ZOO Egzotyczne Kaszuby Tuchlino

zoo kaszuby gdzie z dzieckiem

Kto by się spodziewał, że na Kaszubach można spotkać kolorowe papugi, ogromne węże czy egzotyczne jaszczurki? A jednak! W niewielkiej miejscowości Tuchlino obok Sierakowic powstał park edukacyjny z niesamowitymi zwierzętami, które na tej szerokości geograficznej można spotkać niezwykle rzadko.

Gorąco polecamy trasę rodzinną - Muzeum Zamkowe w Malborku

Wielkie gady, pająki, gryzonie, ryby o dziwnych kształtach – takie stworzenia często wzbudzają strach, i to nie tylko u dzieci. Jednak tak naprawdę wciąż niewiele wiemy na ich temat, i stąd biorą się nie zawsze uzasadnione obawy. Czas więc stanąć oko w oko z naszymi lękami i skonfrontować je z rzeczywistością. To dobra okazja, żeby się czegoś nauczyć, a być może przekonamy się, że nie taki diabeł straszny… W Zoo Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie możemy nie tylko zobaczyć zwierzęta z najbardziej odległych zakątków świata, ale także pod opieką wykwalifikowanego przewodnika dotknąć ich i poznać ciekawostki z ich życia.

zoo kaszuby atrakcje dla dzieci zoo kaszuby atrakcje
Czytaj również:
Ze względu na dobrze przygotowaną infrastrukturę, miejsce to świetnie spełnia funkcje edukacyjne, ale jednocześnie zapewnia ciekawą rozrywkę i odpoczynek. Na terenie obiektu znajdziemy salę dydaktyczną, profesjonalne kino 3D, restaurację oraz sklep, w którym sprzedawane są specjalnie sprowadzane egzotyczne zwierzęta i pamiątki. W klimatyzowanym kompleksie znajdziemy przestronny "małpi gaj" i specjalną strefę zabaw dla dzieci do lat 5. Na zewnątrz jest plac zabaw i zadaszone miejsce na ognisko. Dlatego to również idealne miejsce na wycieczkę dla grup zorganizowanych.
atrakcje dla dzieci na kaszubach  zoo egzotyczne tuchlino zoo kaszuby plac zabaw plac zabaw zoo kaszuby  strefa dla dzieci zoo kaszuby
W czerwcu 2017 r. na terenie Zoo została otwarta papugarnia z rzadkimi okazami - Lorysami Górskimi, małymi, bogato ubarwionymi ptakami. Niewątpliwą atrakcją jest możliwość karmienia papużek nektarem i pyłkiem kwiatowym.
 zoo egzotyczne kaszuby papugarnia
Girl and birds
beautiful Rainbow Lorikeet
Zoo Egzotyczne Kaszuby
Tuchlino 50B
83-340 Sierakowice
tel. 600 342 128
Godziny otwarcia ZOO Egzotyczne Kaszuby
W sezonie letnim (1.07-31.08) – codziennie od 10.00 do 19.00
Poza sezonem letnim
Goście indywidualni – sobota i niedziela od 11.00 do 18.00
Grupy zorganizowane – codziennie od 9.00 do 19.00
Ceny biletów ZOO Egzotyczne Kaszuby
Normalny – 19 zł
Ulgowy – 14 zł
Grupowy (grupy zorganizowane co najmniej 12 osób) – 12 zł/os.
Dla dzieci do lat 3 i opiekunów grup wstęp bezpłatny. Wizyty grup zorganizowanych po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Przewidziano dla nich oferty specjalne.