Wycieczki do Skandynawii. Rejs promem, zwiedzanie na miejscu [PRZEGLĄD]

skandynawia wycieczki szwecja dania rejs promem atrakcje zwiedzanie most nad sundem unity line

Wsiadamy na statek… i o nic innego nie musimy się martwić. Przeprawią nas promem, zapewnią wyśmienity posiłek i oryginalne miejsce do spania, a na miejscu przewodnika. Nie jest to scenariusz filmu, ale naszej wycieczki po Skandynawii, którą możemy odbyć dzięki jednemu z czołowych polskich armatorów. Sprawdzamy, jak wyglądają przykładowe wycieczki Unity Line i czy warto z nich skorzystać.

Na rodzinne wycieczki do Skandynawii zaprasza:

Skandynawia rejsy-atrakcje z dzieckiem -2020

Kopenhaga prosto z mostu

Most w nazwie tej wycieczki pojawia się nie bez przyczyny. Øresund, jeden z największych w Europie mostów pomiędzy dwoma lądami, łączy dwa główne punkty programu naszej podróży – szwedzkie Malmö i duńską Kopenhagę. Dzięki temu nie tylko przejedziemy się drogą, którą wielu ma na swojej bucket list, ale też poznamy zalety Malmö, m.in. zabytkową część Gamla Staden, najbardziej znane place miasta Lilla Torg i Stortorget, czy ultranowoczesną, ekologiczną dzielnicę z widokowym deptakiem i słynnym wieżowcem Turning Torso, najwyższym budynkiem mieszkalnym w całej Szwecji. Z kolei w Kopenhadze zobaczymy nie tylko słynne zabytki takie jak Fontanna Bogini Gefion, Pałac Amalienborg czy XVIII-wieczna dzielnica portowa Nyhavn, ale również przepłyniemy kanałami tego wielkiego miasta. Miłym zakończeniem dnia będzie spacer deptakiem Stroget znanym z modnych restauracji, klubów i sklepów.

Sprawdź cenę wycieczki >> tutaj

Zobacz też:

>> Malmo i Kopenhaga z dzieckiem <<

skandynawia wycieczki kopenhaga dania rejs promem atrakcje zwiedzanie unity line

Klify Bałtyku i magiczna Kopenhaga

Mało kto być może wie, że nad Bałtykiem można zobaczyć białe, kredowe klify ciągnące się na długość 7 km. Osiągają wysokość niemal 130 m i czekają na nas właśnie w Danii, na wyspie Møn. Przyjeżdżamy tu z Ystad niezwykle widowiskowym mostem nad Sundem, a po takim rozpoczęciu wycieczki jedziemy do Kopenhagi, gdzie w najbardziej malowniczej części miasta, dzielnicy portowej Nyhavn, możemy w pełni rozkoszować się widokiem charakterystycznych, kolorowych domków. Podczas tej wycieczki do Danii zwiedzimy jedne z najciekawszych zabytków miasta, a przy promenadzie Langelinie zobaczymy też ponad 100-letni pomnik Małej Syrenki, bohaterki bajki Hansa Christiana Andersena. Nie ma łatwego życia, bo wielokrotnie oblewano ją farbą, a nawet… próbowano odcinać głowę czy wysadzać w powietrze.

Sprawdź cenę i termin wycieczki >> tutaj

Zobacz też:

>> Park rozrywki w Kopenhadze – Ogrody Tivoli <<

skandynawia wycieczki kopenhaga dania szwecja rejs promem bałtyk klify atrakcje zwiedzanie unity line

Bornholm – zielona wyspa Bałtyku

Ta weekendowa wycieczka Unity Line przeniesie nas do świata, w którym ludzie są na tyle ufni, że zostawiają otwarte domy, i w którym rowerów jest więcej niż aut, a wędzonego śledzia je się z większą ochotą niż mleczną czekoladę. Jeśli ktoś nigdy nie słyszał o Bornholmie, będzie zaskoczony, jak piękna potrafi być wyspa oddalona od wybrzeży Polski zaledwie 100 km. W czasie wycieczki zwiedzimy m.in. Rønne – stolicę ze słynnym XIII-wiecznym kościołem, ruiny najsłynniejszej fortyfikacji wyspy – zamku Hammershus, dawną osadę rybacką Allinge, która w XIX w. przekształciła się w centrum wydobycia granitu, czy Gudhjem, urokliwe miasteczko położone u stóp góry Bokul, w którym spróbujemy obiadu w tradycyjnej wędzarni. Widoki po drodze będą niezapomniane i podczas przejazdów autokarem ciężko będzie nam uwierzyć, że patrzymy na Bałtyk, który tak dobrze znamy. Nie ominie nas też wizyta na jednej z najpiękniejszych plaż w Europie – w Dueodde, z której drobniutki piasek używany jest nawet do wypełniania klepsydr.

