich sposób. Dzięki goglom Oculus Rift można przeżyć podwodną przygodę w wirtualnej rzeczywistości. Natomiast podczas interaktywnego show edukacyjnego mamy możliwość rozmowy z sympatycznym animowanym wielorybem zwanym Błękitkiem. Jest bardzo zabawny i na pewno wywoła uśmiech na twarzach dzieci, a przy okazji opowie im o podwodnym świecie. Można też przejść pod tunelem (multimedialnym) z rekinami.

atrakcje dla dzieci nad morzem Władysławowo

Poza atrakcjami edukacyjnymi dzieci mają też możliwość nieskrępowanej zabawy. Jest jej tu pod dostatkiem, głównie za sprawą największego na Pomorzu placu zabaw, na którym stoją różne huśtawki, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchańce i mnóstwo innych tak uwielbianych przez dzieci przyrządów. Można też spróbować swoich sił na ściankach wspinaczkowych. Wszystkie te atrakcje dostępne są bez dodatkowych opłat, w cenie biletu. Oprócz tego można tu przejechać się na kucyku lub segwayu, zrobić sobie zdjęcie pod wodospadem czy pobawić się wielkimi klockami. Działa tu także salon gier, lunapark (w okresie wakacyjnym) oraz największy w Polsce zewnętrzny tor offroadowy dla zdalnie sterowanych modeli RC.

Sprawdź koniecznie:

Władysławowo - najlepsze atrakcje dla dzieci

Po zwiedzaniu zapraszamy na atrakcje dla dzieci Port Rumia

Latem na scenie w Ocean Parku odbywają się koncerty, a także spotkania z cyklu TikShow, w trakcie których można nauczyć się tańczyć i nagrywać filmy wspólnie z twórcami najpopularniejszych hitów w aplikacji TikTok. Podczas koncertów organizowany jest także festiwal kolorów - Holi Festiwal, podczas którego uczestnicy mogą obsypywać się nawzajem kolorowymi proszkami Holi znanymi z Indii. Dla grup przewidziano zajęcia edukacyjne i możliwość organizacji ogniska. Wszystko to sprawia, że dzieci na pewno chętnie spędzą tu wiele czasu. Na miejscu jest też restauracja i sklepik z pamiątkami, więc może to być naprawdę miła wyprawa dla rodzin spędzających akurat wczasy z dzieckiem nad morzem, albo też pomysł na pouczającą wycieczkę.

Godziny otwarcia Ocean Park Władysławowo:  

  • Lipiec - Sierpień: Codziennie: 10:00 - 18:00

Ceny biletów do Ocean Park Władysławowo:

  • Bilet normalny: 39 zł
  • Bilet grupowy (min. 20 osób): 29 zł
Z Kartą Dużej Rodziny przyznawany jest rabat w wysokości 10% ceny biletów normalnych.

Lokalizacja Ocean Park Władysławowo

Odwiedziliście już Ocean Park we Władysławowie? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii!

Polecamy również inne atrakcje dla dzieci we Władysławowie