Port w Ustce – kładka obrotowa i rejsy po morzu

port ustka atrakcje rejsy kładka

Nadmorskie miejscowości prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych atrakcji dla dzieci i rodzin, aby zjednać sobie serca jak największej liczby turystów. Jednak nawet największa rozrywka nie jest w stanie ująć atrakcyjności portom rybackim, czego przykładem jest chętnie odwiedzany Port w Ustce, którego historia sięga XIV wieku! Sprawdźmy więc, co czeka na nas w usteckim porcie! Czytajcie dalszą część artykułu!

Sprawdź koniecznie:
ustka gdzie z dzieckiem opinie noclegi z atrakcjami

Port Ustka – atrakcje

Port w Ustce jest jedną z największych atrakcji miasta i jest zarówno portem rybackim, jak i żeglarskim. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści chętnie wybierają się na spacer, by na własne oczy zobaczyć żeglarską marinę i kutry rybackie. Naprzeciw portu znajduje się wybudowana w 1875 roku przy plaży nadmorska promenada, gdzie spacerując deptakiem możemy podziwiać morze i port, zjeść coś pysznego, wypić kawę w jednej z licznych kafejek  czy kupić pamiątkowe gadżety z Ustki. Punkt obowiązkowy każdej wyprawy do Ustki!

Ustka – kładka dla pieszych

port ustka kładka dla pieszych atrakcje

Największą atrakcją portu w Ustce jest kładka obrotowa, która została udostępniona dla zwiedzających w 2013 roku. Ta stalowa konstrukcja jest szeroka na cztery metry osiąga długość pięćdziesięciu ośmiu metrów. Opuszczana jest co godzinę (o każdej pełnej godzinie) na wysokość dwóch metrów nad lustrem wody i stanowi ogromną atrakcję zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Ważnym jest, że kładka uruchamiana jest jedynie na kwadrans, dlatego trzeba trafić na odpowiedni moment. Sam proces uruchamiania kładki trwa około czterech minut i jest chętnie oglądany przez ludzi – i wcale się temu nie dziwimy.

Kładka otwarta jest codziennie, o każdej pełnej godzinie. W okresie od maja do października w godzinach 9:00 – 24:00, zaś od listopada do kwietnia od 10:00 do 18:00. Wejście na kładkę jest darmowe.

Ustka – Rejsy wycieczkowe po morzu

Oczywiście port w Ustce nie byłby żadną atrakcją, gdybyśmy nie mogli wybrać się na niezapomniany rejs statkiem. Jednymi z najpiękniejszych są: piracki UnicusDragon. Pierwszym możemy udać się na wycieczkę ze wschodniej części portu od kwietnia do października. Z kolei Dragon zabierze nas w fantastyczny rejs jedynie w okresie wakacyjnym.

Ceny rejsów

  • bilet normalny – 35 PLN
  • bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży do 16 lat – 25 PLN
  • Informacja pod numerem telefonu: 698 523 694

 

port ustka rejsy statkiem wycieczkowe ceny opinie

Rejs po Bałtyku to wspaniała rodzinna atrakcja, której nie możemy pominąć wybierając się na wakacje nad morzem. Piękne widoki, szum morza i latające morskie ptaki – to gwarancja cudownych wspomnień dla całej rodziny. To naprawdę niezapomniana atrakcja dla każdego!

Koniecznie zobaczcie jak wygląda Ustka z lotu ptaka (a raczej drona) na filmie poniżej!

Lokalizacja Port Morski Ustka

Koniecznie sprawdź także nasz artykuł:

Atrakcje dla dzieci nad Bałtykiem-najlepsze nad morzem

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *