Brama w Gorce (Podhale) – ścieżka w koronach drzew i znacznie więcej atrakcji

brama w gorce atrakcje dla dzieci ścieżka w koronach drzew z dziećmi opinie informacje praktyczne
Wybierasz się z dziećmi na Podhale i szukasz atrakcji na świeżym powietrzu – miejsca, w którym pobyt połączy rekreację z poznawaniem świata? Brama w Gorce to jedno z najciekawszych miejsc na Podhalu stworzonych z myślą o całych rodzinach. Zobacz, jakie atrakcje tu czekają i zaplanuj pobyt!

Brama w Gorce, czyli wyjątkowe Centrum Przyrodniczo-Edukacyjne w Gorczańskim Parku Narodowym

Pod nazwą „Brama w Gorce” kryje się Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze położone w malowniczym Gorczańskim Parku Narodowym. To unikalna przestrzeń, w której można spojrzeć na świat natury z nowej perspektywy – nieco zbliżonej do tej, którą mają ptaki.

Odwiedzający mogą tu odbyć spacer w koronach drzew, a także skorzystać z innych atrakcji nakierowanych na odkrywanie tajemnic przyrody.

 • Jak brzmią toki głuszca?
 • Jaką fakturę ma owcza wełna?
 • Jakie ptaki skrywają się w Karpackiej Puszczy?

Pobyt w Bramie w Gorcach pozwoli w praktyce zgłębić sekrety tego wyjątkowego miejsca.

Wycieczka do Bramy w Gorcach to zatem dobry pomysł dla rodzin z młodszymi i starszymi dziećmi. Nikt się tutaj nie znudzi!

brama w gorce nowy targ atrakcje wieża widokowa

Atrakcje dla dzieci – Brama w Gorce

Brama w Gorce to więcej niż spacer w koronach drzew. Zobacz, jakie atrakcje czekają na osoby, które zwiedzają to miejsce.

Ścieżka edukacyjna

To słynna ścieżka w koronach drzew, która prowadzi od poziomu runa leśnego aż po czubki wysokich sosen, jodeł czy świerków. Ma ona długość ok. 1,3 km, a po drodze znajdują się m.in.:

 • dwie wieże widokowe, z których najlepiej wypatruje się ptasich mieszkańców Puszczy Karpackiej, m.in. głuszców, cietrzewi czy orłów przednich, dzięciołów, sów;
 • tablice edukacyjne, które pozwalają lepiej zrozumieć obserwowaną przyrodę.

Co ważne ścieżka jest przyjazna dla seniorów, osób z niepełnosprawnością ruchową oraz rodziców z dziećmi w wózkach. Nachylenie na całej trasie nie przekracza 6%, co oznacza, że spacer nie wiąże się z dużym wysiłkiem. Cały teren jest również zabezpieczony wysokimi barierkami.

brama w gorce atrakcje dla dzieci ścieżka w koronach drzew

podhale brama w gorce atrakcje dla dzieci ścieżka w koronach drzew

Pawilon edukacyjny

W pawilonie czeka interaktywna wystawa przygotowana przez ekspertów i pasjonatów przyrody Gorców. Można na niej poznać wszystkimi zmysłami tajemnice natury w tym regionie – wizyta dostarczy świetnej zabawy i wiele nauczy.

Tunel podziemny

W tunelu podziemnym zwiedzający odkrywają tajniki budowy geologicznej gór. Fascynujący spacer pozwoli się dowiedzieć m.in. to, z jakich skał są zbudowane Karpaty oraz jak one w ogóle powstały. Tu również nie brakuje interaktywnych atrakcji.

Plac zabaw dla dzieci

Miejsce idealne do tego, aby dzieciaki po zwiedzaniu „wyszalały się”. Czekają tutaj bezpieczne zjeżdżalnie i huśtawki przeznaczone głównie dla młodszych pociech. Największą atrakcją jest leśna zjeżdżalnia.

brama w gorce nowy targ plac zabaw dla dzieci

Spotkanie ze zwierzętami Gorców

W Gorcach czekają m.in. zagroda z danielami i innymi, mniejszymi zwierzętami, które można nawet pogłaskać. Odwiedzający mogą też zajrzeć do gorczańskiego ula, w którym niestrudzenie pracują pszczoły. Wizyta to dobry moment na rozmowę o tym, skąd pochodzi miód.

Strefy gastronomiczna i relaksu

W strefie relaksu czekają 3 kawiarnie, w który można także spożyć posiłek, jak również przestrzeń do wypoczynku tuż nad szumiącym górskim potokiem. To dobre miejsce, aby wyciszyć się po skorzystaniu z ogromu atrakcji Bramy w Gorce. A jeśli zechcecie zakupić wyroby regionalne, np. pyszne sery, na terenie kompleksu znajduje się również Bacówka.

Atrakcje zimowe w Bramie w Gorce

Zimą także nie brakuje argumentów do odwiedzenia Bramy w Gorce. W tym okresie na rodziny czekają m.in. takie atrakcje jak:

 • Gorczańska Kraina Świateł;
 • kuligi;
 • przejażdżki prawdziwym ratrakiem;
 • trasa narciarstwa biegowego (2 km);
 • tor do zjazdów na oponach.

Brama w Gorce – informacje praktyczne dla zwiedzających z dziećmi

 • Brama w Gorce znajduje się w miejscowości Waksmund, przy ul. Partyzantów 47.
 • Obiekt jest otwarty przez cały rok, 7 dni w tygodniu, w godzinach 10:00-18:00; niektóre atrakcje są dostępne sezonowo (np. wszystkie zimowe elementy oferty).
 • Nie ma możliwości bezpośredniego dojechania do Bramy w Gorce samochodem. Auto można zostawić na parkingach w Waksmundzie (ul. Kościelna, ul. Na Równi) lub w Nowym Targu (pod Długą Polaną). Parkingi są płatne (ok. 20 zł za samochód).
 • Z parkingów w Waksmundzie do wejścia do Bramy w Gorce jest ok. 4 km. Trasę można pokonać pieszo lub skorzystać z opcji przejazdu – busem, kolejką turystyczną „Ciuchcia” lub jeepem (10 zł/os. w jedną stronę).
 • Od parkingu w Nowym Targu Bramę w Gorce dzieli ok. 1,5 km. Trasę najlepiej przejść pieszo.
 • Ceny biletów normalnych, ulgowych oraz dla seniorów (65+) wynoszą 50 zł. Dzieci do 3 lat wchodzą za darmo. W korzystniejszych cenach można kupić bilety rodzinne: 2+1 – 140 zł lub 2+2 – 180 zł. Za każde kolejne dziecko do lat 14 opłata wynosi 40 zł.
 • Zniżki obowiązują również posiadaczy Biletu Podhalańskiego (jest dostępny dla mieszkańców powiatów nowotarskiego oraz tatrzańskiego) – cena wynosi 40 zł.
 • Istnieje też możliwość skorzystania wyłącznie z placu zabaw – cena to 10 zł/dziecko (jeśli nie wykupuje się biletu na ścieżkę edukacyjną). Opiekun dziecka do lat 8 na plac zabaw wchodzi za darmo.

Sprawdź również:

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Polsce [RANKING]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *