Latarnia Morska w Sopocie

Latarnia Morska w Sopocie jest jedną z dziesięciu latarni morskich znajdujących się na terenie województwa Pomorskiego i jednocześnie stanowi przepiękną wizytówkę tego miasta, choć często jest ona pomijana przez turystów. Dziś, aby zachęcić was do wizyty w tym miejscu, odpowiemy na kilka najważniejszych pytań związanych z tą atrakcją. Czy można zajrzeć do jej wnętrza? A jeśli tak, to jak wysokie są ceny biletów? Sprawdźcie koniecznie dalszą cześć naszego artykułu!

Sopot gdzie z dzieckiem rodzinne atrakcje ceny opinie

Latarnia Morska w Sopocie

Sopocka latarnia morska wzniesiona została w 1903 roku i tak naprawdę… początkowo wcale nią nie była! Zapytacie zapewne: dlaczego? Otóż była to część zakładu belneologicznego – wieża stanowiła najzwyczajniej w świecie część kotłowni. Jednak kiedy w 1975 wyremontowano szpitalną kotłownię, wieża stała się zbędna i dlatego przebudowano ją, a następnie umieszczono w niej źródło światła. Kiedy zmieniono obecne tam urządzenie optyczno-świetlne i światło miało zasięg 17 mil morskich – wieża oficjalnie stała się latarnią morską. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo…

Obecnie sopocka latarnia jest już latarnią morską jedynie z nazwy i przyzwyczajenia mieszkańców, gdyż zasięg światła to jedynie 7 mil morskich, co wypada nieco blado przy pozostałych i zarazem – niejako dyskwalifikuje ją z traktowania jej jako. Wieża wysoka na 30 m wpisała się w krajobraz Sopotu i obecnie jest jego nieodłączną wizytówką, która została udostępniona dla zwiedzających. Na szczyt tej latarni prowadzą naprawdę zakręcone schody, skąd rozpościera się przepiękny widok na Sopot i Zatokę Gdańską. Widok ten będzie niezwykłą nagrodą za trud dostania się na jej szczyt!

Każdy, kto zdecyduje się zwiedzić latarnię morską w Sopocie (a właściwie wieżę obserwacyjną!), otrzyma specjalny certyfikat. Weźmy też pod uwagę fakt, że latarnia znajduje się na terenie molo w Sopocie, więc najpierw musimy uiścić opłatę za wstęp na deptak, a następnie dopiero zakupić bilet wstępu do latarni. Wejście na jej szczyt powinno być wręcz obowiązkowym punktem wyprawy do Sopotu! Mamy nadzieję, że nie zapomnicie zajrzeć tu przy swojej kolejnej wizycie w tym pięknym, nadmorskim kurorcie!

co robić z dzieckiem w sopocie latarnia morska czy warto opinie

Godziny otwarcia Latarnia Morska Sopot

  • styczeń – luty: 10:00 – 16:00
  • marzec – kwiecień: 10:00 – 18:00
  • maj: 10:00 – 20:00
  • czerwiec – wrzesień – 9:00 – 21:00
  • październik – grudzień – 10:00 – 16:00

Ceny biletów Latarnia Morska Sopot

  • bilet normalny: 6 zł
  • bilet ulgowy: 4 zł
  • bilety grupowy (grupa minimum 20 osób): 3 zł

Jak już wspomnieliśmy, dla każdego zwiedzającego przygotowano specjalny certyfikat.

Ceny biletów Latarnia Morska Sopot

Poniżej znajdziecie dokładną lokalizację Latarni Morskiej w Sopocie. Na miejsce najłatwiej dostać się pieszo, spacerując w dół ulicy Bohaterów Monte Cassino.

Koniecznie sprawdź też nasz artykuł o atrakcjach Sopotu:

Sopot – atrakcje dla dzieci