Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie – TOP 10

Zapach ciepłego wina i aromatycznych pierników, przeplatany ze słodkim kakao i śmiechem najmłodszych… A wszystko to w iście świątecznym klimacie! Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę TOP 10 najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie. Sprawdźcie koniecznie gdzie i kiedy warto wybrać się w tym roku!

Najładniejsze Jarmarki Świąteczne w Europie 2024:

JARMARK BOŻONARODZENIOWY WIEDEŃ

Mieszący się na Wiedeńskim śródmieściu Bożonarodzeniowy Jarmark Altwiener Christkindlmarkt na placu Freyung jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych jarmarków w Austrii. Jego tradycja sięga aż 1772 roku i od tamtej pory niezmiennie podziwiać możemy szopki, szklane dekoracje i wszelkiego rodzaju rękodzieło. Ciekawostką jest, iż po godzinie 16:00 możemy również posłuchać klimatycznych, adwentowych pieśni. To miejsce cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców Wiednia, jak i turystów, którzy przybywają do miasta specjalnie na tę okazję.v

Jarmark Bożonarodzeniowy – Wiedeń – Rathausplatz czynny jest od 10 listopada do 26 grudnia 2023 roku w godzinach: 10:00 – 22:00, przy czym w Wigilię czas zostaje skrócony do 18:30.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie Wiedeń opinie

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie Wiedeń opinie

JARMARK BOŻONARODZENIOWY GDAŃSK

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć naszego polskiego Gdańska. Być może nie jesteście świadomi tego, że w minionym roku Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy zajął aż drugie miejsce w organizowanym przez portal  Europe’s Best Destinations konkursie „Best Christmas Markets„. Głosowali tutaj internauci, a nasz rodzimy jarmark zdobył niemal 48 000 głosów! Jest to nie tylko wspaniałe wyróżnienie na arenie europejskiej, ale i z pewnością swojego rodzaju podniesienie poprzeczki. O szczegółach tegorocznego Jarmarku w Gdańsku możecie dowiedzieć się więcej –> tutaj.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku odwiedzać można od 24 listopada do 23 grudnia 2023. Od poniedziałku do czwartku w godzinach 12:00 – 20:00, zaś od piątku do niedzieli czas zostaje wydłużony do godziny 21:00.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie Gdańsk opinie

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie Gdańsk opinie

JARMARK BOŻONARODZENIOWY AMSTERDAM

W zestawieniu najpiękniejszych świątecznych Jarmarków nie mogło zabraknąć stolicy Holandii – Amsterdamu. Jednym z najsłynniejszych jarmarków jest  Amsterdam Ice Village, mieszczący się na Placu Muzeów – czyli Museumplein. Będąc w Amsterdamie w okresie przedświątecznym koniecznie musimy wybrać się na festiwal świateł, czyli Amsterdam Light Festiwal – jak sama nazwa wskazuje, możemy spodziewać się cudownych iluminacji, które z pewnością przypadną do gustu szczególnie najmłodszym. Na aromatyczne wino, świąteczne przekąski i muzykę na żywo – zapraszamy do Funky Xmas Market.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Amsterdamie odwiedzać można:
Ice Village: 13.12 – 26.12.2023, w godzinach: 11.00 – 19.00
Amsterdam Light Festival: 30.11 – 21.01.2024
Funky Xmas Market – 17.12.2023, w godzinach: 12:00 – 18.00

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie amsterdam opinie

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie amsterdam opinie

JARMARK BOŻONARODZENIOWY BERLIN

W sąsiednim kraju czeka na nas cała masa przepięknych jarmarków, dlatego bardzo ciężko było nam wybrać jedynie jeden. Skupiliśmy się więc na samym Berlinie, ale i tak świąteczne stoiska czekają na nas niemalże na każdym kroku. Według danych z minionych lat – Berlińskie jarmarki odwiedza średnio 800 000 turystów! Z powodu remontów słynny jarmark Gendarmenmarkt w 2022 roku przeniesiony na Bebelplatz. Już wznoszące się dookoła majestatyczne budowle budzą radość wśród turystów, a teraz dodajcie do tego zapach grzanego wina i pierników, kolorowe światełka i muzykę na żywo… Cóż, na pewno warto się tam wybrać szczególnie, że nie jest to wcale daleko!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie na Bebelplatz czynny jest od 27 listopada do 31 grudnia 2023 roku. Od poniedziałku do czwartku w godzinach: 12:00 – 22:00, od piątku do niedzieli do godziny 23:00, zaś w samą Wigilię do godziny 18:00

Sprawdź pełną listę:
10 najlepszych Jarmarków Świątecznych w Niemczech

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie berlin opinie

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie berlin opinie

JARMARK BOŻONARODZENIOWY KOPENHAGA

Kopenhaga kryje w sobie niezwykłe miejsce, jakim jest Tivioli Gardns. Wydawać by się mogło, że to po prostu jakieś ogrody, prawda? Nic bardziej mylnego! Mówimy tutaj o najlepszym w Skandynawii i trzecim w Europie – parku rozrywki! Szacuje się, że w samym grudniu to miejsce odwiedzane  jest przez około miliona osób! Lokalne potrawy, urokliwe wioski, elfy, a do tego miliardy kolorowych światełek! Możemy podpatrzeć  na wykuwających swoje prace w lodzi rzeźbiarzy, pojeździć na lodowisku (zamarznięte jezioro), poznać renifera Rudolfa i podziwiać żywą szopkę. Z całą pewnością ten jarmark zachwyci naszych najmłodszych członków rodziny i warto wybrać się tam zimową porą chociaż raz w życiu.

