Zamek Moszna

Rodzinne atrakcje Moszna

Może widzieliście już wiele zabytkowych budowli, ale takiej jak ta na pewno nie… chyba że w bajkach, bo Zamek w Mosznej przypomina właśnie bajkowe rezydencje królów i księżniczek. Musicie koniecznie odwiedzić to miejsce w gronie najbliższej rodziny! Jednak zanim to zrobicie, koniecznie sprawdźcie nasz artykuł o tej niezwykle interesującej atrakcji! Zapraszamy do lektury!

Budowa Zamku w Mosznej rozpoczęła się w połowie XVII wieku. Jednak późniejsze wielokrotne przekształcenia i rozbudowa nadały mu niespotykanego kształtu. Jest on połączeniem różnych stylów, m.in. barokowego, neogotyckiego i neorenesansowego. Zamek odkrywać można na wiele sposobów, obecnie proponuje on bowiem bardzo szeroką ofertę, w której znajdzie się zarówno coś dla najmłodszych, jak i dla ich rodziców.

Pałac Moszna rodzinne atrakcje

Zwiedzanie Zamku Moszna

Niezwykły zamek słynie z 365 pomieszczeń (tyle dni jest w roku) oraz 99 wież (tyloma posiadłościami dysponował właściciel zamku Franz Hubert Tiele-Winckler). Zwiedzać można także ponad dwustu-hektarowy park, w którym rosną kilkusetletnie dęby i lipy, a także zniewalające zapachem azalie. To właśnie one patronują dorocznemu Świętu kwitnącej azalii, podczas którego odbywają się koncerty muzyki kameralnej i wystawy sztuki tutejszej galerii. Do zamku przylega też odrestaurowana oranżeria, a nieopodal znajduje się stadnina koni.

Całość tworzy naprawdę potężny kompleks, zachwycający swoim rozmachem i kunsztem architektonicznym. Poza standardowym zwiedzaniem, zamek udostępnia także swoje pokoje noclegowe, centrum odnowy biologicznej, restaurację i kawiarnię. Dla dzieci organizuje się lekcje historii połączone ze zwiedzaniem i zabawami, Magiczne Kolonie oraz zielone szkoły, podczas których maluchy mieszkają w zamku i uczestniczą w zajęciach Akademii Hrabiego lub Bajkowej Akademii. Działa tu także Teatr Muzyczny Castello, posiadający w swoim repertuarze bajkę muzyczną Trzy magiczne słowa.

Możliwe jest również ekstremalne zwiedzaniu zamku po godzinie 17:00! Tylko dla najodważniejszych!

Atrakcje dla dzieci Moszna

Na zamku uruchomiono też salę zabaw "Hrabiolandia" z małpim gajem, basenem z piłeczkami, różnymi grami i zabawami.

sala zabaw Hrabiolandia rodzinne atrakcje zamek moszna

Godziny otwarcia Zamek Moszna

styczeń-marzec, listopad-grudzień

  • poniedziałek-piątek - 11.00-16.00
  • sobota, niedziela, święta - 10.00-16.00
  • wstęp na zamkowe wieże - 12.00-16.00

kwiecień-październik

  • poniedziałek-piątek - 11.00-16.00, wstęp na zamkowe wieże - 12.00-16.00
  • sobota, niedziela, święta - 10.00-16.00, wstęp na zamkowe wieże - 10.00-16.00

Cennik Zamek Moszna

ULGOWY NORMALNY
Wstęp na teren pałacowo-parkowy styczeń – marzec / listopad – grudzień 0 zł 0 zł
Wstęp na teren pałacowo-parkowy kwiecień – październik 6 zł 10 zł
Tradycyjne zwiedzanie Zamku (zwiedzanie z lektorem) (możliwość zwiedzania przez cały rok)poniedziałek-niedziela oraz święta 9:00 - 18:00 (ostatnie wejście o 17:30) 9 zł 15 zł
Wstęp na zamkowe wieże (niemożliwe aż do odwołania) poniedziałek-niedziela oraz święta 10:00 - 17:00 (ostatnie wejście) 8 zł 12 zł
Ekstremalne zwiedzanie piątek-niedziela oraz święta od 18:00 32 zł 38 zł

atrakcje dla dzieci sala zabaw zamek moszna

Dojazd do Zamek Moszna

Moszna leży w województwie opolskim, około 35 kilometrów od Opola.  Jadąc od strony Opola, powinniśmy trzymać się drogi wojewódzkiej nr 414, a od Krapkowic - nr 409. Dojazd od strony Wrocławia możliwy jest przy pomocy autostrady A4 (należy zjechać na węźle Opole Południe), a od strony Katowic na węźle Gogolin.

Zwiedzaliście już Zamek Moszna? Też byliście zachwyceni jego architekturą i wystrojem?

Czekamy na Wasze opinie.

Sprawdźcie także: JuraPark Krasiejów – Park Nauki i Ewolucji Człowieka