Port w Ustce – kładka obrotowa i rejsy po morzu

port ustka atrakcje rejsy kładka

Nadmorskie miejscowości prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych atrakcji dla dzieci i rodzin, aby zjednać sobie serca jak największej liczby turystów. Jednak nawet największa rozrywka nie jest w stanie ująć atrakcyjności portom rybackim, czego przykładem jest chętnie odwiedzany Port w Ustce, którego historia sięga XIV wieku! Sprawdźmy więc, co czeka na nas w usteckim porcie! Czytajcie dalszą część artykułu!

Sprawdź koniecznie:
ustka gdzie z dzieckiem opinie noclegi z atrakcjami

Port Ustka – atrakcje

Port w Ustce jest jedną z największych atrakcji miasta i jest zarówno portem rybackim, jak i żeglarskim. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści chętnie wybierają się na spacer, by na własne oczy zobaczyć żeglarską marinę i kutry rybackie. Naprzeciw portu znajduje się wybudowana w 1875 roku przy plaży nadmorska promenada, gdzie spacerując deptakiem możemy podziwiać morze i port, zjeść coś pysznego, wypić kawę w jednej z licznych kafejek  czy kupić pamiątkowe gadżety z Ustki. Punkt obowiązkowy każdej wyprawy do Ustki!

Ustka – kładka dla pieszych

port ustka kładka dla pieszych atrakcje

Największą atrakcją portu w Ustce jest kładka obrotowa, która została udostępniona dla zwiedzających w 2013 roku. Ta stalowa konstrukcja jest szeroka na cztery metry osiąga długość pięćdziesięciu ośmiu metrów. Opuszczana jest co godzinę (o każdej pełnej godzinie) na wysokość dwóch metrów nad lustrem wody i stanowi ogromną atrakcję zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Ważnym jest, że kładka uruchamiana jest jedynie na kwadrans, dlatego trzeba trafić na odpowiedni moment. Sam proces uruchamiania kładki trwa około czterech minut i jest chętnie oglądany przez ludzi – i wcale się temu nie dziwimy.

Kładka otwarta jest codziennie, o każdej pełnej godzinie. W okresie od maja do października w godzinach 9:00 – 24:00, zaś od listopada do kwietnia od 10:00 do 18:00. Wejście na kładkę jest darmowe.

Ustka – Rejsy wycieczkowe po morzu

Oczywiście port w Ustce nie byłby żadną atrakcją, gdybyśmy nie mogli wybrać się na niezapomniany rejs statkiem. Jednymi z najpiękniejszych są: piracki UnicusDragon. Pierwszym możemy udać się na wycieczkę ze wschodniej części portu od kwietnia do października. Z kolei Dragon zabierze nas w fantastyczny rejs jedynie w okresie wakacyjnym.

 

 

port ustka rejsy statkiem wycieczkowe ceny opinie

Rejs po Bałtyku to wspaniała rodzinna atrakcja, której nie możemy pominąć wybierając się na wakacje nad morzem. Piękne widoki, szum morza i latające morskie ptaki – to gwarancja cudownych wspomnień dla całej rodziny. To naprawdę niezapomniana atrakcja dla każdego!

Koniecznie zobaczcie jak wygląda Ustka z lotu ptaka (a raczej drona) na filmie poniżej!

Lokalizacja Port Morski Ustka

Koniecznie sprawdź także nasz artykuł:

Atrakcje dla dzieci nad Bałtykiem-najlepsze nad morzem