Park Dinozaurów i Geo-Muzeum Nowiny Wielkie

Atrakcje dla dzieci Lubiskie

Kompleks w Nowinach Wielkich to dużo więcej niż park dinozaurów. Dzięki licznym atrakcjom cała rodzina może tu miło spędzić czas.

Położona w otoczeniu terenów zielonych wieś Nowiny Wielkie (województwo lubuskie) jest idealną lokalizacją dla parku dinozaurów. Zobaczyć w nim można oczywiście olbrzymie modele pradawnych gadów, ale jednocześnie dowiedzieć się wiele na temat historii Ziemi, ewolucji i ekologii. Nie powinno także zabraknąć dobrej zabawy.

Rodzinne atrakcje Nowiny Wielkie

​Atrakcje Park Dinozaurów Nowiny Wielkie

Centralnym punktem podczas zwiedzania parku jest 700-metrowa leśna ścieżka edukacyjna, przy której podziwiać można 40 imponujących modeli dinozaurów wykonanych w naturalnej wielkości. Urządzając sobie przyjemny spacer można cofnąć się o setki milionów lat i poznać poszczególne okresy w dziejach rozwoju naszej planety. Prehistoryczne gady robią jeszcze większe wrażenie po zmroku, można je wówczas zobaczyć na oświetlonej ścieżce przy stawie. Funkcję edukacyjną spełnia także Geo-Muzeum „Skarby Ziemi”, w którym zobaczymy liczącą ponad 500 eksponatów kolekcję minerałów i skamielin z Polski i całego świata. To jak historia zatrzymana w skale. Na terenie parku zaprojektowano piękną zieleń, jest tu oczko wodne z kolorowymi rybami, jest także uznany za pomnik historii 700-letni dąb o obwodzie pnia ponad 6 m. Po zwiedzaniu czas na relaks. Duży plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią, huśtawkami i małymi dinozaurami zapewni maluchom rozrywkę, jakiej potrzebują. Dodatkową atrakcją jest możliwość zabawy w archeologa i odkopania szkieletu tyranozaura. Na terenie kompleksu jest jeszcze sklepik z dinozaurowymi pamiątkami, mennica, w której można wybić pamiątkową monetę, oraz punkt gastronomiczny. W okresie świątecznym organizuje się tu spotkania ze św. Mikołajem.

Park Dinozaurów Nowiny Wielkie

Ceny biletów Park Dinozaurów Nowiny Wielkie:

dzieci do 1 m  wzrostu – bezpłatnie
dzieci do 13 lat – 10 zł
dorośli od 65 lat – 10 zł
młodzież od 13 lat – 13 zł
dorośli – 13 zł

Dojazd