Zamek Moszna

Rodzinne atrakcje Moszna

Może widzieliście już wiele zabytkowych budowli, ale takiej jak ta na pewno nie… chyba że w bajkach, bo Zamek w Mosznej przypomina właśnie bajkowe rezydencje królów i księżniczek.

Budowa Zamku w Mosznej rozpoczęła się w połowie XVII wieku. Jednak późniejsze wielokrotne przekształcenia i rozbudowa nadały mu niespotykanego kształtu. Jest on połączeniem różnych stylów, m.in. barokowego, neogotyckiego i neorenesansowego. Zamek odkrywać można na wiele sposobów, obecnie proponuje on bowiem bardzo szeroką ofertę, w której znajdzie się zarówno coś dla najmłodszych, jak i dla ich rodziców.

Pałac Moszna rodzinne atrakcje

Zwiedzanie Zamku Moszna

Niezwykły zamek słynie z 365 pomieszczeń (tyle dni jest w roku) oraz 99 wież (tyloma posiadłościami dysponował właściciel zamku Franz Hubert Tiele-Winckler). Zwiedzać można także ponad dwustuhektarowy park, w którym rosną kilkusetletnie dęby i lipy, a także zniewalające zapachem azalie. To właśnie one patronują dorocznemu Świętu kwitnącej azalii, podczas którego odbywają się koncerty muzyki kameralnej i wystawy sztuki tutejszej galerii. Do zamku przylega też odrestaurowana oranżeria, a nieopodal znajduje się stadnina koni. Całość tworzy naprawdę potężny kompleks, zachwycający swoim rozmachem i kunsztem architektonicznym. Poza standardowym zwiedzaniem, zamek udostępnia także swoje pokoje noclegowe, centrum odnowy biologicznej, restaurację i kawiarnię. Dla dzieci organizuje się lekcje historii połączone ze zwiedzaniem i zabawami, Magiczne Kolonie oraz zielone szkoły, podczas których maluchy mieszkają w zamku i uczestniczą w zajęciach Akademii Hrabiego lub Bajkowej Akademii. Działa tu także Teatr Muzyczny Castello, posiadający w swoim repertuarze bajkę muzyczną Trzy magiczne słowa.

Atrakcje dla dzieci Moszna

Na zamku uruchomiono też salę zabaw "Hrabiolandia" z małpim gajem, basenem z piłeczkami, różnymi grami i zabawami.

sala zabaw Hrabiolandia rodzinne atrakcje zamek moszna

Godziny otwarcia Zamek Moszna

styczeń-marzec, listopad-grudzień

poniedziałek-piątek - 11.00-16.00

sobota, niedziela, święta - 10.00-16.00

wstęp na zamkowe wieże - 12.00-16.00

kwiecień-październik

poniedziałek-piątek - 11.00-16.00, wstęp na zamkowe wieże - 12.00-16.00

sobota, niedziela, święta - 10.00-16.00, wstęp na zamkowe wieże - 10.00-16.00

atrakcje dla dzieci sala zabaw zamek moszna

Zamek Moszna

Moszna, ul. Zamkowa 1

47-370 Zielina

Zwiedzaliście już Zamek Moszna? Też byliście zachwyceni jego architekturą i wystrojem?

Czekamy na Wasze opinie.