Zjazd Tyrolski BIESZCZAD.ski Wańkowa – najdłuższa tyrolka w Polsce i Europie Środkowo Wschodniej

najdłuższy zjazd tyrolski Wańkowa Bieszczady tyrolka atrakcje
Wybierasz się w Bieszczady i szukasz weekendowej atrakcji dla dzieci i dorosłych z nutką adrenaliny w tle? Co powiesz na najdłuższą tyrolkę w Polsce i naszej części Europy? Taka atrakcja czeka w Ośrodku Narciarskim BIESZCZAD.ski Wańkowa. Zobacz, czym wyróżnia się ta tyrolka i jak przygotować się do wycieczki w to miejsce.

Zjazd Tyrolski BIESZCZAD.ski Wańkowa – ponad 1,3 km zjazdu 48 m nad ziemią!

Tyrolka stanowi wyjątkowy trawers linowy. Taka konstrukcja pozwala na zjechanie na linie w uprzęży – w bezpieczny, a zarazem ekscytujący sposób. I właśnie taka atrakcja czeka w ośrodku narciarskim BIESZCZAD.ski w Wańkowej. Wyróżnia się imponującymi parametrami, ponieważ:

 • długość trasy Zjazdu Tyrolskiego wynosi 1350 m;
 • wysokość „przelotu” to 48 m.

Co ważne, przejazd jest dostępny w dwóch pozycjach: siedzącej oraz leżącej i odbywa się po przeszkoleniu przez pracowników obiektu.

Kto może zjechać tyrolką w Wańkowej?

Regulamin Zjazdu Tyrolskiego w Wańkowej wskazuje wyraźnie, że z tyrolki mogą skorzystać wyłącznie osoby, które spełniają wymogi odnośnie do wzrostu i wagi. Mówiąc dokładniej:

 • w pozycji siedzącej zjechać mogą osoby o wzroście od 130 do 205 cm i wadze od 30 do 130 kg;
 • w pozycji leżącej (znacznie więcej adrenaliny!) zjazd jest dostępny dla osób o wzroście 150-205 cm, których waga wynosi maksymalnie 95 kg (przy wietrze 20 km/h – 80 kg, a ponad 30 km/h – do 70 kg).

Osoby niepełnoletnie mogą skorzystać z tej atrakcji tylko za zgodą rodziców lub opiekunów. Jak widać, jest to propozycja przede wszystkim dla nastolatków.

Zjazd to dobra szansa na sprawdzenie siebie, przełamanie strachu i podziwianie malowniczej, bieszczadzkiej panoramy.

Warto wiedzieć, że każda osoba korzystająca z tyrolki jest zabezpieczona specjalną uprzężą i pasem, a także ma na sobie kask. Przejazd odbywa się też pod kontrolą ekipy obsługującej atrakcję, a przed jego rozpoczęciem są przekazywane szczegółowe instrukcje odnośnie do tego, jak się zachować.

Nie tylko tyrolka – tor tubingowy już od 7. roku życia!

Poza Zjazdem Tyrolskim w ośrodku BIESZCZAD.ski czeka tor tubingowy, który pozwala przeżyć ekscytujący i bezpieczny zjazd po śniegu albo po specjalnych matach na nadmuchanych oponach. To atrakcja nieco podobna do toru saneczkowego.

Z toru tubingowego mogą skorzystać dzieci od 7. roku życia oraz dorośli. Obowiązują ograniczenia związane z budową ciała. Wymagane są:

 • wzrost minimum 120 cm;
 • waga maksymalnie 80 kg.

Zjazd Tyrolski BISZCZAD.ski Wańkowa – informacje praktyczne

 • Tyrolka w Wańkowej jest czynna w soboty i niedziele od 10:00 do 16:00. W tygodniu atrakcja jest nieczynna. Zjazd może być też niemożliwy przy złej pogodzie, a zwłaszcza przy dużym wietrze.
 • Bilet na Zjazd Tyrolski kosztuje obecnie 99 zł. Cena uwzględnia wjazd na górę krzesełkową kolejką linową.
 • Na miejscu można skorzystać z samej kolejki linowej – przejazd w obie strony kosztuje 15 zł.
 • Ceny mogą ulec zmianie w sezonie letnim.
 • Bilety na tyrolkę w Wańkowej można kupić obecnie wyłącznie stacjonarnie. W niedalekiej przyszłości ma być też dostępna możliwość nabycia ich na platformie e-skipass.
 • Ośrodek narciarski zimą zapewnia także szereg atrakcji dla miłośników białego szaleństwa – trasy, wyciągi, wypożyczalnię i serwis sprzętu narciarskiego oraz szkołę narciarską.
 • Stacja kolejki linowej, którą wjeżdża się przy zjeździe na tyrolce znajduje się pod adresem Wańkowa 25c.
 • Wycieczka na tyrolkę to ciekawe urozmaicenie pobytu w Sanoku, Ustrzykach Dolnych, Krościenku czy nad Zalewem Solińskim.
 • Na terenie znajdują się również hotel i restauracja, a korzystający z atrakcji mogą pozostawić auto na parkingu.

Sprawdź również:
Ranking rodzinnych atrakcji w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *