Sopot – atrakcje dla dzieci

najlepsze atrakcje dla dzieci nad morzem

Sopot – sam środek Trójmiasta, uważany za jedną z najbardziej prestiżowych miejscowości nad morzem. To miejsce oferuje cały szereg rodzinny atrakcji, dzięki którym z pewnością nie będziecie się nudzić. Wybieracie się na wakacje lub na weekend do Sopotu? Sprawdźcie koniecznie, jakie atrakcje warto zobaczyć!

Sprawdź koniecznie

Sopot – atrakcje – co zobaczyć z dzieckiem?

sopot rodzinne atrakcje dla dzieci gdzie warto z dzieckiem opinie

Sopot kryje w sobie wiele atrakcji, które warto zobaczyć podczas rodzinnej wycieczki. Dojazd do tej miejscowości nie jest żadnym problemem – wystarczy wsiąść w pociąg SKM czy autobusem w Gdyni lub Gdańsku i w kilkanaście minut będziemy na miejscu. Niewątpliwie najbardziej popularnym miejscem w Sopocie jest tak zwany Monciak – czyli ulica Bohaterów Monte Cassino. Prowadzi ona od alei Niepodległości aż do placu Zdrojowego – a co istotne jest całkowicie wyłączona z ruchu drogowego, dzięki czemu jest idealnym miejscem na spacery. Czekają tutaj na nas liczne puby, restauracje i znany w całym kraju Krzywy Domek. Tu naprawdę nie można się nudzić!

Sopot gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje krzywy domek opinie

Będąc w okolicy Monciaka warto wybrać się nad samą Zatokę Gdańską, gdzie spacerując różnymi alejkami możemy sprawić dzieciom radość i wybrać się z nimi na olbrzymi plac zabaw (na zdjęciu plac zabaw w okolicy klubu Sfinks, nieco dalej w kierunku Gdynii, na samej plaży znajdziecie też świetny plac zabaw dla dzieci). Jeżeli jednak wolicie jazdę na rowerach, to wzdłuż praktyczne całej sopockiej części nabrzeża możecie pokonać właśnie na tym jednośladzie… aż do Gdańska! Idealna opcja na aktywny wypoczynek.

sopot plac zabaw dla dzieci blisko plaży

atrakcje dla dzieci Sopot plac zabaw

Jedną z najnowszych atrakcji dla dzieci w Sopocie jest „Kolejowy Odjazd„.  To pierwszy taki park na Pomorzu, gdzie będziecie mogli przejechać się „na pociągu” po ponad 300 metrowej pętli. Pomysłodawcą i twórcą całego parku Kolejowy Odjazd jest pan Dariusz Stenka, który co ciekawe… przygotowywał się do tego momentu już od 9 lat, tworząc coraz to lepsze prototypy linii kolejowej i poszczególnych pociągów w przydomowym ogrodzie.

atrakcje dla dzieci Sopot kolejowy odjazd opinie atrakcje wakacje

Wspaniałą atrakcją Sopotu, która znana jest na całym świecie jest najdłuższe w kraju, wręcz legendarne drewniane Molo, którego długość sięga prawie pięciuset metrów! Latem możemy spacerować podziwiając panoramę Sopotu i okolic, a zimą pojeździć na łyżwach na płycie początkowej, gdzie w tym czasie znajduje się miejskie lodowisko! Obok mola znajduje się również zabytkowa latarnia morska w Sopocie, która obecnie udostępniona jest do zwiedzania i skąd rozciąga się przepiękny widok na panoramę miasta i Zatokę Gdańską. Warto wdrapać się na jej szczyt, szczególnie jeżeli zależy wam na pięknej pamiątce z wyprawy do Sopotu!

Polecamy również:
25 atrakcji dla dzieci w Gdańsku

trójmiasto rodzinne atrakcje dla dzieci molo sopot ceny opinie

Chcąc nieco przenieść się w czasie do czasów wczesnego średniowiecza – koniecznie musimy wybrać się do Grodziska w Sopocie. Ten wspaniały skansen oferuje nam możliwość odbycia lekcji żywych historii dla dzieci. Na własne oczy zobaczymy stare chaty czy drewniane palisady, jakie niegdyś znajdywały się w tym miejscu. Te muzeum pod gołym niebem z pewnością przypadnie do gustu nie tylko fanom historii.
sopot gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje grodzisko w sopocie opinie

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji jest Aqua Park w Sopocie – jest on jednym z najpopularniejszych parków wodnych nad morzem. Na jego terenie znajdziemy basen pływacki, basen rekreacyjny i co najważniejsze – basen dla dzieci, który głęboki jest do maksymalnie 60 cm, a jego temperatura minimalna to 30ºC! Latem możemy dodatkowo skorzystać z atrakcji w basenie zewnętrznym, gdzie czekają na nas interaktywna instalacja dla dzieci i 3-torowa zjeżdżalnia.

sopot aquapark rodzinne atrakcje dla dzieci nad morzem ceny opinie

Natomiast jeżeli chodzi o miejsca nastawione na kulturę, bo i zapewne takich będziecie poszukiwać w tym pięknym nadmorskim kurorcie, mamy też dla was kilka propozycji. Państwowa Galeria Sztuki, leżąca po drodze na molo, to miejsce w którym czekają na nas liczne wystawy stałe i czasowe. Kolejnym punktem wartym odwiedzenia jest Opera Leśna, gdzie odbywają się przeróżne wydarzenia kulturalne – dla osób w każdym wieku! Warto też zwrócić uwagę na Muzeum Sopotu – pełne ciekawych eksponatów związanych głównie z historią miasta… lecz nie tylko!

Sprawdź koniecznie:

Gdynia z dzieckiem – najlepsze atrakcje!