Bezpłatna aplikacja do nauki języków dla dzieci? [opinia]

nauka angielskiego bezpłatna aplikacja dla dzieci

Każdemu podróżnikowi, zarówno małemu, jak i dużemu, przyda się znajomość języków obcych. Dzięki aplikacji Duolingo można szybko i sprawnie zdobyć podstawy. To nie jest artykuł sponsorowany - sprawdziliśmy ją i wiemy, że możemy ją polecić!

Wielu z nas nauka języków obcych kojarzy się z mozołem, ślęczeniem nad książkami i wkuwaniem na pamięć setek słówek. Ale nie musi tak być! Angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i inne języki można opanować w przyjemny sposób, i to za darmo. Aplikacja Duolingo pozwala uczyć się w każdym miejscu, np. podczas drogi do szkoły. Wciągające zadania do wykonania stanowią zachętę do pracy, przez co świetnie sprawdzają się w przypadku dzieci. 

Duolingo aplikacja do angielskiego opinie

Cała aplikacja ma charakter gry, za zaliczanie każdej kolejnej lekcji otrzymuje się punkty. Jeśli jednak udziela się błędnych odpowiedzi, traci się życia symbolizowane za pomocą serduszek. Można też rywalizować z innymi użytkownikami. Każda lekcja zawiera zadania, które wymagają poprawnej wymowy, zrozumienia i zapisu. Takie krótkie lekcje są niezwykle efektywne i motywujące. 34 godziny nauki z Duolingo równoważą program, który realizowany jest podczas jednego semestru na uniwersytecie. Rejestrowana jest też liczba dni nauki, co pozwala utrzymać systematyczność.

Aplikacja Duolingo uznawana jest obecnie za najlepszą aplikację do nauki języków. Została wysoko oceniona m.in. przez TIME Magazine czy The Wall Street Journal. 

Jaka aplikacja do nauki angielskiego?

A Wy? Ciekawi jesteśmy jakie aplikacje używacie, co możecie polecić? Chętnie poznamy Wasze rekomendacje. Pamiętajcie - podając nazwę apki, zaznaczcie dla jakiego przedziału wiekowego jest przewidziana. Zostawcie komentarz lub podzielcie się opinią na naszym kanale na Facebooku.