Bunkry Blüchera w Ustce

Wydawać by się mogło, że bunkry cieszą się popularnością jedynie wśród zagorzałych fanów militariów i historii, podczas gdy jest wręcz przeciwnie. Zwiedzanie bunkrów do wspaniała atrakcja dla całej rodziny! Sprawdźmy więc, co czeka na nas podczas odwiedzania Bunkrów Bluchera w Ustce!

Sprawdź koniecznie:
ustka gdzie z dzieckiem opinie noclegi z atrakcjami

Bunkry w Ustce? 

Większości z nas Ustka kojarzy się jedynie z portem rybackim i wakacyjną turystyką, tymczasem ta miejscowość kryje w sobie znacznie więcej atrakcji dla dzieci i rodzin. Jedną z nich są umiejscowione nieopodal wspomnianego portu w Ustce – Bunkry Blüchera. Poniemieckie bunkry i umocnienia wojskowe, które były tajną, nadmorską bazą, jednak polskie wojsko doskonale wiedziało o ich istnieniu, a dodatkowo było w posiadaniu szczegółowych planów tego miejsca. Jeszcze jakiś czas temu bunkry Blüchera były zasypane piaskiem i porośnięte wydmami, a obecnie cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Dziś bunkry to interaktywne pokazy, hologramy czy realistyczne manekiny w oryginalnych strojach. Redakcja Dzieckowpodrozy.pl odwiedziła Bunkry w 2017 r. – nie będziemy ukrywać – nam się podobało!bunkry atrakcje dla dzieci w ustce pomorskie opinie

Z czego składa się Bateria Blüchera?

 • Sypialnia dla czterdziestoosobowej załogi,
 • trzech stanowisk ogniowych,
 • stanowiska głównego dowodzenia,
 • żelbetonowych działobitni,
 • ubikacji,
 • schronu dalmierza.

Dodatkowo, w odległości około trzystu metrów od działobitni znajduje się bunkier amunicyjny. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że niegdyś był on połączony kolejką wąskotorową z baterią Blüchera.

rodzinne atrakcje w ustce bunkry pomorskie atrakcje opinie

gdzie bunkry pomorskie atrakcje dla dzieci opinie ceny

Bateria Blüchera – atrakcje

Na odwiedzających bunkry Blüchera czekają dodatkowe atrakcje w sezonie letnim (choć same bunkry udostępnione są do zwiedzania przez cały rok). Właśnie w tym czasie czynny jest kiermasz militarny, gdzie możemy zakupić różnego rodzaju pamiątki, oraz gadżety i stroje militarne.

W okresie wakacji czynne są jeszcze inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Mowa tutaj o strzelnicy paintball’owej, która dostarczy niezapomnianych atrakcji i torach łuczniczych, gdzie pod okiem instruktora możemy spróbować swoich sił strzelając z łuku. Bunkry Blüchera oferują nam także skorzystanie ze strzelnicy ASG w okresie letnim – strzelanie z replik broni z okresu II Wojny Światowej z pewnością spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

atrakcje dla dzieci bunkry pomorskie ustka atrakcje rodzinne opinie

Bunkry w Ustce – cennik zwiedzania

Cennik zwiedzania indywidualnego :

 • bilet normalny: 18 zł/os.
 • bilet ulgowy: 14 zł/os.
 • opłata za wypożyczenie audioprzewodnika: 10 zł/os.

W przypadku zwiedzania grupowego, wymagana jest uprzednia rezerwacja.

Bunkry Ustka – godziny otwarcia

 • lipiec-sierpień: 9.00-21.00
 • wrzesień, październik oraz od marca do czerwca: 10.00-18.00
 • od listopada do lutego: 10.00-16.00

Bunkry Bluchera Ustka – lokalizacja

Sprawdź też nasz artykuł:

Ustka gdzie z dzieckiem? Najlepsze atrakcje!