Teatr „Baj Pomorski” Toruń

Teatr lalek Toruń

Lalkarstwo na najwyższym poziomie, dobra zabawa i edukacja – to cechy charakterystyczne dla toruńskiego Teatru „Baj Pomorski”. Prezentowane tu spektakle adresowane są do wszystkich grup wiekowych.

Założony w 1945 roku Teatr „Baj Pomorski” był pierwszym na Pomorzu teatrem lalek. Do dziś jest jedną z najważniejszych tego typu instytucji w Polsce, realizując niezapomniane przedstawienia zarówno dla małych dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. Warto wspomnieć też o niezwykłej urody budynku, w którym mieści się teatr. W 2006 roku doczekał się on gruntownej przebudowy i obecnie olśniewa w zaskakujący sposób łącząc nowoczesność z typowym dla Torunia stylem gotyckim. Całość przypomina książkę, która tak jak teatr, otwiera się na widzów. Dzięki modernizacji teatr zyskał nowoczesne zaplecze, które pozwala mu na wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki i wprowadzanie do spektakli multimediów.

Teatr Baj Pomorski rodzinne atrakcje


Spektakle Teatr „Baj Pomorski”
 

Repertuar toruńskiego teatru jest niezwykle szeroki. Znajdują się w nim przedstawienia dla najmniejszych dzieci (1-4 l.), jak Brzdęk i Dźwięk czy Przytulaki, które w bardzo przyjazny sposób zaznajamiają małych widzów ze sceną, dostarczając wielu pozytywnych emocji. Dla nieco starszych przygotowano klasyki literatury dziecięcej (Czerwony kapturek, Pinokio, Szewczyk Dratewka) i młodzieżowej (Dzieci z Bulerbyn, Podróże Guliwera czy Cudowna lampa Aladyna). Jest też pełna barw chińska baśń Słowik czy familijna Opowieść wigilijna. Teatr nie boi się jednak prezentować repertuaru dla starszej młodzieży i dorosłych, wystawiany jest tu nawet Makbet. Organizowany jest tu festiwal rangi międzynarodowej – Toruńskie Spotkania Teatrów Lalek, a także różne koncerty i warsztaty.

Teatr dla dzieci Toruń


Ceny biletów Teatr „Baj Pomorski”

Ceny biletów zależne są od spektaklu i wynoszą między 13 a 17 zł.