Zielona Góra z dzieckiem – najciekawsze atrakcje

zielona gora najlepsze atrakcje rodzinne
Jeżeli decydujecie się na wyjazd do jednego z polskich miast, to prawdopodobnie Zielona Góra nie jest na szczycie waszych “miejsc koniecznych do zobaczenia”. Czy jest to dobra decyzja? Otóż jak się okazuje — nie! Miasto to ma niezwykle dużo do zaoferowania, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi?

Atrakcje z dzieckiem - Zielona Góra

Zielona Góra to miejsce niezwykle piękne, ale i na swój sposób szczęśliwe. Szczęście to przejawia się przez lata istnienia tego miejsca i tego, że nigdy nie zostało ono poważnie zniszczone (nawet podczas obu światowych wojen). Fakt ten umożliwia zobaczenie Zielonej Góry i jej sekretów w często niezmienionej formie. Co jednak musicie koniecznie obejrzeć, będąc w tej części Polski? Sprawdźcie najlepsze atrakcje tego miasta w województwie lubuskim!

Ogród botaniczny i mini zoo

Ogród botaniczny i mini zoo w Zielonej Górze to zdecydowanie jedna z atrakcji, którą obowiązkowo musicie odwiedzić w gronie rodzinnym. Miejsce to zostało podzielone na dwie części. Jak możecie się domyślić, w ogrodzie botanicznym znajdziecie ogrom ciekawych i często niespotykanych roślin. Aż 500 gatunków i odmian roślin to atrakcja sama w sobie! minizoo ogrod botaniczny zielona góra najlepsze atrakcje rodzinne Natomiast w mini zoo spotkacie różne zwierzęta, takie jak pawie, surykatki i nie tylko! Obecne na miejscu mini jeziora umożliwią wam również obejrzenie ciekawych gatunków ryb! To fenomenalny sposób na spędzenie czasu w gronie rodzinnym!  

Centrum Nauki Keplera

Centrum Nauki Keplera to miejsce powstałe pod patronatem Johannesa Keplera i składa się ono z dwóch części — Planetarium Wenus oraz Centrum Przyrodniczego. Na szczególną uwagę zasługuje Planetarium łączące w sobie aspekty nauki oraz edukacji przez praktykę! Na miejscu możecie skorzystać z pokazów gwiaździstego niego i nie tylko, wyświetlanych w technice fulldome i 3D! planetarium-wenus zielona góra najlepsze atrakcje rodzinne Jeżeli jednak wciąż dzieci (oraz rodzice) będą miały nie dość atrakcji, to w Planetarium Wenus oferuje także seanse edukacyjne. W trakcie ich trwania, najmłodsi będą mogli poznać historię astronomii i kosmonautyki. Natomiast w Laboratorium Optycznym “Jaskinia Światła” poznacie to, jak działają zjawiska optyczne. Wizyta obowiązkowa!

Sprawdźcie także nasz artykuł: 

Centrum Nauki Keplera Zielona Góra

Park trampolin Skokoloco

  Park trampolin Skokoloco to miejsce idealne na niepogodę czy też w sytuacji, gdy nasze pociechy ewidentnie będą miały za dużo energii. Na miejscu znajdziemy aż 75 trampolin, na których można poddać się szaleństwu! To jednak oczywiście nie wszystko! Miejsce to zostało wzbogacone o basen z gąbkami Sponge Pool, dwa boiska — jedno do gry w koszykówkę (Dunk Arena) oraz do zbijaka (Dodgeball Arena). Opcjonalnie możecie skorzystać z gry w siatkówkę i piłkę nożną! skokoloco- zielona góra najlepsze atrakcje rodzinne  

Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł: Park Trampolin Skokoloco Zielona Góra

 

Palmiarnia Zielonogórska

  Palmiarnia Zielonogórska to miejsce położone na Winnym Wzgórzu. Co jednak czeka na was po dotarciu do niego? Otóż będzie to aż 150 zróżnicowanych gatunków roślin spotykanych na co dzień w strefie równikowej i zwrotnikowej, co samo w sobie jest niemałą gratką! To jednak nie wszystko, na miejscu czekają na was również przedstawiciele tamtejszej fauny w postaci piranii, żółwi czy jesiotrów ostronosych. Palmiarnia także służy jako fenomenalny punkt widokowy, pozwalający na obejrzenie Zielonej Góry z dotąd nieznanej perspektywy!  

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze

Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze-Ochli to gromadzi w sobie niemalże 80 zabytkowych obiektów i ponad dziesięć tysięcy odnalezionych artefaktów. Aby były one przedstawione w ciekawy sposób — wszystko zostało umiejętnie wkomponowane w zastany krajobraz, dzięki czemu możemy się niemalże przenieść w przeszłość! Na terenie tegoż skansenu znajduje się także dydaktyczna ścieżka przyrodnicza — koniecznie musicie odwiedzić ją w gronie rodzinnym!

Inne atrakcje w Zielonej Górze

To oczywiście nie wszystko, co skrywa w sobie Zielona Góra — pełno tutaj małych, lecz niezwykle ciekawych atrakcji! Wystarczy tylko wspomnieć o małych Bachusikach (ich historię musicie poznać sami) czy też o parkach linowych obecnych w tym mieście. Sami widzicie, jak wiele do zaoferowania ma Zielona Góra! W okolicy otwarty jest też całoroczny Park Rozrywki MAJALAND Kownaty  - warto sprawdzić jego ofertę - być może to świetne miejsce na całodniową wycieczkę z dzieckiem. zielona góra atrakcje dla dzieci lubuskie

A czy wy byliście już w Zielonej Górze? Koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami!