10 najciekawszych muzeów, które oferują wirtualne spacery

wirtualne spacery atrakcje opinie najciekawsze muzea
Czasami jest tak, że nie ważne co by się działo, kompletnie nie mamy ochoty opuszczać naszego domu w celu poszukiwania ciekawej przygody. Na takie dni, warto pamiętać o sile Internetu! Świetnym przykładem mogą być wirtualne spacery, które oferują nam możliwość zobaczenia pewnych miejsc i instytucji bez konieczności wychodzenia z pokoju czy łóżka! Dziś skupimy się właśnie na najciekawszych muzeach z Polski i całego świata, które udostępniły możliwość wirtualnych spacerów dla miłośników historii i nie tylko!

Sprawdź również: Najlepsze miejsca na wakacje z dzieckiem w Polsce

Muzeum Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie było bez wątpliwości jednym z najbardziej bohaterskich zrywów patriotycznych w historii naszego kraju, a otwarte w sześćdziesiątą rocznicę jego wybuchu muzeum, dziś pozwala lepiej zrozumieć codzienność mieszkańców Warszawy w tym czasie. Całe muzeum jest zaopatrzone w przeróżne elementy multimedialne, pozwalające na prześledzenie tych 44 dni pełnych walki o przyszłość miasta stołecznego.

Wirtualny spacer po Muzeum Powstania Warszawskiego <

 

Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli położona w Wieliczce (województwo małopolskie) od wielu lat przyciąga wielu turystów. Teraz także i wy możecie dołączyć do tego grona! Wystarczy, że skorzystacie z wirtualnego spaceru, który zabierze was przez najważniejszą trasę tej atrakcji. Mająca aż 3 kilometry długości i 20 komór trasa położona jest na głębokości nawet 135 metrów! Kto wie, może taka wirtualna wycieczka zachęci was do odwiedzenie tego miejsca w gronie rodzinnym w przyszłości? kopalnia soli wirtualne spacery atrakcje opinie najciekawsze muzea

Wirtualny spacer po Kopalni Soli <

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

Nazwa tego muzeum mówi sama za siebie! Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie skupia się na historii pierwszej stolicy naszego kraju oraz epoce średniowiecza. W zbiorach tego muzeum (oraz w trakcie odbywania wirtualnego spaceru) znajdziemy przeróżne artefakty archeologiczne i historyczne, pozwalające na lepsze poznanie pierwszych lat istnienia Polski jako państwa! Jeżeli lubicie historię, to być może to muzeum trafi w wasze potrzeby zdobywania kolejnych informacji!

Wirtualny spacer po Muzeum Początków Państwa Polskiego <

Zamek krzyżacki w Malborku

Zamek w Malborku, będący niegdyś siedzibą mistrzów wielkiego zakonu krzyżackiego, dziś jest jedną z najpopularniejszych atrakcji w województwie pomorskim. Jego historia jest naprawdę bogata i sięga aż XIII wieku, a od 1997 roku wpisany jest on na światową listę dziedzictwa UNESCO, co tylko podkreśla jego wagę i atrakcyjność dla turystów. Jeżeli więc nie możecie odwiedzić Malborka, to być może wirtualny spacer spełni wasze potrzeby? zamek malbork wirtualne spacery atrakcje opinie najciekawsze muzea

Wirtualny spacer po Zamku Krzyżackim w Malborku <

Guggenheim Museum w Nowym Jorku

Nowojorskie Muzeum Guggenheim to bez wątpliwości jedno z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych muzeów przez miłośników sztuki. W jego zbiorach znajdują się przeróżne dzieła z kluczowych dla kultury epok, takich jak impresjonizm, postimpresjonizm, nowoczesność i współczesność! Koniecznie skorzystajcie z opcji wirtualnego spaceru, dzięki czemu zaznajomicie się z tym, co skrywa w sobie ta niezwykle interesującą instytucją!

Wirtualny spacer po Guggenheim Museum <

Rijksmuseum w Amsterdamie

Rijksmuseum w Amsterdamie to muzeum skupiające się na zbiorze dzieł najsłynniejszych holenderskich malarzy — szczególnie tych z tak zwanego “złotego wieku”. Johannes Vermeer, Rembrandt i wiele innych mistrzów pędzla — to właśnie tutaj obejrzysz ich prace. Całe muzeum to niejako prezentacja 800 lat malarstwa holenderskiego — koniecznie musicie to zobaczyć! rijksmuseum wirtualne spacery atrakcje opinie najciekawsze muzea

 > Wirtualny spacer po Rijksmuseum <

Musée d’Orsay w Paryżu

Musée d’Orsay zlokalizowane w Paryżu to kolejna ciekawa propozycja dla miłośników sztuki i zwiedzania. Co jednak znajdziemy wewnątrz tego muzeum? Otóż będą to dziesiątki dzieł najsławniejszych malarzy francuskich! Jeżeli więc w wasze gusta trafia Claude Monet, Paul Cézanne czy jego imiennik — Gauguin - to musicie udać się na spacer po tym muzeum! Nawet jeżeli chodziłoby o tej wirtualny!

Wirtualny spacer po Musee d'Orsay <

Van Gogh Museum w Amsterdamie

Kim był Vincent Van Gogh? Tego malarza chyba nikomu nie trzeba przedstawiać i właśnie dlatego w Amsterdamie znajdziecie muzeum stworzone na jego cześć i gromadzące jego dzieła. Ba, nie jest to byle jaka kolekcja, gdyż na miejscu czekać będzie na was niemal 500 rysunków, 200 obrazów i nie tylko! Koniecznie odwiedźcie to miejsce — czy to w Amsterdamie, czy też w wirtualny sposób!

>Wirtualny spacer po Van Gogh Museum <

British Museum w Londynie

Londyńskie British Museum wbrew pozorom nie jest skupione wyłącznie na Wielkiej Brytanii — nic bardziej mylnego! Muzeum to ma naprawdę imponujące zbiory, które zobaczyć możecie w trakcie odbywania wirtualnego spaceru! Mumie znalezione na terenie Egiptu czy starożytny Kamień z Rosetty to zaledwie część z interesujących eksponatów, jakie czekają na was w British Museum!

Wirtualny spacer po British Museum <

 

Odwiedzaliście już w ten sposób któreś muzeum? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o takiej formie!

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Muzeum Auschwitz-Birkenau położone w Oświęcimiu powstało na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego, powstałego w 1940 roku. Zbrodnie, które miały tam miejsce, nadal mrożą krew w żyłach, a samo wspomnienie tego miejsca na całym świecie powoduje dreszcze. Jeżeli aktualnie nie możecie udać się do Oświęcimia, to być może skorzystacie z dostępności wirtualnego spaceru? auschwitz wirtualne spacery atrakcje opinie najciekawsze muzea

Wirtualny spacer po Muzeum Auschwitz-Birkenau <

 

3 comments

Leave Comment