Latarnia Morska w Sopocie

Latarnia Morska w Sopocie jest jedną z dziesięciu latarni morskich znajdujących się na terenie województwa Pomorskiego i jednocześnie stanowi przepiękną wizytówkę tego miasta. Czy można zajrzeć do jej wnętrza? A jeśli tak, to jak wysokie są ceny biletów? Sprawdźcie koniecznie!

Sopot gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje ceny opinie

Latarnia Morska w Sopocie

Sopocka latarnia morska wzniesiona została w 1903 roku i tak naprawdę, początkowo wcale nią nie była! Była to część zakładu belneologicznego – wieża stanowiła najzwyczajniej w świecie część kotłowni. Jednak kiedy w 1975 wyremontowano szpitalną kotłownię, wieża stała się zbędna i dlatego przebudowano ją, a następnie umieszczono w niej źródło światła. Kiedy zmieniono urządzenie optyczno-świetlne i światło miało zasięg 17 mil morskich – wieża oficjalnie stała się latarnią morską.

Obecnie latarnia jest już latarnią morską jedynie z nazwy, a zasięg światła to jedynie 7 mil morskich. Wieża wysoka na 30 m wpisała się w krajobraz Sopotu i obecnie jest jego nieodłączną wizytówką, która została udostępniona dla zwiedzających. Na jej szczyt prowadzą zakręcone schody, skąd rozpościera się przepiękny widok na Sopot i Zatokę Gdańską.

Każdy, kto zdecyduje się zwiedzić latarnię morską w Sopocie (a właściwie wieżę obserwacyjną :)), otrzyma specjalny certyfikat. Weźmy też pod uwagę fakt, że latarnia znajduje się na terenie molo w Sopocie, więc najpierw musimy uiścić opłatę za wstęp na deptak, a następnie dopiero zakupić bilet wstępu do latarni.

co robić z dzieckiem w sopocie latarnia morska czy warto opinie

Cennik i godziny otwarcia

Styczeń i luty: 10:00 – 16:00
Marzec i kwiecień: 10:00 – 18:00
Maj: 10:00 – 20:00
Czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień: 9:00 – 21:00
Październik, listopad i grudzień: 10:00 – 16:00

Bilet normalny: 6 zł
Bilet ulgowy: 4 zł
Bilet grupowy (powyżej 20 osób): 3 zł od osoby

Lokalizacja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *