Sopot – atrakcje dla dzieci

najlepsze atrakcje dla dzieci nad morzem

Sopot – sam środek Trójmiasta, uważany za jedną z najbardziej prestiżowych miejscowości nad morzem. To miejsce oferuje cały szereg rodzinny atrakcji, dzięki którym z pewnością nie będziecie się nudzić. Wybieracie się na wakacje lub na weekend do Sopotu? Sprawdźcie koniecznie, jakie atrakcje warto zobaczyć!

Gorąco polecamy trasę rodzinną – Muzeum Zamkowe w Malborku

Sopot – atrakcje – co zobaczyć z dzieckiem?

sopot rodzinne atrakcje dla dzieci gdzie warto z dzieckiem opinie

Sopot kryje w sobie wiele atrakcji, które warto zobaczyć podczas rodzinnej wycieczki. Dojazd do tej miejscowości nie jest żadnym problemem – wystarczy wsiąść w SKM’kę czy autobusem w Gdyni lub Gdańsku i w kilkanaście minut będziemy na miejscu. Niewątpliwie najbardziej popularnym miejscem w Sopocie jest tak zwany Monciak – czyli ulica Bohaterów Monte Cassino. Prowadzi ona od alei Niepodległości aż do placu Zdrojowe – a co istotne jest całkowicie wyłączona z ruchu drogowego, dzięki czemu jest idealnym miejscem na spacery. Czekają tutaj na nas liczne puby, restauracje i znany w całym kraju Krzywy Domek.

Sopot gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje krzywy domek opinie

Będąc w okolicy Monciaka warto wybrać się nad samą Zatoką Gdańską, gdzie spacerują różnymi alejkami możemy sprawić dzieciom radość i wybrać się z nimi na olbrzymi plac zabaw (na zdjęciu plac zabaw w okolicy klubu Sfinks, nieco dalej w kierunku Gdynii, na samej plaży znajdziecie też świetny plac zabaw dla dzieci).

sopot plac zabaw dla dzieci blisko plaży

atrakcje dla dzieci Sopot plac zabaw

Wspaniałą atrakcją Sopotu, która znana jest na całym świecie jest najdłuższe w kraju drewniane Molo, którego długość sięga prawie pięciuset metrów! Latem możemy spacerować podziwiając panoramę Sopotu i okolic, a zimą pojeździć na łyżwach na płycie początkowej, gdzie w tym czasie znajduje się miejskie lodowisko! Obok mola znajduje się również zabytkowa latarnia morska w Sopocie, która obecnie udostępniona jest do zwiedzania i skąd rozciąga się przepiękny widok na panoramę miasta i Zatokę Gdańską.

Polecamy również:
25 atrakcji dla dzieci w Gdańsku

trójmiasto rodzinne atrakcje dla dzieci molo sopot ceny opinie

Chcąc nieco przenieść się w czasie do czasów wczesnego średniowiecza – koniecznie musimy wybrać się do Grodziska w Sopocie. Ten wspaniały skansen oferuje nam możliwość odbycia lekcji żywych historii dla dzieci. Na własne oczy zobaczymy stare chaty czy drewniane palisady, jakie niegdyś znajdywały się w tym miejscu. Te muzeum pod gołym niebem z pewnością przypadnie do gustu nie tylko fanom historii.
sopot gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje grodzisko w sopocie opinie

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji jest Aqua Park w Sopocie – jest on jednym z najpopularniejszych parków wodnych nad morzem. Na jego terenie znajdziemy basen pływacki, basen rekreacyjny i co najważniejsze – basen dla dzieci, który głęboki jest do maksymalnie 60 cm, a jego temperatura minimalna to 30ºC! Latem możemy dodatkowo skorzystać z atrakcji w basenie zewnętrznym, gdzie czekają na nas interaktywna instalacja dla dzieci i 3-torowa zjeżdżalnia.

sopot aquapark rodzinne atrakcje dla dzieci nad morzem ceny opinie

Sprawdź koniecznie:

Gdynia z dzieckiem – najlepsze atrakcje!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *