Rejs na Bornholm – atrakcje i ceny

Rejsy na Bornholm z Kołobrzegu

Choć Polacy doskonale znają morze od strony swojego wybrzeża, to często nie zdają sobie sprawy, że Bałtyk jest równie atrakcyjny także i poza naszymi granicami. Świetnym przykładem jest duńska wyspa Bornholm, oddalona od polskich portów niecałe 100 km.

Spędzając wczasy w zachodniej części Pomorza, warto zastanowić się nad urozmaiceniem i wybrać się na wycieczkę promową na Bornholm. Tak naprawdę jest to połączenie kilku atrakcji, można bowiem odbyć prawdziwy morski rejs, poznać duńskie zabytki i obcować z niezwykłą przyrodą wyspy. Zwłaszcza dzieci będą zachwycone możliwością odkrycia nowych lądów (dosłownie i w przenośni).

Atrakcje Bornholm

Nazywana „Majorką Północy” wyspa oferuje niezwykłą różnorodność krajobrazu i dziewiczą przyrodę. Bornholm słynie ze swojego klifowego wybrzeża i pięknych lasów. Chętnie odwiedzają wyspę także rowerzyści, dla których stworzono tu sieć ścieżek z prawdziwego zdarzenia. Ze względu na niewielkie odległości rower jest tu idealnym środkiem transportu i dzięki niemu można zwiedzić niemal całą wyspę. Promy przewożą rowery, ale można je też wypożyczyć na miejscu. Warto też zaopatrzyć się w rower z przyczepką, jeśli podróżujemy z małym dzieckiem. Bornholm posiada wiele bardzo wartościowych zabytków, jak białe kościoły w kształcie rotundy z XII wieku czy ruiny zamku Hammershus, największej niegdyś twierdzy w Skandynawii. Uroczo wyglądają miejscowe, kolorowe domki, a specjałem są tu wędzone śledzie przyrządzane w tradycyjnych wędzarniach. Jest tu mnóstwo restauracji, hoteli i kempingów.

Rejsy na Bornholm Świnoujście

​Rejsy promem na Bornholm

Promy na Bornholm odpływają z Kołobrzegu (bezpośrednio) do portu Nexo lub ze Świnoujścia (pośrednio przez szwedzkie Ystad) do portu Ronne. W pierwszym przypadku podróż trwa około 4,5 godziny, w drugim jest dłuższa i łącznie z przesiadką zajmuje mniej więcej 10 godzin. Za to promy ze Świnoujścia zabierają na pokład również samochody osobowe i busy, natomiast promy z Kołobrzegu jedynie rowery i motocykle. Na wszystkich natomiast znajduje się kawiarnia i restauracja. Możemy kupić bilet tylko w jedną stronę i zostać na wyspie na dłużej lub wracać tego samego dnia. Dobrym rozwiązaniem przy podróżowaniu z dziećmi jest opcja rejsów ze Świnoujścia. Można wybrać wypłynięcie i powrót wieczornymi rejsami, w ten sposób dwie noce spędzimy na statku w kabinie, a cały dzień będziemy mieli na zwiedzanie.

Dania Bornholm atrakcje dla dzieci

Ceny biletów rejsy promem na Bornholm

Kołobrzeg – Nexo

                                         w dwie strony                               w jedną stronę
                               (powrót tego samego dnia)
normalny                            190 zł                                               140 zł
ulgowy (dzieci 4-12)          170 zł                                               130 zł
rodzinny (2+2,
cena za osobę)                   170 zł                                               130 zł
grupowy (min.15 osób,
cena za osobę)                   170 zł                                               130 zł
rower                                    50 zł                                                 25 zł

Dzieciom poniżej 4 lat przysługuje bilet bezpłatny.

Świnoujście-Ystad-Ronne

Ceny zależne są od sezonu. Przykładowa cena za bilet w dwie strony dla osoby dorosłej to 404 zł, a dla dzieci w wieku 8-15 lat to 216 zł. Dzieciom poniżej 7 lat przysługuje bilet bezpłatny.