Sprawdź cenę wycieczki >> tutaj

Zobacz też:

>> Ciekawe atrakcje i rejsy na Bornholm <<

skandynawia wycieczki bornholm rejs promem atrakcje zwiedzanie rowery unity line

Na tropie szwedzkich kryminałów

Kto poświęcił miesiące (czy wręcz lata) na obserwowanie poczynań komisarza śledczego Kurta Wallandera, ten prawdopodobnie sądzi, że zna Ystad jak własną kieszeń. Nie trzeba więc mówić, że zobaczenie na własne oczy miejsc, które Henning Mankell ożywia na kartach swoich książek, będzie prawdziwym wydarzeniem. Może być też dla niego dużym zaskoczeniem. Weekendowa wycieczka “Na tropie szwedzkich kryminałów” zaprowadzi nas np. do ulubionej cukierni Wallandera Fridolfs, pod komendę policji, w której pracował, do jego ulubionego Hotelu Continental, a nawet… pod jego dom. Przekonamy się wreszcie, czy Ystad jest naprawdę tak mroczne, jak Mankell przedstawił je w swoich książkach. Przy okazji zobaczymy oryginalną, średniowieczną zabudowę Ystad – jej szachulcowe domy, których na tak małym obszarze jest najwięcej w całej Szwecji, i zabytki takie jak gotycki kościół Mariacki czy Klasztor Franciszkanów z 1267 r. Będziemy mogli rozkoszować się klimatem tego malowniczego, portowego miasteczka na południu Skanii.

Zobacz też:

>> Najciekawsze atrakcje Ystad <<

skandynawia wycieczki szwecja ystad rejs promem atrakcje zwiedzanie wallander unity line

Skandynawskie porty: Kopenhaga i Göteborg

Czterodniowa wycieczka, podczas której poznamy dwa malownicze portowe miasta Skandynawii – Kopenhagę i Göteborg. W drodze do stolicy Danii zobaczymy na własne oczy, jak wygląda słynny most nad Sundem. A co na miejscu? W Kopenhadze odwiedzimy Przystań Królewską ze słynnym pomnikiem Małej Syrenki i Park Langeline, zimową rezydencję duńskiej rodziny, czyli Pałac Amaliennborg ze strzegącymi wstępu charakterystycznymi strażnikami, i oczywiście port Nyhavn z barwnymi kamienicami, modnymi restauracjami i sklepami. Na tej wycieczce czeka nas też bardzo ciekawa przygoda – wejście na Okrągłą Wieżę, najstarsze działające obserwatorium astronomiczne w Europie, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Z kolei w powstałym na przełomie XVI i XVII w. Göteborgu będziemy mogli zagubić się wśród parków, alei i imponujących budowli. Zobaczymy np. Barken Viking z 1905 r., najprawdopodobniej największy żaglowiec, jaki kiedykolwiek wybudowano w Skandynawii (dziś pełniący funkcję hotelu i restauracji), i muzeum kultowej marki Volvo oraz urokliwą dzielnicę Hagen.

Sprawdź cenę i terminy >> tutaj

Zobacz też:

>> Najlepsze atrakcje dla dzieci na południu Skandynawii <<

skandynawia wycieczki goteborg kopenhaga dania szwecja rejs promem atrakcje zwiedzanie unity line

Gotowe wycieczki do Skandynawii – czy warto?

Takie wycieczki mają swoją podstawową zaletę – jeśli nie możemy lub nie chcemy zajmować się organizacją podróży i przejazdów, ktoś czyni to za nas. Program stworzony jest tak, byśmy nawet w ciągu weekendowego wyjazdu otrzymali esencję Ystad, Kopenhagi, Göteborga czy innych skandynawskich miast, które odwiedzimy. To, że zobaczymy najciekawsze miejsca, zabytki i atrakcje, mamy jak w banku. Czy w takim razie będziemy mogli powiedzieć, że podczas podróży poznamy Skandynawię? Z pewnością nie. Ale też na pewno sprawdzimy, jaka może być, i przekonamy się, czy mamy chęć poznawać ją dalej. Poza tym zobaczymy, jak ciekawą formą transportu może być rejs promem. Wśród najczęstszych podróżniczych atrakcji nie ma przecież spania w kabinie statku czy zabawy na otwartym morzu. To coś, co na pewno warto przeżyć choć raz w życiu bez względu na to, czy planujemy podróż do Skandynawii, czy w inne miejsce.

Skandynawia podróże

Wyżej opisaliśmy przykładowe wycieczki do Skandynawii Unity Line i rejsy promem do Skandynawii. Co myślicie o takiej ofercie i takiej formie zwiedzania?

skandynawia wycieczki szwecja dania rejs promem atrakcje zwiedzanie unity line