Ośrodek Narciarski Ski Arena Zieleniec-Duszniki Zdrój

Rodzinne atrakcje Zieleniec

Dzięki dużemu zróżnicowaniu tras i dobrze rozwiniętej infrastrukturze turystycznej, dostosowanej również do potrzeb dzieci, Zieleniec jest jednym z najchętniej odwiedzanych ośrodków narciarskich w Sudetach. 

Zieleniec to dzielnica słynnego uzdrowiska Duszniki-Zdrój. Doskonałe położenie i specyficzny mikroklimat sprawiają, że od setek lat kuracjusze przyjeżdżają w tę okolicę, by poprawić swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Znajdujący się tutaj ośrodek narciarski może także wpłynąć na poprawę naszego samopoczucia, bo przecież sport to zdrowie. Ale Zieleniec oferuje o wiele więcej. To prawdziwa Mekka fanów białego szaleństwa, we wszystkich jego odmianach. A co najważniejsze, mnóstwo ciekawych i bezpiecznych atrakcji znajdą tu dla siebie także dzieci.

Ośrodek narciarski Zieleniec

Atrakcje Ośrodek Narciarski Ski Arena Zieleniec

Goście przyjeżdżający do Zieleńca mają do wyboru aż 28 tras, wśród których znajda się te przeznaczone tylko dla doświadczonych narciarzy, jak i te odpowiednie dla początkujących. Część z nich jest oświetlona, są też dośnieżane i ratraktowane. Działają tu wyciągi talerzykowe, orczykowe, a nawet 6-osobowy wyciąg krzesełkowy. Specjalne zajęcia dla maluchów w miłej atmosferze prowadzi kilka szkółek narciarskich, w których pracują doświadczeni instruktorzy, a także zimowe przedszkola. Szkółki dysponują wyciągami taśmowymi, które zapewniają wygodne i bezpieczne wjazdy w trakcie nauki. Dla amatorów akrobacji przygotowano snowpark z rynną halfpipe. Wyjątkowo rozbudowana infrastruktura pozwala znaleźć odpowiednie miejsca noclegowe. Są tu pensjonaty z pokojami zabaw dla dzieci i animacjami, obiekty z basenami, wannami jacuzzi i saunami. Organizowane są też zimowiska, a pobliskie wzniesienia doskonale nadają się do zjeżdżania na sankach. Na stokach Zieleńca odbywają się zawody Dziecięcego Pucharu Orlicy.

Ski Arena Zieleniec

Ceny biletów Ośrodek Narciarski Ski Arena Zieleniec

Karty czasowe

                                         Normalna                         ulgowa

2-godzinna                           45 zł                               40 zł
4-godzinna                           60 zł                               50 zł
6-godzinna                           75 zł                               65 zł

Całodzienna
(9.00-22.00)                           95 zł                                85 zł
6-dniowa                             420 zł                              360 zł