Jarmark Bożonarodzeniowy w KopenhadzeTivoli Gardens czynny jest od 19 listopada do 31 grudnia 2023 roku.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie tivoli gardens opinie

JARMARK BOŻONARODZENIOWY W STRASBURGU

30 metrów to całkiem spora długość, prawda? To teraz wyobraźcie sobie, że tak wysoka jest choinka, którą można podziwiać na jarmarku we Francji. Strasburg jest ciekawym miejscem na mapie tego kraju – łączącym w sobie tak naprawdę niemiecką miłość do religii i piwa, oraz francuskie upodobanie do sztuki, romantyzmy i mody. Z całą pewnością to wszystko przekłada się na klimat, jaki panuje tutaj podczas Świątecznego Jarmarku. Ciekawostką jest, że pierwszy jarmark odbył się w Strasburgu już w 1570 roku i mieści się w samym sercu wpisanego na listę UNESCO – Grande Île.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Strasburgu czynny jest od 24 listopada do 24 grudnia 2023 roku.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie strasburg opinie

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie strasburg opinie

Zobacz też koniecznie:
–>Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce <–

JARMARK BOŻONARODZENIOWY DREZNO

Zamknijcie na chwilę oczy i wyobraźcie sobie setki gwiazd na niebie, miliony kolorowych światełek, błysk radości w oczach Waszych dzieci, świąteczne melodie, a do tego wszystkiego jeszcze wszechobecny zapach wina, kakao i pierników… Przyjemnie, prawda? W tym roku, już po raz 586 odbywa się w niemieckim Dreznie Jarmark Striezelmark. Warto dodać, że to właśnie tutaj w 1434 roku odbył się pierwszy niemiecki jarmark świąteczny! Miejsce to cieszy się popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych – w efekcie czego nie mogło zabraknąć go w naszym zestawieniu.

Świąteczny Jarmark w Dreznie czynny jest od 29 listopada do 24 grudnia 2023 roku, w godzinach: 10:00 – 21:00, zaś w samą Wigilię do godziny 14:00.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie drezno opinie

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie drezno opinie

JARMARK BOŻONARODZENIOWY PRAGA

Mieszczący się na Rynku Staromiejskim w samym sercu Pragi jarmark zaliczany jest przez internautów, jako jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie. Mieliście kiedyś okazję skosztować dania o nazwie rybí polévka? To gotowana w kociołku na bazie karpia, warzyw i brandy zupa rybna, która cieszy się takim zainteresowanie, że na przygotowanie jej zużywa się każdego roku ponad 1500 kg składników! Będąc na jarmarku w Pradze nie możemy zapomnieć o przepięknych wyrobach rękodzielników – ciepłe szale i czapki, biżuteria, czy dekoracje szklane – to tylko niektóre z produktów.

Świąteczne Jarmarki w Pradze odwiedzić możemy od 20 listopada do 6 stycznia 2024 roku!

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie praga opinie

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie praga opinie

JARMARK BOŻONARODZENIOWY POZNAŃ

Wróćmy na chwilę do naszego kraju i… poczujmy magię świąt w Poznaniu! Na Poznańskich Targach czekają atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych! Jednymi z nich niewątpliwie są świąteczne lodowisko, oraz aż 50-metrowe młyńskie koło, z którego podziwiać możemy cały jarmark z zupełnie innej perspektywy. Dzieciom z pewnością spodobają się karuzela wenecka i łańcuszkowa, zjazdy na pontonach, wielka fabryka elfów czy mirror cube. Oczywiście nie zapominajmy też o uczcie dla kubków smakowych i dostępnym dzięki wielu wystawcom rękodziele.

Na Jarmark w Poznaniu możemy zajrzeć od 18 listopada do 22 grudnia 2023 roku, w godzinach: 11:00 – 21:00 (piątki i soboty do 22:00) – co istotne, z wyłączeniem poniedziałków!

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie poznań opinie

JARMARK BOŻONARODZENIOWY TALLINN

Ostatnią pozycją na naszej liście, co wcale nie oznacza, że najgorszą jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Tallinnie. Przenieśmy się do najstarszej stolicy w północnej Europie i poczujmy magię świąt jeszcze mocniej. Wiedzieliście, że pierwsza w Europie ozdobiona choinka stanęła w 1441 roku właśnie w stolicy Estonii? Od 1997 roku odbywają się tutaj nowoczesne jarmarki świąteczne, które cieszą się sporym zainteresowaniem – również wśród turystów. Chociaż sama podróż do Estonii jest już świetną przygodą dla rodziny, to teraz wyobraźcie sobie jeszcze, że przy małej dawce szczęścia spacerując wśród choinek, światełek i innych świątecznych dekoracji będziecie mieli okazję zobaczyć na własne oczy… zorzę polarną! Czy nadal musimy Was namawiać?

Bożonarodzeniowy Jarmark w Tallinnie czynny jest od 1 grudnia 2023 do 7 stycznia 2024 roku, w godzinach od 10:00 do 20:00.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie poznań opinie

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie tallinn opinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *