Słowacja z dziećmi

słowacja gdzie z dzieckiem zimą

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Już dziś wielu z nas planuje pierwsze wyjazdy na narty szczególnie na okres świątecznonoworoczny oraz zbliżające się ferie zimowe. Słowacja od lat cieszy się dobrą opinią wśród turystów z Polski - i nie bezpodstawnie! O szczegółach zimowej oferty dla rodzin z dziećmi i nowościach na nadchodzący sezon zimowy opowiada nam Ján Bošnovič Dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce.

Sprawdź nowy artykuł: Słowacja - gdzie na narty? 10 najlepszych tras narciarskich

Jasna Chopok Słowacja opinie

Dzieckowpodrozy.pl: O to dlaczego rodziny z dziećmi powinny wybrać ofertę zimową na Słowacji ?

jan-bosnowic-slowacjaJán Bošnovič: Słowacja jest doskonałym miejscem dla zimowego wypoczynku rodzin z dziećmi. Dojazd samochodem z Polski na słowackie stoki jest bardzo wygodny. Podróż nie trwa tak długo jak w Alpy a najbardziej popularne słowackie ośrodki narciarskie położone są zaledwie 50 km od polsko-słowackiej granicy. Hotele i pensjonaty są doskonale przygotowane dla najmłodszych turystów. Większość 3-4* hoteli ma do tego dostosowane restauracje z kącikami dla dzieci, klubami animacyjnymi oraz animatorami, które się zajmują dziećmi by rodzice mogli także podczas urlopu wypoczywać. Tak samo ośrodki narciarskie dbają o małych narciarzy. Standardem są szkółki narciarskie z profesjonalnie przygotowanymi instruktorami.

Dzieckowpodrozy.pl: Jakie atrakcje dla rodzin z dziećmi czekają na Słowacji w sezonie zimowym ?

Ján Bošnovič: Nowością tegorocznego sezonu narciarskiego w Wysokich Tatrach będzie dziecięcy klub rozrywkowy Kamzikovo /Kozicowo/, który zlokalizowany jest na Łomnickim Stawie, w budynku dawnej górnej stacji kolejki gondolowej, na wysokości 1751 m n.p.m.

Słowacja gdzie z dzieckiem

Dla dzieci oraz ich rodziców przygotowane jest duże pomieszczenie z placem zabaw, basenem z piłeczkami , zjeżdżalniami oraz animatorami z którymi będą mogli rodzicie zostawić dzieci i spokojnie wypić kawę w kawiarnie lub szusować na nartach. Na Łomnickim Stawie, na świeżym powietrzy, znajduje się także najwyżej położony plac zabaw dla dzieci o nazwie „Krajina Świstaka” . słowacja z dzieckiem

W największym słowackim ośrodku narciarskim Jasna Niskie Tatry podczas tegorocznego sezonu zimowego  jest organizacja centralnego dziecięcego centrum animacyjnego w sali kongresowej Hotelu Grand Jasná, które nie będzie przeznaczone wyłącznie dla gości hotelowych. To wyjątkowe centrum dla dzieci zapewni rodzicom możliwość wybrania się na stok, a ich latorośle w tym czasie będą pod opieką. 

Słowacja z dzieckiemSpecjalny animacyjny klub z opieką dla dzieci działa także w ośrodku Vratna w Malej Fatrze przy dolnej stacji kolejki krzesełkowej w rejonie Paseky.

Z mojej strony szczególne polecam FUNPARK dla dzieci w ośrodku PARKSNOW Donovaly, który zlokalizowany jest między dwoma stokami Nová Hoľa i Záhradište. FUNPARK Donovaly ma powierzchnie niemal 10 000 m2 i jest drugim (pod względem wielkości) tego typu obiektem w Europie. W FUN PARK-u, dzieci mają do dyspozycji 9 wyciągów dywanowych, dzięki którym łatwo i przyjemnie, bez zbędnego stresu, nauczą sie jeździć na nartach. Oprócz tego, wspaniałą zabawę i pomoc w nauce jazdy oferuje karuzela.

nauka dzieci na nartach

Szkółka narciarska proponuje zajęcia dla dzieci w wieku od 3 lat i to właśnie dla nich, w pierwszych chwilach na nartach, wyciągi dywanowe są najlepszą pomocą.  Każdego dnia o godzinie o 12.00, Funpark zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych na wyjątkowe gry i zabawy oraz przejażdżki zimową ciuchcią. Każde dziecko z przedszkola Brumika otrzymuje upominek! Na dzieci czeka mnóstwo niespodzianek, gier, konkursów, programów z animatorami zabawy, bale karnawałowe. Przez cały dzień w Funparku, dzieciom towarzyszą maskotki – zając DODO, wiewiórka LULU i miś BRUMÍK. Dodo wozi dzieci „Dodo ciuchcią“ po całym terenie parku. Najmniejsze pociechy, którym już braknie energii do jazdy albo mocno dokuczy mróz, mogą odpocząć w ciepłym DODO Klubie, gdzie będą miały do dyspozycji mnóstwo zabawek i profesjonalną opiekę miłych animatorek.

gdzie zimą z dzieckiem na SŁowację

aquapark Słowacja

Idealnym miejscem relaksu po całym dniu spędzonym na nartach czy w górach jest relaks w leczniczych termalnych wodach w aquaparkach, które zlokalizowane są jak w Wysokich tak i Niskich Tatrach. Proponuje skorzystać z wodnych szaleństw w  Tatralandii, Besenovej czy w  Aquacity Poprad

termy Słowacja aquapark ferie z dzieckiem zima